| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Новия ми компютър се изключва  (Прочетена 13938 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Новия ми компютър се изключва
« Отговор #30 -: 04 Март, 2014, 18:51:08 »
Май са си взели поука, защото един колега така с един таблет имаше проблеми и пратиха куриер безплатно да го отнесе и после донесе ремонтиран.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Новия ми компютър се изключва
« Отговор #31 -: 06 Март, 2014, 18:28:13 »
Важното е че са ти върнали парите. А поуките са за теб. :drinks:

Неактивен chronometer

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 54
  • Населено място: Пловдив
Re: Новия ми компютър се изключва
« Отговор #32 -: 08 Юни, 2015, 12:40:53 »
E, значи всичко е приключило благополучно. Аз пък ще напиша за една изключително глупава причина за изключване на компютъра, която човек трудно може да допусне. Значи, купувам аз компоненти second hend /най-разпространената марка в България :D/ и асемблирам компютър за малкия, да си джитка игрите. Качвам му набързо OC, колкото да го пробвам дали ще тръгне или да върна компонентите. Дотук всичко успешно. Отлежава няколко дни, поради липса на свободно време, междувременно времето се стопля доста. Правим с малкия инсталацията на игрите, почва той да играе и бам - на петата минута компа се самоизключва. Няма артефакти - просто рязко спиране, все едно е дръпнат щепсела от контакта. Естествено, първите набедени бяха захранването и видеокартата. Сменям ги поетапно - пак същото. Три пъти пипам с ръка радиатора на процесора - телесна температура. Влизам в биоса, за да погледна няма ли някаква настройка на прага на температурната  защита и се оцъклям - температура на процесора - 70 градуса на празен ход! Пипам пак радиатора - телесна температура бе, мамка му! Аз лично преди асемблирането съм мил радиатора до блясък и съм чистил перката на вентилатора гребло по гребло.Тогава го проверих и как се върти, има ли разбити лагери - няма такова нещо, върти се леко. Термопастата бях положил изключително прецизно, на тънък слой.  Е как тогава става така, че радиаторът е леко топъл, а процесорът пече! Вече взех да си мисля, че има прецакан термодатчик, който вкарва грешни данни и кара машината да се самоизключва! За всеки случай свалих радиатора, не без съжаление изчистих от него и от процесора перфектно положената и прясна термопаста и взех да ги оглеждам детайлно. И - ето ти я причината. Единият ъгъл на радиатора беше подбит и поради това леко огънат надолу, колкото да надигне радиатора от едната страна с милиметър и той да не легне добре върху държача и върху процесора. Вероятно предишният собственик по невнимание го е изтървал върху твърда повърхност. За да замаже следите от изпускането, взел, че го хванал отстрани със фин шмиргел и го изравнил, така че това се забелязва едва когато почнеш да се взираш. Отдолу обаче не го пришлайфал. Тоест, по-добре да не го беше правил, за да го забележа още при първоначалния монтаж и да взема мерки. Налагам радиатора върху холдъра и забелязвам, че ако го отместя само милиметър-два встрани, той вече ляга добре, тъй като подбитостта остава във въздуха. ОК, дано само това да му е дерта. Полагам пак термопаста, щраквам победоносно закопчалките и го предавам на малкия с думите "Стопи му лагерите". Синчето това и чака. Веднага го емва с най-тежката игра, която има. Минават пет, минават десет минути, минава половин час - машината работи стабилно без признаци на прегряване. Карам го да излезе от играта, влизам в Еверест и гледам - температура на празен ход - 36 градуса.  Е, това е! Та вижте как заради прикритата нечия идиотщина човек може да си отвори половин ден работа!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Новия ми компютър се изключва
« Отговор #33 -: 08 Юни, 2015, 18:09:05 »
Даа, хубава история и поучителна :). Но това да ти кажа е бял кахър, за един ден си го оправил а и не си си бил главата у стената от какво е, докато има случаи на дефекти които с месеци те тормозят и нямаш представа от какво е, често свършва с уреда у кофата. Та дефекти всякакви. Като си помисли човек тия които се появяват и изчезват колко са гадни...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Новия ми компютър се изключва
« Отговор #34 -: 08 Юни, 2015, 20:17:28 »
Мдаа, нашият сървър подобни проблеми показва, особено лятото, ама  нито е изпускан радиатора, нито е крив. Два пъти му припойвах краката с които е захванат



В сряда като го сменим с нов се надявам да не прибягвам скоро до такива практики, щото може да сбираме стара техника, ама форума си иска нови сървъри да го коландрисват  :drinks:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |