| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Усилвател Onkyo A 8940 съвет  (Прочетена 2176 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Усилвател Onkyo A 8940 съвет
« Отговор #30 -: 09 Август, 2023, 13:24:01 »
Не няма индикации за протичащо електричество

Сложи мултицета на AC и ще го засечеш. Някъде между 3 и 7 волта е при мен.

Неактивен Aij

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
  • Населено място: гр.София
Re: Усилвател Onkyo A 8940 съвет
« Отговор #31 -: 09 Август, 2023, 13:47:18 »
Вие имате същият усилвател или?

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Усилвател Onkyo A 8940 съвет
« Отговор #32 -: 09 Август, 2023, 14:11:21 »
Не, но имам много устройства с метален корпус които мога да включа през удължител без земя. Ефекта си го има на повечето от тях.

Неактивен Aij

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
  • Населено място: гр.София
Re: Усилвател Onkyo A 8940 съвет
« Отговор #33 -: 09 Август, 2023, 14:14:29 »
Да разбирам ли че това му състояние е нормално?

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Усилвател Onkyo A 8940 съвет
« Отговор #34 -: 09 Август, 2023, 14:19:08 »
Не знам, след като казваш че се е появил от скоро. Мисля че колегата BatKoce на предишната страница е дал най-вярното обяснение защо се получава. Иначе аз за този ефект знам от около 20 години, но до преди няколко години не знаех защо точно се получава.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Усилвател Onkyo A 8940 съвет
« Отговор #35 -: 09 Август, 2023, 17:23:36 »
Да разбирам ли че това му състояние е нормално?

Най-вероятно именно това му е нормалното състояние и просто досега не ти е направило впечатление. Може и вибрацията да се е увеличила във времето, трансформаторите си вибрират, особено ако не са със заварен магнтопровод.
Колегите ти говорят за някакво особено явление, при което вибрация няма, а има само усещане за такава, и то само при движение на ръката в близост до уреда. Предполагам, при теб не става въпрос за подобно явление, а за истинска 50 херцова вибрация, която може да се усети при докосване и вероятно може и да се чуе с ухо. Иначе, нищо не ти пречи да занулиш или заземиш корпуса и да пробваш какво ще стане аджеба.
Усилвателят никога не работи самостоятелно, защото усилва нечий сигнал - примерно от дек, тунер или компютър. Дековете и тунерите също се захранват двупроводно, но виж например десктоп компютрите винаги са захранени трипроводно и ще заземят и усилвателя, ако звуковата карта е свързана към входа му.
0 волта спрямо нула или земя означава само, че по време на измерването няма напрежение. Това не гарантира, че няма никакво напрежение когато откачиш кабелите на уреда с който мериш - вътрешното съпротивление на уреда, макар и голямо, може да шунтира напрежението по корпуса на усилвателя, което иначе може да си присъства през останалото време без да пречи на нищо и да представлява опасност.
Иначе - какво да му стане на усилвателя - нищо му няма. А и да му има - голяма работа - най-много да изгори. Истината е, че един ден всяко нещо се поврежда и това не бива да е повод за трагедия.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Усилвател Onkyo A 8940 съвет
« Отговор #36 -: 09 Август, 2023, 20:10:12 »
Щом всичко е добре, като измерване и механично състояние на усилвателя, може да е друг проблема. Мрежата да е хармонично замърсена. Същия проблем се появява на техника и във фирми. Появява се микро вибрация, но може да идва от многото различна техника като инвертори, разни захранващи преобразуватели,  UPS включени, дори и климатици и най обикновените зарядки. Като се съберат разни мрежови боклуци, така се получава. Нарочно съм викал акредитирана електро лаборатория от Германия за една фирма. Немеца ме извика и ми показа получените диаграми от измерванията. Ами....няма една чиста синусоида, както трябва да бъде. Или синусоидата плува, горе - долу, издута, постригана, все с дефекти. А точно там, на техниката с микро вибрации, излезе по периферията на синусоидата пълно с "иглички". А във фирмата там имат прецизни везни, измервателна апаратура и се отразява това замърсяване. Ама на енергото не му пука, за проблемите.
Може да пробваш да занесеш усилвателя на друго място, град или село и да пробваш дали пак ще има тези микро вибрации.

Неактивен petromaniq66

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: Варна
Re: Усилвател Onkyo A 8940 съвет
« Отговор #37 -: 09 Август, 2023, 20:46:08 »
Аудио техника не се занулява. Забележете винта в горния ляв ъгъл - за заземяване е.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
2387 Прегледи
Последна публикация 10 Август, 2016, 08:16:14
от bogi54
0 Отговора
1531 Прегледи
Последна публикация 27 Август, 2016, 16:22:51
от emilkostikov
1 Отговора
1675 Прегледи
Последна публикация 12 Октомври, 2016, 17:23:02
от emilkostikov
0 Отговора
757 Прегледи
Последна публикация 06 Януари, 2018, 10:41:38
от stoev
7 Отговора
2548 Прегледи
Последна публикация 12 Април, 2018, 08:34:12
от ahedproductions

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |