| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Глас върху жица  (Прочетена 1809 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Глас върху жица
« -: 13 Декември, 2016, 11:27:51 »
Дядо Коледа подрани с подаръците. Към скромната ми колекция от записващи устройства се прибави и това малко магнетофонче. Намирам го за много интригуващо - рядко срещано, записва върху жица, миниятюрно, шпионско и свързано с КГБ. Именува се със странното име Мезон. Има само 5 транзистора. Въпреки липсата на едно от капачетата не мога да му се нарадвам.

Активен Здравко

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: София
Re: Глас върху жица
« Отговор #1 -: 13 Декември, 2016, 12:07:49 »
     Поздравления ! Рядка находка  :)

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Глас върху жица
« Отговор #2 -: 13 Декември, 2016, 14:27:40 »
Наистина, рядка находка, честито! Може ли техническите му данни, много ми е любопитно?
0888981645, 072365106

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Глас върху жица
« Отговор #3 -: 13 Декември, 2016, 14:57:18 »
Наистина, рядка находка, честито! Може ли техническите му данни, много ми е любопитно?
Благодаря за поздравленията!
Технически данни: Честотна лента  - от 300Хц до 4500Хц, неравномерност на честотната характеристика 15Дб. Чувствителност на микрофонния вход - не по-лоша от 4мкв. Съпротивление на микрофона - минимум 600Ом.  Динамичен диапазон - 40Дб при КНИ на честота 100Хц - не по-вече от 10%. Захранване - 7В. Максимално потребление - 110ма. Време на непрекъснат запис на една ролка - 1,5 часа. Скорост на движение на носителя - 125-102 Об/мин. в началото и края на записа. коефициент на детонации - 2,5% при 3КХц. Тегло - 570гр., размери - 158/75/25мм.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Глас върху жица
« Отговор #4 -: 13 Декември, 2016, 15:48:19 »
мого яка джаджа :) съвсем на скоро преди няколко месеца научих за запис върху жица, звучи доста епинчно, :)  от това видео:

разгледайте му акаунда има страхотни неща !
/>

а ето и видео за твоето мъниче  8)

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Глас върху жица
« Отговор #5 -: 13 Декември, 2016, 16:56:24 »
              Страхотна находка!

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Глас върху жица
« Отговор #6 -: 13 Декември, 2016, 21:10:49 »
Благодаря и на двамата колеги за информацията! Направо съм изумен! Въпреки, че ми е интересна старата звукозаписна техника, за това руско постижение не знаех. Извода ми е, за кой ли път, че винаги може да научиш нещо ново, но най-вече, че светът не започва от нас, особено в техниката!
0888981645, 072365106

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Глас върху жица
« Отговор #7 -: 13 Декември, 2016, 21:20:38 »
Историята на руските шпионски магнетофончета с жичен носител е доста интересна. Този магнетофон е вторият произведен модел. Първият модел е почти точно копие на Minifon, а следващият е просто уникален - много по-малък, с възможност за включване на два магнетофона последователно за увеличаване времето на запис. После идват моделите с ленти и т.н. Въпреки преклонната си възраст, тези модели стават известни едва от около десетина години.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |