| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: КБ100  (Прочетена 4334 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
КБ100
« -: 02 Април, 2013, 15:55:20 »
Това е последната ми придобивка-от миналата седмица. Аз го помня от ученическите си години, вероятно и други ще си го спомнят. Учудващо е състоянието в което го получих и не ми се наложило даже да го чистя от прах.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: КБ100
« Отговор #1 -: 02 Април, 2013, 16:38:59 »
Честито за придобивката! Със здраве и много да и се радваш! Видях, че индикаторът отпред е двоен, стерео ли е ? Виждал съм отдалеч такъв магнетофон, но никога не съм имал досег, предполагам след като изглежда доста масивен и хубаво свири.
Омраз!

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: КБ100
« Отговор #2 -: 02 Април, 2013, 16:49:02 »
ЕМ83 стерео

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: КБ100
« Отговор #3 -: 02 Април, 2013, 20:24:43 »
Действително индикатора му е двоен-EM83 и макар че аз  за този магнетофон измислих сентенция- " Немеца си е немец даже да е роден в Лайпциг" той си е само един начален опит за конструиране на механика в RFT.По-различното от другите от тази епоха е ,че показва нивото на възпроизвеждания сигнал с втората половина на въпросната лампа. В този режим индикатора за запис не получава сигнал и не реагира. Вградените усилвател и високоговорител са компромис- трябва да ги има, но не осигуряват някакъв невероятен звук . Не съм го пробвал на допълнителен усилвател. Друго учудващо явление е качеството на записа, който се е запазил поне 20-30 години. Той съдържа  оперни арии и даже цигулкови произведения на Паганини , направени според мен от ефир на радио София и то на средни вълни. Иначе аз предпочитам  и слушам отвреме навреме докато си приготвям обеда и си пия водката лайф от София на  CROWN end the RING. Ще проверя как звучи и на КБ100

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: КБ100
« Отговор #4 -: 02 Април, 2013, 20:40:07 »
Омраз!

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: КБ100
« Отговор #5 -: 02 Април, 2013, 21:37:34 »
КВ100 беше първия магнитофон, на който станах горд собственик през ученическите си години.
Направих му тонколона. По-късно му сложих четирипистови глави от Грундиг и свиреше по-добре от полските си конкуренти. КВ100 е достоен представител на всяка сериозна колекция.
Честито !  :)

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: КБ100
« Отговор #6 -: 02 Април, 2013, 21:50:12 »
И аз също. Първи магнетофон КВ 100.  :)
Само да отбележа - ГДР-йски е.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |