| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Смущения по мрежата - какво мислите?  (Прочетена 11593 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2ec

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: Дряново
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #15 -: 29 Юни, 2015, 21:58:10 »
Здравейте.
Търсете някъде в района да се използва тиристорни ВЧ нагреви,тиристорни изправители,живачни и други мощни промишлени изправители,електрически топилни на
метал или нещо подобно което е голям консуматор.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #16 -: 29 Юни, 2015, 22:28:02 »
Да, и аз си мислех за нещо такова, обаче:
1) Смущението си върви 24 часа, вече го наблюдавам месец. Няма изменение в тон, звучене. Ако беше тиристорна машина (пещ, ВЧ заваряване и т.н. силови) щеше да работи периодично и щеше да му се чува музиката на регулацията. Аз съм завършил силова електроника и ги зная много добре как звучат.
2) Фактът, че го чувам и на двора говори, че каквото и да е идва по киловолтовите силови линии. Трябва да намеря време да се разходя и по-далеч, по улиците, до трафопоста пак.
3) Намирам се до правителствена болница. Наоколо няма никакви силови консуматори. Най близките са в индустриална зона "Хладилника", но тях си ги има от едно време и няма нови. Новото е мол Парадайс и метрото по Черни Връх, хм...
 Ще го видим!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #17 -: 29 Юни, 2015, 23:13:08 »
Да не искри някъде високоволтов изолатор  или разрядник ?

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #18 -: 30 Юни, 2015, 10:00:50 »
Тази Наредба в сила ли е ?

Наредба №4 - за радиотелевизионните смущения :

Чл. 18. (1) Органите на МИС издирват източниците на радиосмущенията и дават предписание за срока на тяхното обезсмутяване, като контролират посочените източници до окончателната констатация за пълно обезсмутяване.
(2) Обект на издирване са източниците на радиосмущения от ново местно производство, от внос или такива, които са констатирани като вече намиращи се в експлоатация съоръжения и уреди.

Чл. 19. Издирването на източници на радиосмущения се извършва от органите на МИС:
.....
2. по искане на граждани, учреждения, организации, предприятия и др., които притежават технически изправни радио-телевизионни приемни устройства или други съоръжения, на които източниците на смущения пречат на нормалната им работа;
….
Чл. 21. За притежател на източник на радиосмущение, който не се съобразява с нормативните актове за радиосмущенията,
се прилагат административнонаказателните разпоредби на Закона за съобщенията. 

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #19 -: 30 Юни, 2015, 12:20:57 »
Божке, наредби... кой ти работи по наредби у нас? Това изисква достойнство.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #20 -: 30 Юни, 2015, 13:14:11 »
Чиновникът на държавна служба е длъжен да работи по наредби и закони, съобразно с длъжностната си характеристика.
В жалбите и сигналите е добре да се цитират освен технически аргументи и констатираните нарушения по действащите наредби и закони. В противен случай ще се налага да слушаме глупостите и "съветите" на разни юнаци.  :D
Повечето държавни служители работят само когато е заплашена службичката им !  :drinks:


Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #21 -: 01 Юли, 2015, 09:58:00 »
Да не искри някъде високоволтов изолатор  или разрядник ?
И аз това помислих, но искренето не звучи така. Чувал съм изолатор как звучи, не е това. Чуй МРЗ-ките от първия пост и кажи какво мислиш. Това на ДВ ми звучи като мощно импулсно устройство, което обаче генерира постоянно и без флуктуации сигнала. А това на СВ ми звучи по-скоро механично или като данни, или е машина някаква (ама да работи и тя постоянно...) или минават някакви данни по мрежата на пакети. Или пък греша тотално, не знам. Чудех се дали няма някъде в нета някаква база данни със звуци, че да може човек да сравни чуващото се при него с други разпознати вече източници и да си помогне така в локализирането.
Ето това е умрял изолатор - http://www.rfiservices.com/sound/powerline1.wav
КОРЕКЦИЯ!
Е сега съм сигурен, че е импулсно! Чуйте как звучи плазмен телевизор на АМ - http://www.iarums-r1.org/iarums/sound/tv-plasma-am.wav Но пък да се чува толкова мощно навсякъде... защо пък не...
« Последна редакция: 01 Юли, 2015, 10:21:26 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #22 -: 01 Юли, 2015, 10:56:00 »
Заснех един клип как стои въпроса със смущенията на Средни Вълни у нас, не е много по-добре според мен:
http://dox.bg/files/dw?a=383ee71d1a
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #23 -: 01 Юли, 2015, 11:10:10 »
Защо не пробваш да си спреш тока у дома и след около 15 секунди да пуснеш пак радиото? Може импулсно у вас да го прави това, защото при мен е много по-силно из апартамента. Така ще си сигурен, че не е локално.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #24 -: 01 Юли, 2015, 12:45:14 »
Не е у нас за съжаление от съседите е правил съм опитите с тока, кой го знае от къде е, то от къде не е! Изключително е замърсено в тоя диапазон, направо са го „отписали“ явно.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #25 -: 01 Юли, 2015, 13:21:09 »
Дам, аз дори обезточих ЦЕЛИЯ ВХОД за пробата и пак нищо, идва си силно не само у нас, по всички етажи, долу при таблото е ужас направо, има го дори в двора. Все едно някакъв огромен 200 киловатов китайски UPS е свързан наблизо... пълна драма. Трябва да пробвам да обезточа целия блок някоя нощ към 3 часа за малко, но не съм сигурен точно от къде, мисля, че в единия от входовете е главния пркъсвач за целия блок. Да, отписан е, иначе нямаше да позволят да се внесат всичките тези боклуци. Явно сумарно всички те струват много повече от мита и продажби, от колкото радиоразпръскването на СВ и ДВ. Бизнесът си е бизнес, проклети меркантили...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #26 -: 01 Юли, 2015, 13:51:50 »
Кабелните телевизии също могат да бъдат източник на смущения.Усилвателите за магистралите се захранват вероятно с импулсни захранвания а кабелната мрежа е идеална антена. ???

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #27 -: 01 Юли, 2015, 13:58:45 »
Дам, при нас има 3 кабеларки, 2 цифрови и една аналогова. Обаче не само че усилвателите за входовия клон са захранени от бушона за асансьора, но и ги зная как звучат. Като спрях тока нищо не се промени. А и звученето не е същото. Магистрални усилватели няма при нас, слагат ги само в канали, където могат да ги пренастройват през два месеца без да зависят от някой за достъп, освен от СОТ-а на каналите. А те са на едно обаждане и на абонамент. Така че не е това, или поне не виждам как. Сега (може би уикенда) следва обход на блока, двора, околията, трафопоста. Искам да послушам и да запиша още. И да видя от къде да спра тока на блока. Дано не е от трафопоста само.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #28 -: 01 Юли, 2015, 15:59:42 »
Ако щеш и тока на квартала да спреш все същата работа. Занимаваш се със глупости. Защо мислиш средните и дълги вълни са мъртви обхвати и по тях няма станции. Отдавна са разбрали, че този шум дето го дебнеш е опасал цялата земя където има населени райони. Вече е толкова силен, че радиостанциите не се чуват от него. От къде идва от всичко работещо на ток. Защо е на всякъде, учебника за разпространение на радиовълните. Кой да прочете дългите и средни вълни как се разпространяват. По повърхноста и във земната кора. Сега разбираш ли защо ония льольо дето ти е дошъл от КРС е бил напълно прав. Ами точно тези стотици метри дълги кабели закопани в земята се явяват идеална резонансна антена за дългите и средни вълни. Практически всякакъв вид електроника се явява смутител. Процесорите работят с високи нива и са източник на всякакви бози които се индуцират в кабелите и попадат в общата мрежа хармониците на тези бози са толкова много и като се смесят помежду си става още по интересно. Факта че повечето техника източник на смущения е тежка и седи на земята или близко до нея и смущенията дирекно се индуцират в кабели, водни басеини и всичко проводимо. А повечето кабели са добре заземени по стандарти и къде да идат смущенията ако не в земята.
Все повече радиолюбителите се оплакват, че този шум вече непоносим на 80М 3,5Мхц. и не може да се работи. Техниката толкова много ни задушава от всякъде, че това е само знак да видим това. Той сам ти е казал напрегноста на полето в населените места е толкова увеличена, че уредите не могат да работят коректно. Как да ти дадат отговор от къде идва. То е ясно от къде идват смущенията от всичко метално покрай теб. Хайде махниго де! Иди в гората и ще видиш там смущенията ги няма или са минимални. Там просто няма кабели за това.
« Последна редакция: 01 Юли, 2015, 16:27:36 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Смущения по мрежата - какво мислите?
« Отговор #29 -: 01 Юли, 2015, 16:37:13 »
О да, това ми е ясно. Но има реална възможност поне ЧАСТ от проблема, основното смущение да е наблизо. Защо да е загубена кауза да го потърся и да опитам да се справя ако мога? То така да си тънем в кочината всички и да приемаме, че е мръсна...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |