| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Какъв е този елемент?  (Прочетена 1663 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен silver

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: sliven
Какъв е този елемент?
« -: 04 Януари, 2015, 16:26:57 »
Зравейте и честита нова година! Днес намерих 10 такива елемента, а в момента разполагам само с един мултицет- безкрайно голямо съпротивление за =ток, но нещо ми подсказва, че това не е кондензатор. Цвят- мише сиво; маркировка- само "560/10" Прилагам  снимки.
...ако на някого му трябва- ще му подаря.
                                                                          Успех

ПРАВИЛА НА ФОРУМА!!!
Условия за ползване на форума.

T.10. Всички снимки публикувани във форума трябва да се прикачват към темата от предвидения за целта бутон под надписа [Прикачи:] Снимки пуснати като линкове от други сайтове са ЗАБРАНЕНИ и темите ще бъдат премахвани без предупреждение.



Нещото е варистор!

Четете правилата на форума!
« Последна редакция: 04 Януари, 2015, 16:52:28 от lz2xl »

Неактивен LZ10

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
Re: Какъв е този елемент?
« Отговор #1 -: 24 Октомври, 2023, 16:31:57 »
Здравейте!
Използвам темата на колегата, за да потърся помощ относно елемент. Не съм се занимавал с SMD техника, затова ме интересува какви са елементите от прикачените снимки. Почти е сигурно че са резистори, и то донастройващи. Имат два извода от единия си край, и един от другия, отбелязани са на платката с R. Обаче не ми е ясно как се променя стойността им, защото не виждам шлиц за отвертка.
Предварително благодаря!
CW forever!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 899
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Какъв е този елемент?
« Отговор #2 -: 24 Октомври, 2023, 16:37:19 »
Е как да не го виждаш, вдлъбнатинките в металната чашка. Там се върти с подходяща отвертка. Много са нежни и лесно се чупят. Имам в предвид върти се цялата чашка.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Какъв е този елемент?
« Отговор #3 -: 24 Октомври, 2023, 16:38:32 »
Правилно мислиш, променливи резистори, тримери. Има шлиц за отвертка, кръстата. Може и плоска, но ширината на острието да е точно колкото да влезе между два срещуположни жлеба.

Неактивен LZ10

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
Re: Какъв е този елемент?
« Отговор #4 -: 24 Октомври, 2023, 16:40:28 »
ОК, благодаря, колеги! Ще пробвам с кръстата отвертка какво ще се получи, дано не ги счупя!
CW forever!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |