| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За апаратите на части  (Прочетена 20765 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
За апаратите на части
« -: 16 Ноември, 2013, 22:37:18 »
Общо взето тук битува мнението че апаратите трябва да се запазят цели.Да ,ама при мен има доста такива ,които само ми пречат:последно дойдоха един Рубин дето тежи 75 кг и един Темп 209,който си е със книжката даже.Ако трябва да ги запазя за идните поколения ще ми трябва отделна стая за такива цели,ако ги разкулача обаче на някого може да потрябват разни части от тях,а парите ги харесвам някак си!
Какво ви е мнението?
0878640251

близо до София

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: За апаратите на части
« Отговор #1 -: 16 Ноември, 2013, 22:39:48 »
Щом са си твои прави ги каквото ти е кеф. Лчно мнение. Е някои ще плачат, че не си ги запазил ама като проблема е чужд винаги е по-лесно...

Ти май ги пуска за продажба ама....
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: За апаратите на части
« Отговор #2 -: 16 Ноември, 2013, 22:44:23 »
Аз съм против да се разкулачват работещи апарати с цел печалбарство, но всеки си има собствено мнение. Имам място за поне още 20 бройки, направих си пристройка до къщата, където ги съхранявам и смятам да я разширявам още. Ако на някой му е тясно, да праща насам.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: За апаратите на части
« Отговор #3 -: 16 Ноември, 2013, 22:55:25 »
        "Печалбарство" според мен е пресилено. В нашия форум имаме достатъчно спасени и реставрирани апарати от епохата "хепи соц". Нека да има и предлагане на части, това повишава стойността на изцяло запазените.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: За апаратите на части
« Отговор #4 -: 16 Ноември, 2013, 23:24:38 »
Не е пресилено. Разбирам апарата да е намерен повреден или някой манго да му е изтръгнал трафове или нещо друго да му липсва. Но когато работещ апарат се разфасова да се продаде на части с цел да му се вземе повече пари отколкото ако се продаде цял, това си е печалбарство.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: За апаратите на части
« Отговор #5 -: 17 Ноември, 2013, 00:09:18 »
Апарата си е негов, освен това не го продава на части не за обикновен кеф, а защото му се налага.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: За апаратите на части
« Отговор #6 -: 17 Ноември, 2013, 01:06:20 »
Коментираме не определен човек а по принцип дали е по-добре апаратите да се запазват цели или да се разкулачват на части. Говорим за работещи апарати, а не за такива трудно възстановими и с липсващи части или силно повредени кутии. Всички знаем, че като го разкулачим и продадем на части, ще му вземем повече пари. Въпроса е дали да се продават цели, за да се запазят, или да изчезват безвъзвратно на части.

Неактивен armaturata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: София
Към модераторите
« Отговор #7 -: 17 Ноември, 2013, 02:14:50 »
Не смятате ли че темата е за друго място?
Например http://www.sandacite.com/forum/index.php/board,26.0.html

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: За апаратите на части
« Отговор #8 -: 17 Ноември, 2013, 07:58:24 »
Не съм ги пускал за продажба,от една седмица са при мен.Съмнявам се някой да ги иска цели защото тежат ужасно,а аз ако ги закарам до Сф пътя ми струва повече-може би по коректно ще е да ги обявя за продажба както се продават колите - може на части ,а може и цели-кой както иска,но това ще е в друг раздел на форума.Такива апарати имам още няколко,ще направя една сериозна тема - нещо като аукцион,да видим какво ще се получи!Не ме кефи да реставрирам такива сравнително нови неща.Кутийте отиват за кюфтенца на скара,кинескопите на боклука,а останалото - ако има мераклий...
0878640251

близо до София

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: За апаратите на части
« Отговор #9 -: 17 Ноември, 2013, 08:21:18 »
Може би е добре първо да се обяви за продан целия апарат, ако евентуално няма желаещи тогава да се разкулачва. Ако не се предлагаха части, нямаше и как да се реставрират радиоапарати. Всяко нещо е за сметка на друго (за жалост  :(  ).

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За апаратите на части
« Отговор #10 -: 17 Ноември, 2013, 11:41:11 »
Как сравнително нови, отдавна не са нито сравнително нито несравнително нови а са си направо стари и МНОГО ценни. Това което иска да прави собственика им с тях е силно разрушително и крайно гадно според мен. Защо ги е взел въобще при положение че няма място за тях? За да печели естествено.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен plamenhar

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 64
Re: За апаратите на части
« Отговор #11 -: 17 Ноември, 2013, 11:56:05 »
Хей,по кротко младежи. :D
Не може така крайно да се изказваме.
Ами може човека да ги е спасил от мургавите.
За какво печалбарство става дума-20-30лв.?
Егати печалбарството.

Неактивен Vladislav

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
Re: За апаратите на части
« Отговор #12 -: 17 Ноември, 2013, 13:18:18 »
И аз мисля, че ще най-коректно човекът да ги обяви в една темичка с приложени снимки, така че ако има шанс някой да ги вземе цели, той да не се пропуска.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: За апаратите на части
« Отговор #13 -: 17 Ноември, 2013, 14:18:33 »
Не знам какво разбирате под печалбарство,всеки си определя цена която смята за уместна.Ако цената е умерена и разумна въпросната стока бързо си намира нов собственик.Поставянето на снимки улеснява продажбата,освен това е и задължително за тоя форум.Добре е че този проблем с разкулачването на стара техника се обсъжда тук в отделна тема тъй като коментарий от типа "абе много е скъпо" , "това го има на друго място по евтино" или " що го разглобяваш туй" в тема в която се продава реална стока се приемат като спам.Аз също съм против да се разглобява възстановяема техника,обаче продавача е в правото си да продава както намери за добре.Така че коментарий относно продаваема стока на лични.Никой не му е приятно да става кепазе със стоката си,така ще изгоним много хора от продавалника на форума и ще загубят само колекционерите.Тук едва ли някой ще стане богат.Пожелавам успех на продавачи и купувачи във форума :)

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: За апаратите на части
« Отговор #14 -: 17 Ноември, 2013, 20:15:25 »
Ами като продам десетина такива стари и много ценни сандъка,както казва Ориго, и ще си купя автомобил.Кофти е само че ги купувам от циганите и автомобила няма да е Бугати а Крайслер.
0878640251

близо до София

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |