| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?  (Прочетена 5851 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« -: 03 Декември, 2015, 15:04:48 »
Здравейте, използвам на старата си машина с много слаби параметри за днешно време програмата FLY-2000TV за запис на видео от TV тунер. Програмата е прекрасна но не върви на новата ми машина с 64 битовата ОС. Та въпросната програма има възможност да записва видео и да го кодира в реално време с кодек инсталиран на харддиска. Проблема е че с настоящия процесор на машината не мога да отида над 320 х 240 пиксела без да изпуска кадри с MPEG-4 кодер, който очевидно е тежък за софтуерно кодиране в реално време. Целта ми е да направя запис с резолюция 720 × 576 пиксела. Машината засега се справя с такъв запис само без кодиране въобще, което ми е неизгодно защото файловете стават с обем около 2 гигабайта на минута и наличния харддиск няма да стигне за записа който искам да направя, а и после прехвърлянето на записа на другата машина за прекодиране ще е трудно. Та се надявам че MPEG-2 кодека като по-лек би могъл да ми свърши работа. Проблема обаче е че засега не съм намерил кодек пакет или нещо в което да се съдържа въпросния кодек, имате ли идея от къде може да се намери. Благодаря!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #1 -: 03 Декември, 2015, 17:40:43 »
Я виж мойто гугле какви резултати даде.
https://www.google.de/search?q=MPEG-2&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=oGFgVsSmIsaysQGRi7mwBQ#q=mpeg-2+codec
Но да знаеш, че този процес заема целия ресурс на проца и ако машината ти е слаба просто няма да стане. Изисквания към видеокартата също има. Мой съвет, да си намериш по съвремена машина 2 ръка по евтино дето да я използваш само за това. Опитите със стара машина с малък ресурс винаги ще ти дават много грешки и забивания.
 Друга идея, новите фотоапарати имат софтуер към тях за прехвърляне и обработка на клипове. Дали някоя такава програма няма да има екстра да записва в реално време. Което ти трябва. Друг вариант да потърсиш софтуер за видеонаблюдение който да може да ти върши работата която искаш на новия комп.
« Последна редакция: 03 Декември, 2015, 17:50:24 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #2 -: 03 Декември, 2015, 18:31:11 »
За да си ползваш прекрасната стара програма, инстални  Една виртуална машина  с максималната ОС за програмката, настрой я на макс параметри , стартирай, влез и си кодирай на воля.

MPeg2 кодиране, декодиране от години се поддържа от средния клас видеокарти, хардуерно.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #3 -: 03 Декември, 2015, 20:53:21 »
За декодиране знам, но за кодиране не съм сигурен че се поддържа хардуерно от видеокартата, но може и да греша. Виртуалната машина с нейната ОС си е емулация и гълта доста солиден ресурс на процесора, и макар да е доста мощен мисля че няма да се справи отгоре на това да кодира в реално време но може и да греша. Ще опитам в тази насока, благодаря за съветите :).
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #4 -: 04 Декември, 2015, 00:58:58 »
origo, дай малко повече информация за "TV тунера и новата ти машина с 64 битовата ОС", а също и от какъв източник искаш да записваш?
Ако източникът е телевизия, то тя е вече цифрова, а това означава, че си е вече кодирана и то в MPEG4, т.е. необходимо е само да се запише цифровият поток.
Ако пък тунерът ти е аналогов - купи си направо цифров на USB и си свърши работата, струват дребни левчета.
Добра програма за управление на тунери (в сравнение с FLY-2000TV е доста по-близо до "прекрасност") е ProgDVB, намира се лесно на познатите "безплатни" места.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #5 -: 04 Декември, 2015, 23:21:19 »
Тунера е аналогов Asus с чипсет филипс някой си - в момента не ми се рови за номера. Източника от който искам да записвам е видеокасета, знам много добре че от цифровата ефирна телевизия мога да записвам директно на флаш памет от декодера както и правя когато ми се наложи. А кой каза че нямам аналогова кабелна от която да искам да записвам с аналоговия тунер? Нямам кабелна де, но не трябва да забравяме че там все още се намират аналогови ТВ канали. Новата машина е с Intel Core i7 870 3.2GHz турбо (около 2.98GHz нормално), 8GB рам, видеокарта Ati Radeon HD5500 1024MB и ОС уиндоус 7 - 64 бита. Не знам какво имаш против FLY200TV но това е най-добрата програма за управление на аналогов ТВ и радиотунер с която някога съм работил. В сравнение с оригиналния софтуер на Асус е направо неземна. Има много добри настройки на всичко за което в софтуера на Асус ме разпитват от коя държава съм и от къде ми изгрява слънцето. Имам на новата машина и нов тунер Асус пак, цифрово - аналогов с вграден MPEG-2 кодер обаче е мисията невъзможна да бъде подкаран като хората и той, оригиналния софт за нищо не става, има ли тогава някой идея за програма с която мога да го управлявам но като АНАЛОГОВ радио и ТВ тунер под 64 битовия уиндоус и то да върши работа. От както си смених машината с новата точно за да мога да правя такива неща запис на видео с по-високо качество, се оказа че вече изобщо не мога да записвам никакво видео, това е света се развива, нали сега има смартфони, защо му е на човек да се занимава с някакви тунери. Какво е професионалното решение на проблема все пак?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #6 -: 04 Декември, 2015, 23:24:21 »
Колега а тая джаджа няма ли да свърши работата :   :crazy:

http://olx.bg/ad/germansko-dvr-zapisvascho-ustroystvo-za-laptop-ili-kompyutar-s-yusb-po-ID5mTFv.html#c277b0f138
Бат Сашо :)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #7 -: 04 Декември, 2015, 23:24:48 »
Тая машинка ще ти върти ОС в емулация без изобщо да я усеща.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 893
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #8 -: 05 Декември, 2015, 08:25:32 »
Не съм много в час, но съм чувал за професионални цели софтуера на Сони, Вегас и Саундфордж. Не зная какви са му възможностите за твоята работа. Иначе за обработка на звук ползвам саунфордж и съм доволен.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #9 -: 05 Декември, 2015, 13:05:03 »
И аз за звук работя само със саундфордж, мноого добра програма (пък и засега лесно се краква :)). Сони вегас имах по едно време инсталирана, знам че е за обработка на видео, но не знам дали има функционалност за запис от ТВ тунер, то в случая трябва някой да управлява самия тунер хардуерно на първо място. А това USB записващо устройство не ми вдъхва доверие, изобщо не става ясно какви са му параметрите като резолюция и приемани стандарти особено пък как стои въпроса със софтуера. Както казах тунери не ми липсват, липсва софт.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #10 -: 05 Декември, 2015, 17:53:32 »
Ако му беше пуснал една емулация досега да си забравил изобщо за харурени проблеми и тн.  Компа ти е на ниво, какво мислиш, че кодерите дето пишат софт, за всяка отделна платформа купуват хардуер? Всичко се емулира вече .  Няма да имаш грижи само си настрой машинката емулираната добре и после направо ще забравиш, че си я пуснал.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #11 -: 05 Декември, 2015, 18:09:25 »
Добре, ще те послушам, я ми кажи кой софтуер предлагаш за виртуална машина, че те са доста и не знам кои са за предпочитане. Сещам се сега за Virtual Box май се казваше. Има и един Windows XP mode за уиндоус 7 но не знам него бива ли го за такива неща или консумира твърде много ресурси.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #12 -: 05 Декември, 2015, 20:01:08 »
Най- лесния за употреба е VMware  мисля е микрософтски. Конфигурираш си "хардуер" на виртуалката в него, инсталваш си Уин по стндартния начин като на реално пц или от iso имидж директно, ако имаш имидж го зареждаш в насторйките на  програмата и емулатора си чете от него все едно е релаен диск.  После в инсталнатата ос  трабва да инсталираш един СОфт пак към същата програма , за да подкара харуер както трябва , някво екзе беше и си го има към виртуалката. Като инсталенш тия неща, бодеш Тунера или го откриваш в хардуерните устройства и му слагаш драйверите, нататъка е като на нормална машина, има си биос графичен и тн. Изгледай някое клипе/гид в Тубата да ти стане ясно.

ПП: като инсталираш задай да ползва директно някой дял на харда които си освободил от данни. или му отцепи там няколко гиги. Смисъл има опции да иснатлва в шифрован файл. ама това е бавно като работа, ползвай си реално място на харда.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен nik_ov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Белене
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #13 -: 15 Април, 2016, 21:04:18 »
TV Terminator записва в Mpeg-2 \ Mpeg-1 \Avi\ в резолюция по избор без загуба на кадри на слаба машина в много добро качество!


Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Софтуерен MPEG-2 кодер от къде?
« Отговор #14 -: 16 Април, 2016, 17:54:27 »
Под „много добро качество“ каква резолюция имате предвид 720х544 ли? Благодаря за информацията. Попринцип аз проблема го реших на новата машина с Honestech VHS to DVD но ще пробвам тази програма евентуално, макар че надеждата ми беше по-скоро да намеря кодек който да ползвам със старата, защото тя за мен е специална :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |