| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За качването на снимки от айфон  (Прочетена 332 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 898
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
За качването на снимки от айфон
« -: 17 Февруари, 2024, 11:54:40 »
Привет, незная тази тема дали е обсъждана вече. Затова моля за извинение ако се повтарям.
 Често снимам с айфона и имам проблем при качването на снимки. Проблемат е,че снимките са в .jpeg формат а не .jpg както форума ги иска и не мога да ги кача. Много ми е трудно с телефона да им сменям разширението. Има ли някакво безплатно приложение за снимки или лесен начин с телефона за обработката им от към разширение. Другите екстри за обработка ги ползвам.  :drinks:
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: За качването на снимки от айфон
« Отговор #1 -: 17 Февруари, 2024, 12:36:44 »
i_view32

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 898
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За качването на снимки от айфон
« Отговор #2 -: 17 Февруари, 2024, 13:58:39 »
Няма ирфант вю за айфон. Всичко е платено за айфона. На лаптопа под уиндоус ми е ясно. Искам през телефона да го правя веднага като снимам да мога да си кача снимката. Сега както съм на работа, трябва първо да се прибера и тогава от лаптопа да качвам.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: За качването на снимки от айфон
« Отговор #3 -: 17 Февруари, 2024, 14:14:16 »
Трябва само да ги преименуваш от .JPEG на .JPG и готово. Това можеш да направиш от самия Айфон през приложения като Camera Roll, Google Photos и DropBox.
« Последна редакция: 17 Февруари, 2024, 14:24:27 от CVT »

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: За качването на снимки от айфон
« Отговор #4 -: 17 Февруари, 2024, 15:57:02 »
Не знам за iPhone дали го има, за Android ползвам SnapSeed за оразмеряване и обработка на снимки (ще прощаваш, ама телефона ти струва повече от сървъра на форума. Като събера един ден пари за нов, може в новата версия да приема и директно от iPhon 9000х9000 пиксела снимки) :D :drinks:

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 898
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За качването на снимки от айфон
« Отговор #5 -: 17 Февруари, 2024, 16:51:43 »
И да и не, когато го купувах 2017 беше вече стар модел 7 е, сега струва 150 евра рециклиран. Върши ми работа и докато си работи не смятам да го сменям. Иначе се старая да качвам само малък формат снимки в килобайти. Няма проблем като не става добре. Ще си ги качвам през лаптопа и ирфант вюто.  :drinks:
Просто исках да разбера дали има някаква безплатна програмка. Всички дето съм пробвал до сега "безплатни" като ги кача и ми казват 7 дена гратис и после бецален. Хубав уикенд и благодаря за информацията.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Активен veso74

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 342
  • Населено място: Силистра
  • LZ2WSG
Re: За качването на снимки от айфон
« Отговор #6 -: 17 Февруари, 2024, 17:28:14 »
JPG и JPEG са две имена за един и същ формат на изображение. Че нямаш инструмент за сваляне в jpg (три букви вместо четири) или преименуване на разширение на файл, са други айфонови неща.
« Последна редакция: 17 Февруари, 2024, 17:51:37 от veso74 »

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: За качването на снимки от айфон
« Отговор #7 -: 17 Февруари, 2024, 19:29:09 »
Иначе се старая да качвам само малък формат снимки в килобайти.
Добавих в списъка за разрешените формати jpeg, пробвай, би трябвало да работи (ако почакаш още 1-2 г.  с тоя iPhone, вече ще е като за тема във форума, минава за Ретро техника  :D)

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 898
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За качването на снимки от айфон
« Отговор #8 -: 17 Февруари, 2024, 20:59:06 »
Е нали сме ретро, пробвах стана. Този телефон ми е работен инструмент. Нямам нужда от екстри. Иначе си прав новите са хиляди но не ми трябва даже и на изплащане. Между другото този го взех на изплащане тогава. Но без хубав телефон тука не става. Никога не ми е правил проблеми. Аз се предвижвам всеки ден до различни точки за работа. Без приложения за навигация и градски транспорт, както и специализиран за болниците където работя е немислимо. И благодаря за жеста. Така ще мога в почивките като чета форума да отговарям. Понякога се пребирам капнал и само гледам къде е възглавницата.
« Последна редакция: 17 Февруари, 2024, 21:05:43 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |