| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430  (Прочетена 4364 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430

Гада служеше вярно с редовни почиствания с прахосмукачката, и премахване на гаранционната лепенка със сешоар на сигурно място...

Доакто един ден не се разтропа вентилатора-  Яко вибраци и звук.

Понеже е на втулка Изобщо не се занимавах да го чистя итн и Взех нов : AC, относително ниско оборотен .

При  Отавряне направи х слендите снимки на топологията,

-  Електролитите не са маркови, но са качествени, защото след около 3 години работа 24/7  няма нито един подул.   
Естествено, е и разделена от мрежата цялата машина с Разделителен траф. Ако не беше така, едва дали щяха електролитите да са в това състояние.

-При демонтажа на терминаторната пластина на вентилаторния конектор , единия пин си излезе с нея.  След разглеждане с монокъла  забелязах, че калая по спойките е много  пестеливо сложен. Спойките на това захранване са слаби, Като поостарее се очакват ядове от тип спукани/студени спойки.

За сега се държи във фабрични норми на Вторичните напрежения.  :)

Ето снимки, Да изплакете очето, ако някой мисли да взима такова, да знае какво го очаква.
31185-031187-131189-231191-331193-431195-5
С новия Вентилатор на Кулер Мастер...31197-6
« Последна редакция: 14 Юни, 2015, 01:05:52 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #1 -: 14 Юни, 2015, 12:00:57 »
Супер, захранването изглежда съвсем добре изработено. Не виждам обаче дросел за пасивна корекция на фактора на мощността, дали има активна корекция или изобщо няма? Сега това не го приемай като заяждане, обаче това дали е работило през разделителен трансформатор или не изобщо по никакъв начин не може да му се отрази на подуването на кондензаторите. Съвсем не се подуват заради високо мрежово напрежение, или мрежово напрежение с пикове. Подуват се защото са във вериги за изглаждане на пулсации на напрежението с големи пикови токове и когато вътрешното съпротивление на кондензатора не е достатъчно ниско започва да отделя значителни количества топлина и се изсушава и подува, но това е до проектиране на схемата в която работи кондензатора и до това колко е качествен самия кондензатор, просто няма общо с мрежата. Освен това не знам защо приписваш на разделителния траф такива свръх естествени защитни способности, не бих могъл да отрека че си има железен магнитопровод който се насища и че примерно на вторичната на твоя разделителен траф е невъзможно да се появят да речем повече от 270 - 300 волта ефективна стойност, ама и то не е малко, т.е. наистина реално отрязва някои по-сериозни пикове в мрежата но не мисля че е правилно да се третира като защита и че може защото ползваш захранването през него да не ти се надуват кондензаторите. Това беше малко отклонение от темата, иначе аз ползвам на сегашната ми машина Cooler Master 600W захранване доволен съм, от 5 години не ми е правило никакви проблеми, освен това държи като змей, прекъсвания на тока до 1 секунда не предизвикват аномалия в работата на машината, преди няколко години имаше такова пропадане в цяла София на мрежовото напрежение за около секунда, всичко се рестартира даже радиопредавателя на БГ Радио на УКВ което слушах в този момент се изключи за 30 секунди, но машината продължи да работи нормално.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #2 -: 14 Юни, 2015, 13:57:05 »
с активна корекция е ,да. за това няма дросрел. може да се познае по топологията на първичната част на захранването.  След каро сложих разделителния траф спрях да сменям захранвания имдъна, преди това си беше един постоянен поток от компоненти...Това че ти държи срекунда- каква ти е консумацията изобщо? тогава твоята машина предполагам може да рабори с 4пъти по-слабо захранване.  Аз при пикова консумация съм под граничната мощноста на захреанването също, но с под 100w.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #3 -: 14 Юни, 2015, 15:00:48 »
Ами не знам колко консумира цялата конфигурация, проца е Intel Core i7 4 ядрен, два харддиска, CD, Флопи, видеокартата е ATI Radeon HD 5500 Series попринцип е хубаво захранването да си е яко, няма вреда да е по-яко от необходимото. Това че си сменял дъна си е плод на скапани захранвания, това че си сменял захранвания вероятно плод на същата причина. Мрежовото ти напрежение може и да има някои „изцепки“ но нормално свясно захранване не следва да прави проблеми.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #4 -: 14 Юни, 2015, 15:17:14 »
Всичко се прави ден за ден - като се развали да се хвърли и да се купи ново. Колкото и да го ремонтираш в един момент ще ти писне и ще го джаснеш.  :)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #5 -: 14 Юни, 2015, 19:14:05 »
Има разни калкулатори в нета да си сметнеш консумацията Ако си  с Активно регулиране на мощността ти е особенно необходимо, щото  при тая конструкция  обявените ватове са при условия иначе мощността е по-ниска и се пише с дребни букви при други условия...

Най Добре по сековете от производителите си събираш ватовете и си знаеш.

Не е вярно, че съм бил със скапани захранвания. Винаги са били добри... Просто мрежовото при мене е чудовищно. Ако си оставиш голо захранването на моя електромер, ще си имаш неприятности най-много след месец.

Принципно не ги Хвърлям захранванията. Ремонтирам си ги, често ги Модвам и тн. Кеф ми е.

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #6 -: 14 Юни, 2015, 20:41:53 »
Щом е толкова „чудовищно“ мрежовото напрежение при теб то трябва да си потърсиш правата! Мрежовото напрежение у нас отговаря на много стриктни стандарти при които всяка уважаваща себе си фабрична апаратура трябва да работи безаварийно. Това че при теб има отклонения от тези стандарти говори за това че има проблем, най-вероятно в инсталацията на блока и този проблем трябва да бъде отстранен преди да е станало много по-лошо. Знаеш за какво става въпрос - калпави връзки по „нулата“ на инсталацията в блока, калпави връзки към заземителя и какво ли още не. Това до един момент води до такива аномалии, напрежителни пикове повишаващо се и спадащо напрежение, но в един момент прекъсва изцяло и тогава вече става страшно и може вече да не говорим за дефектиране за период от един месец а за подпалване за секунди както и случки с летален изход. Затова вдигни шум да дойдат от енергото да си оправят проблема, не си мисли че това е заварено положение и непроменяемо. Аз живея на няколко стотин метра от теб - я има километър я не също в панелка а напрежението стои в 90 процента от времето заковано на 220 волта. Рядко пада до 215 и се повишава до 225. 230 не мога да се сетя от кога не съм виждал. Почти няма пропадания, премигвания, напрежителни пикове и т.н. т.е. това е нормалната ситуация в градска среда. „Чудовищните“ неща по мрежата са толерируеми по селата, на вилата напрежението вечер пада до 160 волта а денем лети до 251 и въпреки това и там никога не съм имал проблеми с електроуредите от никакъв характер. Електрон Ц380Б с неговото си импулсно захранване си работи щастливо от години и никакви грижи не създава. Имам и компютърно CD с AT захранване JNC или какъв там китайски дивак се води, никога не е направило проблеми. Така че пъри теб трябва да оправят напрежението очевидно има някакъв много сериозен проблем щом така ти горят уредите, не е то само от високи стойности на напрежението, явно по някаква причина при теб има сериозни пикове които правят белите. Между другото какъв е толеранса в който се колебае напрежението по твои измервания?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #7 -: 14 Юни, 2015, 20:56:47 »
Стандартите са "много стриктни" и поста на Origo ме накара да потърся някакяа информация как стоят нещата :) Цитирам дословно.
Напрежението на мрежата НН може да бъде от 120/208 V до 240/415 V.........................дъра дъра.......+/- 10% :) разбирайте го както искате :)

Оригинала е тук

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0CDYQFjADahUKEwjbur6N34_GAhVCFSwKHWMHDs0&url=http%3A%2F%2Fwww.ops-ecat.schneider-electric.com%2Fcut.CatalogueRetrieverServlet%2FCatalogueRetrieverServlet%3Ffct%3Dget_element%26env%3Dpublish%26scp_id%3DZ078%26el_typ%3Drendition%26cat_id%3DDesigner_Bulgaria%26maj_v%3D1%26min_v%3D27%26nod_id%3D0000000008%26doc_id%3DH615562%26frm%3Dx-compressed%26usg%3D%26dwnl%3Dtrue&ei=WL59VduuFcKqsAHjjrjoDA&usg=AFQjCNElNn-3V8lTPHDcDE7CmuukjKhNNQ

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1617
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #8 -: 14 Юни, 2015, 21:10:52 »
На който му е интересно за качеството на ел. енергията, да разгледа по долното:
"МЕТОДИКА за отчитане изпълнението на целевите показатели за качество на електрическата енергия (протоколно решение № 87 от 17.06.2010 г. на ДКЕВР)"

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #9 -: 14 Юни, 2015, 23:28:22 »
Вие сега не го успокоявайте с документи. Ясно е че според документи има вратички за измъкване, но си пише че статистически са много редки тия събития. Освен това не забравяйте че става дума за града, тук не се толерират такива изменения на напрежението и са очевидно признак за проблем с инсталацията на блока и трябва да се отстрани. По селата е относително нормално да се случват такива неща, но в града определено не е. Съберете се няколко съседи и подайте жалба, нека дойдат и да го оправят, не трябва да се примирявате с това като с даденост, не ви се предоставя услуга с нужното качество по документация, нека дойдат, да инсталират уреди за измерване, да видят че има проблем и да си го оправят.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #10 -: 15 Юни, 2015, 03:41:17 »
С кои съседи, мангалите  дето не са плащали ток в последните две десетилетия или оскотялите алкохолици дето бодат по щепселите генератори на пикове , тъй де уреди за пестене на ток, както ги рекламират?

С вятърни мелници и монополите, които ги притежават отдавна ми е омръзнало да се боря и ми е през репродуктивния орган за тях. Като порастнеш Ориго, и ти ще се отегчиш от тая борба.Само съд ги лови тях но наредбите и законите се пишат в тяхна поза и няма да си губя ценното време за да оправям неправдите в тоя потънал Мутро-булгаристан, където разликата между нула и земя ми е 60 волта..... Пред кой да се жалвам , по закон е - пред тоя дето ме прецаква с 60в. то няма да го прави ако не иска. Таблото е собственост на блока ама само доставчика може да ти смени електромера и от него трябва да го купиш и да ти сложи какъвто той си има и иска. Да виждаш нещо тука което не е наред, да ти просветва , че тия регулации се пишат или в лудница или за балъци? Ако не ти е кеф ходи простотирай пред НС, ма без спонсори няма кой да раздава пици на парче. Като вече и с разделителния траф не става ще мина на фотоволтаици, за предпочитане в истинска държава а не в тая измислена...
« Последна редакция: 15 Юни, 2015, 04:05:31 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #11 -: 15 Юни, 2015, 19:39:50 »
Силно са надделяли негативните настроения при теб. Няма да коментирам състоянието на държавата и повечето неща в нея защото ти си казал каквото има да се каже и аз го потвърждавам. Но не си прав за това че няма да има ефект от няколко обаждания, остави тогава съседите щом са лекета, сам ти се обади, но не подхождай прекалено нападателно говори като с приятели, повечето хора които работят в тези дружества сами по себе си не са лоши и не биха ти отказали да се отзоват в случай на необходимост, поговори си с тях, обясни им какво е положението, нека изпратят някого да види, проблема може да се окаже много повече от прост, може да е една единствена лоша връзка нейде. После само ще се смееш като гледаш назад във времето колко нерви си потрошил и колко време си се мъчил и си наливал пари за ремонт на електроуреди, а въпроса е бил съвсем прост. Съвсем сериозно мисля че проблема ти може да бъде решен, на много хора е бил решен подобен проблем. Не бъди сигурен че проблема е в таблото дето е във входа, може да е някъде във външното табло пред блока което си е собственост на енергото. 60 волта разлика земя - нула е абсолютно недопустимо и немислимо, така че разговаряй с хората преди да е станало късно. Съвсем сериозно ти говоря, това е лоша връзка която в момента грее и се окислява още повече в един момент може изцяло да прекъсне и тогава ще ти дойдат 400 волта в контакта в къщи както и корпусите на уредите ще ти се офазят, е тогава ще стане истинската катастрофа и нито разделителен трансформатор ще те спаси нито нищо, ако не ти се запали апартамента ще е добре. Съвсем сериозно, вслушай се в съвета ми подай сигнал и разговаряй с хората като с хора, такава ситуация НЕ Е НОРМАЛНА за града а и на тях не им е за пръв път да отстраняват такъв род проблем, за тях това е рутинна работа, но няма как да ти го оправят без да знаят че съществува проблема. Голяма част от вината за сътоянието на държавата е в самите хора които са вече отчаяни и дори не се опитват да предприемат действия за нищо.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #12 -: 15 Юни, 2015, 20:40:23 »
Голяма част в Проблема, че ЧЕЗ ми начисляват ток, който не съм изхарчил и че съществуват  в БГ като фирма изобщо тия долни болкуци.  Даже от Албания ги изгониха.

Естествено, че за нищо няма да ги уведомявам. Да им се запали таблото трафопоста или някоя от другите откраднати от народа инфраструктури , дреме ми на инструмента.   

Не ползвам уреди от които мога да се офазя.

Разделиетлния ми е с доста мека характеристика, захранването със защита на първичната страна. Най-много да угасна за малко.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #13 -: 15 Юни, 2015, 21:21:07 »
Ок уредите са си твои, само не знам защо сам избираш да живееш все едно в някое затънтено провинциално градче в южна америка, а не в европейска столица, па макар и на България. Не си мисли че си толкова застрахован, ако се прекъсне съвсем връзката на нулата със земя резултатите лично за теб няма да са никак приятни може би няма да угаснеш за малко а по-скоро самия ти ще светнеш за малко и после ще угаснеш навеки.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: Освежаване на PC ATX захранване Corsair CX430
« Отговор #14 -: 15 Юни, 2015, 21:47:09 »
Мисля че тревогите на всички са малко преувеличени. Нестабилното входно напрежение влияе само в частта ограничена от косинус фи коректора. Той си е по същество един повишаващ стабилизатор и след него напрежението е стабилно, така че точно това захранване не би имало проблем. Разделителния траф не променя девиациите в напрежението, така че според мен не допринася нищо за по-добрата работа...

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |