| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Лепене на лентов кабел  (Прочетена 4637 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Лепене на лентов кабел
« -: 18 Март, 2016, 15:58:41 »
Имам въпрос : правил ли е някой опит за залепване на отлепен или прекъсващ лентов кабел от LCD дисплей към PCB ? Преди време човек ,занимаващ се с такава дейност- лепи ленти на дисплеи на автомобили- продаваше лепило и инструмент за тази дейност, вчера го открих в OLX .Лепилото е на 3М - води се праймер за залепване на лентови кабели , 20лв плюс 20 лв за човка за поялник и силиконова лента. Аз конкретно трябва да направя опит за залепване на лента на 42 инчова матрица , която прекъсва отвреме-навреме и особено когато ТВ е студен . На тази матрица лентата е споена (бондирана) , но имам една друга LG-PHILIPS , която е лепена по подобен начин . Бях я свалил , защото половината не работеше ,беше подпряна небрежно на един стол и след като я закачих минавайки покрай нея тя падна на стола, а ушите и (платки с дешифратори) се разлепиха и паднаха на земята. Не ме е яд (много) но все пак не съм очаквал от един от най-големите производители на LCD дисплеи да се насере по подобен начин- не става въпрос за 7 инчов дисплей, а за 26 инчова матрица. По-конкретно ме интересува технологията-време за нагряване, нанасяне на лепилото , температура на загряване. Ако има интерес ще открия мястото и ще пусна линк.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |