| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Анатомията на AKAI1722W  (Прочетена 2279 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Анатомията на AKAI1722W
« -: 01 Март, 2014, 13:00:58 »
Спомени от времето когато като Гаврош подсмърчахме покрай витрините на Кореком ,само там можеше да се види нещо внушително , стоящо гордо изправено и с матовия блясък на полирани метал и дърво възбуждаше неосъществими мечти и желания. След това дойде мътилката на деветдесетте и аз успях, макар и с доста голямо закъснение да се докосна до една от младежките си мечти-размених един Юпитер за комсомолски АКАИ. От тогава мина доста време, аз вече съм "преврял и прекипял", но все още не съм се разделил с тази моя осъществена мечта. В продавалника някои търговци, по-скоро купувачи пишат че не са виждали по-глупава машина от тази, други-най -вероятно продавачи- я възхваляват до небето. Аз от позицията на обективен собственик и имащ самоуважение специалист бих казал-това е представител на японската лека кавалерия. Но тъй като във времената когато е създаван не се е говорело за икономии, а технологиите за производство на пластмаси не са били толкова развити тази машина и до ден днешен работи по същия начин както е работела след слизане от производствената линия- реших да не използвам думата конвеер, защото макар и масова  си е маркова. Само 16 транзистора, от които в предусилвателната част само по 2 в канал, още 2 в.ч. генератор. Въпреки това лентата му е доста широка. Оставям място за малко снимки.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Анатомията на AKAI1722W
« Отговор #1 -: 01 Март, 2014, 13:15:56 »
преди време докопах и аз един АКАИ 1722II и тези дни реших да го разглобя щото някой беше приватизирал високоговорителите , поизпотих се докато намеря и развия всички винтчета, но го разглобих , смених ремъците , сложих два говорителя по 8 вата 8 ома въпреки че оригиналните са 4 вата 8 ома, но проблема който не мога да реша засега е че са отмъкнали и REC-Play главата с планката , като е сложена глава от Маяк залепена с каноконлит на самоделна планка, планка направих , глави накупих 3-4вида  -   ухер, тесла,унитра и голдфейл, ама нещо не стават и засега съм в процес на окомплектовка. :writer:
та бих искал да помоля за по-детайлни снимки на сектора с главите , ако може и маркировката да се види, модела на планката ,отзад свързването на кабелите и т н.  :hi:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Анатомията на AKAI1722W
« Отговор #2 -: 01 Март, 2014, 19:07:23 »
Тъй като исках да го покажа в подробности, но преамбюла ми отне времето и мястото  няма никакви проблеми да го покажа в по-големи подробности- ако има и други освен Симо нека пишат, засега не съм намерен да го продавам и мога да го разглобвам колкото е нужно. Ако някой иска да види  подробности от механиката или електрониката , имам и схема-от безкрайно услужливата Таня- да е жива и здрава.Ако някой колега има регистрация там  нека я поздрави от мен.
P.S. Симо. в мануала , който писах  че се предлага от Електротаня има спецификация на всички елементи на машината, ако не можеш да видиш номера на глави и друго което те интересува  аз утре ще направя снимки и ще ги сложа тук.
« Последна редакция: 01 Март, 2014, 19:14:09 от lager »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Анатомията на AKAI1722W
« Отговор #3 -: 01 Март, 2014, 19:55:03 »
Преди време писах за една друга моя придобвка-ГДР магнетофон КБ100. В момента все още съм собственик и на един Филипс от 45 серия. Ако има интерес за запознаване с конкретната машина ,макар че съм я обявил за продажба мога да направя снимки и описание.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |