| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мнение за тонколони jbl control 1 pro  (Прочетена 1160 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« -: 22 Ноември, 2023, 19:00:23 »
Привет колеги, обмислям покупката на такива тонколонки. Ще се ползват в къщи. Мотивите за избора им са че са малки и мога да ги окача на тавана /гипскартон/ а JBL Защото очаквам да са качествени . Някой има ли отзиви , как свирят....  ?
 Снимката е някъде от нета


Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #1 -: 22 Ноември, 2023, 22:09:07 »
В магазина нито очите нито ушите могат да ти кажат дали ще изкара 10 години или само две, затова се проучва предварително от хора които са експерти или са патили. Автора постъпва разумно че се допитва. Тези пък които смятат че високата цена винаги означава високо качество получават доста скъп и неприятен урок.

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #2 -: 23 Ноември, 2023, 09:45:21 »
Виж ревю, добро е. Пусни си автоматичен превод на субтитрите. Заслужават си колоните.

Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #3 -: 23 Ноември, 2023, 10:02:50 »
Нискочестотните ВГ в тези колонки са компресионни, т.е. мембраните им имат голям ход в сравнение с другите. А това означава специална магнитна система, окачване и подвижна бобина. С други думи, трябва да се пазят, защото замяната им е възможна само с такива. Качването на тавана може да влоши възпроизвеждането на най-ниските честоти. По принцип, те са направени да се сложат между книгите в библиотека, например, да не бият на очи. Така звукът сякаш излиза от стената. Слушал съм подобни "Acron", още по-малки, но звучаха с такива баси, че биеха ОТГ-тата.
П.С. offtopic: Навремето имаше опит да се направят български - "Микро", който ги помни. Басрефлексче с един ВГ и половин топче за пинг-понг в центъра. Имал съм такава, звучеше невероятно за малките си размери. За съжаление, не откривам в нета и следа от тях.
« Последна редакция: 23 Ноември, 2023, 10:10:26 от ikarlo »

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #4 -: 23 Ноември, 2023, 15:08:14 »
БТВ, мисля че имам кутии от Микро - даже съм 99% сигурен че са от такива.
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #5 -: 23 Ноември, 2023, 17:35:23 »
Вече ми е избледнял спомена, но мисля, че бяха по-малки от тези на снимката. По-точно съотношението височина/ширина беше по-малко. Но може да греша.

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #6 -: 23 Ноември, 2023, 18:06:31 »
Виж ревю, добро е. Пусни си автоматичен превод на субтитрите. Заслужават си колоните.


Гледах го, преди да пусна темата, но разбрах че не са нещо впечатляващо. И все пак е само едно мнение. Искаше ми се още....
 Също не ми харесва че са 4 ома...но не съм се отказал още де.....
« Последна редакция: 23 Ноември, 2023, 18:13:33 от barlog »

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #7 -: 23 Ноември, 2023, 18:17:47 »
В момента когато е правено видеото, са стрували 60 паунда, което е приемливо за там. Погледнах сега са почти 300лв., 100 херца долна честота???, пластмасарки... Това са сателити, без субуфер,  как ли ще звучат?
За такива пари може да се вземе нещо по-добро от аукционите.

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #8 -: 24 Ноември, 2023, 11:24:02 »
Аз бих си взел някакви микро тупалки 70-те / 80те. Нещо от рода на Beovox CX50. Или Videoton MiniMax. Въпросните "Микро" дето може би имам също ще са по-готини на звук  според мен (ако не гоним сила). Иначе тия jbl-и може и да стават, но пищялките ми изглеждат евтинджос и съм скептичен. Нелош и евтин вариант също така са колонките на Цифона - RFT B7186. Не са много детайлни, нито имат много бас, но са "резки" и "динамични" ако мога така да се изразя.
EDIT: Разгледах х-ките... основното им предиство е че са наистина силни: 108 децибела/м е доста високо ниво за такива мъници. Но искат 150 вата за да го стигнат. Ако ги ползваш с по-слаб усилвател, по-добре някоя от предложените по-горе.
« Последна редакция: 24 Ноември, 2023, 11:42:40 от bxd »
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #9 -: 24 Ноември, 2023, 13:19:07 »
Усилвателя е 2х100 по схема на Ранди Слоун с летерални мосфети. Няма да правя дискотеки вкъщи, имам и активен суббуфер мое дело. С говорител АА Craft /Solton/ 200вата усилвател.

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #10 -: 25 Ноември, 2023, 13:03:56 »
В такъв случай може да видиш и beovox cx100. Даже има сега едни в базара за продан. Номиналната мощност е 100 вата, АЧХ-то е доста по-добро от на jbl-ите, но и са доста по-тихи (нискочувствителни). Интересното е, че имат алуминиев корпус. Според мен ще са много по прецизни и детайлни от jbl-ите. Друг интересн вариант са technics sb f1, но са 50ватови.
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #11 -: 04 Януари, 2024, 23:48:37 »
Привет пак, засега се отказах от JBL-ките.Някой чувал/слушал ли е тези Cambridge Audio S30, хвалят ги и тях в нета  ?

Активен nickolaycho

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
  • Населено място: село Владая
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #12 -: 05 Януари, 2024, 14:24:03 »
Предлагам Ви чифт тонколони на източногерманския концерн RFT - Corona B 9271, потърсете данни в мрежата да видите за какво става въпрос! Колоните са в уникално състояние, без никакви интервенции и се лишавам от тях само срещу 100 лева, притежавам няколко чифта на този производител, но според мен тези са подходящи за Вашите цели, благодаря...
Реставрирани и налични: Мелодия, Мелодия 2, Мелодия10, Мелодия 14-стерео-3 бр,  Мелодия11, Хармония1, Хармония 20-2 бр, Симфония, Концерт, Пионер-2 бр, Акорд102 - 3 бр, Октава, Латвия, Ригонда102, ВЕФ-радио-2 бр, Сакта, Люкс2, Еделвайс, Концертино, Чайка,

Неактивен малкия

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 100
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #13 -: 05 Януари, 2024, 15:08:24 »
Cambridge Audio S30 са прекрасни ОТ и имат само един недостатък. Възпроизвеждат само до 55 Хц, и то доста добре. Много добре в случай, че не си имал ОТ които възпроизвеждат под 55 Хц примерно 40 Хц. Ако си имал то просто липсата на тези ниски към които си свикнал ще ти звучи като "осакатен звук". Още в началото като повдигна темата исках да ти предложа да си вземеш Heco Superior 620, но като постави условие за прекалено малки габарити... сега виждам допускаш и по-големички.
Heco е немската гордост, а Superior 620 произвеждани 1989-90 са по-добри дори от почти всички сегашни аналози в техения клас - дори и съвременните Heco.
Притежавам Heco Superior 620 и преживях това което всеки който ги чува свикнал с съвременните в този клас. Няколко седмици постоянно си задаваш въпроса "Как е възможно да звучат по този начин...". До скоро се продаваха и в България, средно за 150 лв.
Каквото и да вземеш сложи им медни кабели поне 2 мм може и повече.
“Страна безъ собствена индустрия е колония” - Сава Алтимирски "Бралтъ"

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Мнение за тонколони jbl control 1 pro
« Отговор #14 -: 05 Януари, 2024, 17:44:04 »
Благодаря на колегите писали в темата. RFT имам Zifona... нищо особено не са. Май ще се реша за Кеймбриджа....имам суббуфер..писал съм за него по горе.
Но все пак ако има други мнения и препоръки отворен съм към тях

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |