| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Запис на магнетофонна тест-лента  (Прочетена 2801 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jo64o

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: София
Запис на магнетофонна тест-лента
« -: 05 Януари, 2017, 22:16:04 »
Купих си една Унитра м2405с,повъстанових я,смених главата,но не мога да я настроя.Трябва ми лента,записана на добър четирипистов магнетофон през  звукогенератор,т.е. тест-лента.
Дали няма една добра душица да ми помогне?От София съм.0887801917.Известни са ми възможностите на унитрата,но такава имах в младостта си и ще ми е кеф да я гледам как свири.
А и аз слушам повече с душа,отколкото с уши.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Запис на магнетофонна тест-лента
« Отговор #1 -: 05 Януари, 2017, 23:06:46 »
Купих си една Унитра м2405с,повъстанових я,смених главата,но не мога да я настроя.Трябва ми лента,записана на добър четирипистов магнетофон през  звукогенератор,т.е. тест-лента.
Дали няма една добра душица да ми помогне?От София съм.0887801917.Известни са ми възможностите на унитрата,но такава имах в младостта си и ще ми е кеф да я гледам как свири.
А и аз слушам повече с душа,отколкото с уши.
Мога да ти предложа запис на ''гражданска отбрана'' - студиен . Но е двупистов . Нищо не пречи да си настройш главата с него .

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 282
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Запис на магнетофонна тест-лента
« Отговор #2 -: 06 Януари, 2017, 07:53:14 »
Имам някакви  ролки  ще  ти  дам ,ако   не  са  пипани  пломбите  по  главата  не  пипай и  ти  ако са  пипани   това е друга работа.Чак  тест  лента  нямам  но   ще  измисля  нещо 4  пистово
Удрииии!!

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Запис на магнетофонна тест-лента
« Отговор #3 -: 06 Януари, 2017, 11:20:39 »
И аз нямам тест лента, но ако ти представлява интерес, мога да ти изпратя 2-3 ролки със записи, правени навремето, но с качествени магнетофони (немски, японски). Но това означава, че ще имат някакъв спад на качеството, но достатъчно за настройката. Впрочем,искам да отбележа, че при някои сериозни модели магнетофони, не случайно фабрично е предвидена възможност за донастройка на възпроизвеждащата глава (разбира се, при триглавите и то без да сваляш и разглобяваш нещо). Просто, защото винаги, при различните фирми и модели, може да се получи някакво разминаване, независимо, че са настройвани в заводски условия.
0888981645, 072365106

Неактивен jo64o

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: София
Re: Запис на магнетофонна тест-лента
« Отговор #4 -: 06 Януари, 2017, 22:13:58 »
 Първо благодаря за отзивчивостта!А сега по-подробно.Сложих нова оригинална/има ги още/универсална глава.Почистих всички реглети,смених ремък,2 ИС от крайното стъпало и магнетофона си свирна ,но със записа е...леле.А и нещо оборотите ме съмняват.Имам сбирщина от ролки и всичките звучат различно.Най-запазенко е едно ролче с тезиси на Тодор Живков
и др.щерка му,с която настройвах главата.Звучаха много носталгично и..правдиво.Трябва ми лента със запис на 1000 херца,440 херца,5 килохерца и 10 килохерца  по 10 минути,за да настроя
наклона ,азимута и оборотите и подмагнитването.Това,че настройката ще изкопира записващата машина не ме притеснява-на Унитрата ще се въртят само собствени записи.Честотен генератор имам,лента имам,уиски имам,време имам,желание за контакт също.Живея в София,кв.Бенковски.Ако някои колега прежали от времето си,ще ме направи щастлив!За целта трябва хубав триглав магнетофон.0887801917,skipe jo64o nedyalkov

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Запис на магнетофонна тест-лента
« Отговор #5 -: 06 Януари, 2017, 23:35:06 »
Бе шиткай унитрата и не се занимавай! Читаво стерео на тая кошница забрави! Винаги пистата записваща в периферията на лентата ще ти е по-глуха и по-слаба с повече пропадания, не знам какво са им объркали, но от доста време с няколко унитри се занимавам и се отказах вече. Експонат и толкоз, това просто не е магнетофон в смисъла да си запишеш нещо и да си го слушаш сериозно.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Запис на магнетофонна тест-лента
« Отговор #6 -: 07 Януари, 2017, 12:16:07 »
Имам донорска Унитра.Ако нещо ти трябва-на лични.

Неактивен jo64o

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: София
Re: Запис на магнетофонна тест-лента
« Отговор #7 -: 21 Януари, 2017, 22:08:22 »
Не мога да повярвам,че във Форумът за стара електроника няма ЕДИН човек с триглав магнетофон от София,който да помогне!И  не искам съвети да продам боклука Унитра!Искам да го поправя.Впрочем реших проблема с левия канал.Остана само настройката на глави ,индикатори подмагнитване и тн.Както и да го въртя,без тест-лента не става.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |