| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Забрана на пратки съдържащи магнити  (Прочетена 1388 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Забрана на пратки съдържащи магнити
« -: 23 Февруари, 2017, 10:47:43 »
Колеги,
Вчера изпратих радиолампа за USA по пощата с "малък пакет" и изрично ме попитаха дали съдържа магнити. Забраната важела за всички страни по земя и въздух според служителката. Което означава, че радиоапарати и друга аудио техника с високоговорители с постоянни магнити не могат да бъдат изпращани и получавани. В този дух прочетох скоро и от друг източник някъде в нета, но тогава нямах време да ровя подробно. Днес намерих следния документ:

https://courier.bg/site_files/ZabranaZaVlaganevPratki.pdf

Някой от вас има ли повече информация. И дали това се отнася и за за други куриери?

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Забрана на пратки съдържащи магнити
« Отговор #1 -: 23 Февруари, 2017, 11:21:22 »
Хем е така хем не е за батериите. Според този списък не можеш да пътуваш с латопа и телефона защото са с литиеви батерии. Но последния път като носих един винтоверт на брат ми. Само ме питаха да не са зглобени. Трявбва батерията да е опакована отделно от устройството. Но всяка авиокомпания си има своя политика и правила.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 388
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Забрана на пратки съдържащи магнити
« Отговор #2 -: 23 Февруари, 2017, 11:28:07 »
На мен ми казаха същото, когато изпращах една пратка. Позвъних в митница Горна Оряховица и попитах какви са изискванията за магнитите. Оказа се, че става въпрос за силни специални магнити, които могат да променят показанията на кантарите и други уреди. Магнити на обикновени говорители, моторчета в магнитофони и др. не са проблем.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Забрана на пратки съдържащи магнити
« Отговор #3 -: 23 Февруари, 2017, 15:30:00 »
И аз да се намеся, че като прочетох колегата dinev се поуплаших в първия момент. За какво става въпрос: преди 2-3 месеца пуснах обява в нашите продавалници, че продавам един Грундиг сателит, който ми беше в повече и то на съвсем нормална цена. След като 7-8 човека ме наблюдаваха, от Израел получих запитване дали мога да го изпратя по пощата. Отговорих, че нямам представа, но ще попитам. В пощата ми казаха "само да няма батерии" и сделката стана. Евреина си плати и транспорта и таксите по превода, опаковах го и замина. Явно още пътува, ама като прочетох горното си помислих дали човека не изгоря, т.е. уплаших се за купувача, при мен всичко си е точно. Все пак чакам с нетърпение да разбера как е пристигнал?!
0888981645, 072365106

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Забрана на пратки съдържащи магнити
« Отговор #4 -: 23 Февруари, 2017, 16:50:02 »
Преди няколко месеца купих на сестра ми лаптоп от България и исках да го пусна по пощата за Германия. В пощата ми казаха да махна батерията. Казвам, че тя е част от самия лаптоп, НЕ трябвало да я махна защото нямало как да пътува. Отидох в куриерска фирма Интерлогистика и нямаше проблем. За 3-4 дни лаптопа пристигна на адреса. После ги ползвах пак като пращах телефон, защото и той има батерия, а на мен вече не ми се разправя с български пощи.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Забрана на пратки съдържащи магнити
« Отговор #5 -: 23 Февруари, 2017, 16:54:04 »
Магнити чиито магнитни силови линии не се затварят извън обема на пратката няма проблем да се пращат, просто няма да ги декларираш и съответно няма как да бъдат регистрирани. Т.е. всякакви мотори, високоговорители и други могат да се изпращат. Проблем е сигурно да пратиш голям неодимов магнит ако не го екранираш.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен hristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Габрово
  • LZ2GAA
Re: Забрана на пратки съдържащи магнити
« Отговор #6 -: 23 Февруари, 2017, 19:57:23 »
Да споделя и моя опит...в фирмата която работя ползваме неодим и то в големи количества,  внасяме го от Германия форми и размери свякакви , имало  е доставки по няколко килограма проблем никакъв...опаковани съвсем просто, от Япония също  (високо температурни със самариев кобалт) и от там без проблем...и после изделията пак в немско...ограничения никакви.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |