| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Помощ за авто-радио-касетофон  (Прочетена 1455 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1528
  • Населено място: Варна
Помощ за авто-радио-касетофон
« -: 27 Октомври, 2017, 16:38:08 »
Налага ми се да ремонтирам един PIONEER KEH-P4023R. По принцип не се занимавам с такива ремонти и нямам никакъв опит. Проблема на машинката е: Всичко работи, само като се постави панелчето, не светва. Контактната система изглежда в отлично състояние. Ако някой колега ми помогне с опита си,  ще съм благодарен! :)

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Помощ за авто-радио-касетофон
« Отговор #1 -: 27 Октомври, 2017, 20:11:37 »

А ся де?!!! Как така работи, а като поставиш панела умира? Малко не го разбрах това, как го запускаш - без панела ли, или просто си измерил, че компонентите по платката са изправни?  Нещо не можах да стопля...   :o
Другият момент, ако това радио е със подвижен панел, и ако работи в положение "отворено" там къде се пъха компакт-диска, а като го затвориш гасне, провери лентовия кабел (този дето е на куплунга на радиото отпред) или виж да няма окъсила лампа/светодиод (или там каквото е) което да ти прави номера при затварянето.
п.п.   Всъщност, само спира да свети, или въобще заспива като го затвориш?
Омраз!

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1528
  • Населено място: Варна
Re: Помощ за авто-радио-касетофон
« Отговор #2 -: 27 Октомври, 2017, 20:56:22 »
Не съм се изразил ясно. Като се постави ппанела радиото си тръгва и работи безупречно, само дето не свети- панела е тъмен. Не знам как се свтва, лампа ли е, светодиоди ли са ...
ако имаше схема, или разпайка на куплунга на панела, може би щях да се сетя нещо, но не намирам подробности за това радио.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Помощ за авто-радио-касетофон
« Отговор #3 -: 28 Октомври, 2017, 00:11:18 »
Виж дали няма извод отзад за илюминация.
И, още ли не си го отворил тоя панел.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Помощ за авто-радио-касетофон
« Отговор #4 -: 28 Октомври, 2017, 10:22:06 »
Схеми за тоя кокал в мрежата - бол.  Ето тук една изчерпателна:  https://www.manualslib.com/manual/1082914/Pioneer-Keh-P4020r.html
А иначе - в двата края на дисплея има две обикновени крушки дето го осветяват. Ако има показания, а само няма подсветка-работата е ясна.
Омраз!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |