| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За поколението със синдрома на наведената главичка!  (Прочетена 5449 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
 :hi: :hi: :hi:  Ще го изпратя до всички колеги и приятели  дето приличат на тези зомбита :drinks:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
 :drinks: :hi:
Имам чуство, че някой ми е скенирам мозъчните вълни и после ги е преобразувал в анимация... Това видео абсолютно точно изобразява начина, по който се чуствам по темата. В десятката!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Времена и нрави Биляне,аз има чувството че ако спре тока за седмица половината население на земята ще се гътне :)
Изтече времето на Mp3 поколението,сега е ред на Facebook поколението :) кои ли ще са следващите :D

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Като спре тока ще дотичат при нас за връзка...  8)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Ти се смееш ама сега като падне 50 см сняг обявяват бедственно положение и политици се хващат за гушите :D Преди около 50-100 години ако завали два метра сняг на село.......сутрин излиза селянина...тегли една майна....хваща лопатата и прави до три къси пътеки..........една до кенефа,щото го напъва :D една до дама защото трябва да види и нахрани животинките и една до мазата където е виното и мръвката.....и толкова.Друга работа няма по това време и няма къде да ходи.Всичко е свършил когато трябва :) Сега урбанизация и информатика........... :rofl:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Мани, хич не ми е смешно, тъга и мъка ме е налегнла, ама айде...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

dakata.radio

  • Гост
Относно видеоклипа - представена е тъжната реалност, в която живеят днес хората, особено подрастващите. Чудя се какво толкова ги привличат тия социални мрежи, игри, снимки, тъпотии. С такива глупости аз не се занимавам и нямам намерение въобще да се занимавам. Имам си прекрасно хоби и това е достатъчно. "Зомбитата" нека си се "зомбират", тяхна си работа. Просто е лошо за тях, че не се осъзнават в каква малоумна реалност живеят и какво губят от това.
Тъжният наистина от клипа е не детето, а околните. То няма този "синдром" като тях, то мисли с главата си, а не със смартфона. Откроява се от другите, защото само то не е поробено и ползва ума си. Това по никакъв начин не го прави странно и различно, това го прави умно и будно за разлика от тях.
« Последна редакция: 25 Февруари, 2017, 22:22:29 от dakata.radio »

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Много съм мислил по темата и продължавам да го правя. Не ми харесва това, което се случва, но и аз ползвам голяма част от ресурсите на съвременния свят с удоволствие. Както и вие, щом сте в този сайт. И аз понякога не пускам телефона, макар че обикновено е, защото чета книга на него. Но това е нашето съвремие и щем не щем сме част от него.
Преди говориха така за моето поколение по-възрастните, а взехме, че станахме хора, въпреки че тогава какви ли не епитети ни поставяха. Така е било и с предишното поколение...
Това, което в момента ме притеснява най-много, е, че самите ние оставяме информация за себе си във виртуалното пространство, която впоследствие се използва с определена цел, била тя користна или не. Появи се в Интернет наскоро една статия за Големите данни и как е работила предизборната кампания на Тръмп в социалните мрежи. Звучи толкова ужасяващо! Дори и утопичната фантастика на миналия век не е стигала до такива висоти.
Но и това го е имало! Книгите малко или много пак манипулират. Радиото, телевизията... Дори и самата история. Тъжното е, че сега всичко е толкова фрагментарно, толкова базисно. Но не бойте се, ще става още по и тогава поколението, което расте сега, ще казва на това след него, че не става за нищо. Цикличност! Накрая, смятам, природата ще си свърши сама работа. Кога, един Господ знае...

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
:)
Не бъди ужасен. Днешната реалност е била на чертожната дъска в 70-тте. Ето ти едно "ужасяващо" четиво от това време - http://trilateral.org/download/doc/crisis_of_democracy.pdf То, заедно с още един доклад, е в основата на промяната на светта от 40-60-тте към днешната реалност. Всичко е планирано.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #10 -: 25 Февруари, 2017, 22:19:31 »
Всяко поколение си идва и отива със собствените възгледи, разбирания и мании.  Технологиите навлизат все повече и повече и изместват реалния контакт между хората, това е кофтито - стават все по-контролируеми и масово уязвими. За съжаление по-младото поколение получава всичко наготово и сдъвкано и изплюто - готово само да го преглътне, няма я спортната страст и хъс, на това да се пребориш за нещо и по различен път от другите да стигнеш до решение...
И все-пак... всяко чудо за три дни.
Имало е и други мании, и те са минавали и отминавали. Всичко зависи от това доколко се е запазил духа и традициите и домашното възпитание на подрастващите. Всичко останало е само мода. Която е временно явление...
Омраз!

dakata.radio

  • Гост
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #11 -: 25 Февруари, 2017, 22:24:45 »
Както и вие, щом сте в този сайт.

Ние тук обсъждаме неща, които си заслужават изгубеното време. Неща, които не водят до затъпяване като селфитата, лайковете и т.н. Нормално е все пак да се ползват съвременните ресурси, то не може хептен да се изолираме, но пък не трябва да им ставаме роби. Всичко трябва да се прави в рамките на нормалното. ;)
« Последна редакция: 25 Февруари, 2017, 22:33:30 от dakata.radio »

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #12 -: 25 Февруари, 2017, 22:42:22 »
Дака, нормалното е категория, която няма количествени измерения :-) Не е като работния режим на дадена лампа например. Нормалното се моделира, макар и не от нас. Билян добре отбеляза какви процеси са се случвали през 70-те, че и по-рано.
Това, което аз се опитвам да правя, е да си задавам въпроси точно върху това, което обществото дефинира като нормално. По презумпция хората не се питат дали нещо е нормално или не, дали е добро или лошо, щом обществото е наложило дадени категории. Взимаш синьото хапче и продължаваш. Понякога обаче човек си струва да вземе и червено. Не че го правя винаги, но се старая на моменти да се измъкна от Матрицата и да се опитам да видя системата отвътре.

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #13 -: 25 Февруари, 2017, 22:45:05 »
Въобще техниката върви с огромни крачки напред,друг е въпроса как се отразява това.Имаше едно видео как реагират деца на вида на обикновен шайбов телефон :)


https://www.vbox7.com/play:e55628c982

dakata.radio

  • Гост
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #14 -: 25 Февруари, 2017, 22:57:15 »
И аз съм показвал на деца шайбов телефон и реакцията им беше много интересна, подобна на тези от клипа. :D

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |