| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ИНТЕРЕСНО: Първите опити за приемане на чуждестранни телевизии у нас  (Прочетена 24054 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Търся тази книга от 1936 година!!!

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Ще е интересна за много хора, дано някой който я има, да я сканира.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Колега  Лейджър жестоко се заблуждаваш по повод предаването от космоса .Аз лично съм го гледал и то точно по Българската телевизия на живо. Бях войник по това време и участвувахме в едно мащабно военно учение. Слава богу прибрахме се навреме в поделението .Дори предварително бе оповестено това събитие че ще се излъчва .Беше някъде около 14 часа след обед . Защото парясах колата на паркинга и бягах в помещението да включа Операта. Предаваха го дори си спомням как космонавтите забиваха американското знаме а говорителя казваше че  космонавтите в момента забиват сонда на лунната повърхност. При все това че ясно се виждаше американския флаг.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Хм, аз също съм чувал, че ние не сме го предавали това кацане на Луната  :unknown: . Да не би да сте го гледали на някоя съседна на нас телевизия?

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Apollo 11 insignia.png
Аполо 11
   
21 юли 1969 г.
(21 часа 36 мин)
   

    Нийл Армстронг (Neil Armstrong) - командир
    Майкъл Колинс (Michael Collins) - пилот на командния модул
    Едуйн „Бъз“ Олдрин (Edwin 'Buzz' Aldrin) - пилот на лунния модул

Първи полет с екипаж, кацнал на Луната на 20 юли 1969 г. в Морето на спокойствието
   The Apollo 11 Prime Crew - GPN-2000-001164.jpg
Валери както виждаш всичко съвпада 21,36мин минус седем часа разлика 14 часа точно с времето което помня .А по отношение на телевизията  Опера 3 във военно поделение Смолян .Беше много късо предаване по понятни причини .После не се раздухваше този успех.

Неактивен capetown

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: Бургас
През август 1969 година от Шумен брат ми прие с 23-елементна яги сигнал от арабска телевизия.Тогава не знаехме коя е и затова само записахме лого-то и.След години разбрахме,че това е била египетска телевизия.
Разбира се сигнала "плаваше",ту се появяваше,ту изчезваше или беше с много снежинки.Няма да се повтарям,че такива чудеса са възможни обикновено само юли-август,поради смущения във високите атмосферни слоеве.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Аз  може да съм жестоко заблуден, дано не трябва да се извинявам на колегите , че съм искал и тях да заблудя-през шестдесетте години имаше само БНТ и БНР и те не бяха цензурирани, радио Пловдив денонощно пускаше парчета на Битълс , Ролингстоунс, Енимълс , Ху, а пък Тома Спространов пращаше в Англия плочи на Лили и Емил. Конкретно по въпроса за далечния прием съм писал, че съм гледал кацането от Букурещката телевизия- антената ми беше завъртяна специално  в тази посока. Виждал съм и други телевизии, но както кейптаун пише с краткотрайно появяване и изчезване . В сп. Радио и телевизия и съветското Радио имаше специални рубрики по тези въпроси, а също и някакви указания относно антени и усилватели.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
И аз помня публикации в тогавашното списание Радио и телевизия статии в тази връзка. Телевизорите бяха Орион 53Т816 и Рубин 102. Бяха показани снимки на италианската телевизия. Бяха от Казанлък.

Неактивен dobringeorgiev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 19
  • Населено място: Пазарджик
Предполагам от Гърция е бил прехванат сигнала?

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Здравейте колеги.
След 6 години се намери и книгата...и как да си направим телевизор през далечната 1936 година :) :) :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |