| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За поколението със синдрома на наведената главичка!  (Прочетена 5451 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #15 -: 25 Февруари, 2017, 23:20:42 »
Учудиха се че с шайбов телефон не могат да се изпращат SMS и няма и камера :)

dakata.radio

  • Гост
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #16 -: 25 Февруари, 2017, 23:27:41 »
А към мен пък питането беше как съм го носил на училище. :)

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #17 -: 25 Февруари, 2017, 23:33:38 »
Верно??? Сигурен ли си, че не е било на шега малко? Защото ако някой хлапак ти е задал тоя въпрос по тоя начин напълно откровенно, то явно е премината една граница, която може да бъде прекрачена обратно само и единствено с общи адски усилия....
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

dakata.radio

  • Гост
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #18 -: 25 Февруари, 2017, 23:43:05 »
Ами, те бяха на по 4-5 годинки. Възможно е съвсем откровено да са ме попитали без да са се майтапили.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #19 -: 26 Февруари, 2017, 00:00:42 »
А, оф, не съм го изгледал, извинявам се. Помислих че са били по-големи.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Private

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: София
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #20 -: 26 Февруари, 2017, 07:33:18 »
Преди хората общуваха един с друг, a сега седят вторачени в смартфоните си

67648-0

67646-1
-= All our life, we are beta testers =-

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #21 -: 26 Февруари, 2017, 13:34:53 »
Лошото е че домашното възпитание най-много куца от доста време насам! Ясно е че модата ще отмине и от друго ще се замени и т.н. но ужасяващо безнадеждно е това което се вижда като възпитание у младите хора (18 - 26 години). Просто са възпитани в стил: „Аз съм независим и свободен, никой няма право да ми казва какво да правя и никой нищо не може да ми прави. Не признавам авторитети, закони, норми на поведение и задължения, не приемам забележки, ние с тебе сме си равни, даже напротив, ти си един парцал тука и нямаш право да говориш с мен даже.“ Общо взето с леко засилени краски това е възпитанието на болшинството. Нямам представа защо са се изкривили в тая посока нещата и докога ще продължава това, и когато тези поколения започнат да представляват основна част от активното население на държавата ни какво ще се случва. Само мога да си предстява, сегашните „мутри“ ще ни се виждат като агънца. Освен ако разбира се тези „душички златни“ не бъдат така жестоко смачкани от живота и реалността в последствие и се превърнат в част от основната маса озлобена и вечно мрънкаща срещу нещо.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #22 -: 26 Февруари, 2017, 14:53:33 »
Винаги е имало хора който прекаляват с нещо . Преди години имаше ПИЯНИЦИ .  Сега има ПРИСТРАСТЕНИ . В нещо си , в случая -   със мрежата . Процентно съотношението между едните и другите и сега е същото . Мисля , че се преекспонира проблема  с цел отвличане на вниманието.
 И ,  както пишат  накои колеги - въпроса е но семейно възпитание .  Възпитанието колеги , е голяма работа .                                          :batt:

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #23 -: 26 Февруари, 2017, 15:44:40 »
Е не се сдържах да не пусна култовият скеч на Камен Донев

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #24 -: 28 Февруари, 2017, 20:49:45 »
Днес бях застанал на една опашка и с нарастващо изумление наблюдавах как една около 35 годишна женичка на своя телефон в рамките на 5 мин успя да прегледа в фейса около 50 снимки,едновременно да ги оцени и напише коментар за тях.Освен това слушаше в реално време видеоклип в същия сайт,като поглеждаше и на действието в клипа.Добре че бях 3-ти на опашката  :D :D :D
Имам си смартфон(айфон 5s) но го ползвам основно за фенерче и снимане на схеми от монитора за улеснение,остаряваме.
73!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #25 -: 28 Февруари, 2017, 21:04:56 »
Остаряваме със скоростта на светлината в оптичните кабели.  :D :D :D

Аз мога да ги флашвам, руутвам, и каво ли не , ама ако трябва да ги ползвам "електронните банички"  ми е трудно даже телефонния тефтер да изкарам...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: За поколението със синдрома на наведената главичка!
« Отговор #26 -: 28 Февруари, 2017, 23:26:19 »
Ами аз какво да кажа? Имам един син, снаха и три внучки! Признавам си, с модерната техника, някак си се оправям, сричам, бъркам,, модератори и сина ми се карат, но в крайна сметка се разбираме. Ама, по начало, тази техника се е  развила за КОМУНИКАЦИЯ, за някаква човешка връзка между хората,, сега какво става? Всякакви буци, мейли и т.н. , дошли ми на гости и петимата навирили умни телефони и чачкат нещо? За какво става въпрос, ние с бабата ли сме вече толкова скучни и безинтересни или вече става въпрос за друго?....
0888981645, 072365106

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Скрит зад телефона и мрежата, младежът се дистанционира от реалността, до толкова, че да се чуства комфортно от факта, че не носи отговорност за реакциите си, защото никой не вижда чуствата му, никой не може да прозре истината зад аватара, никой не знае защо харесваш нещо, или защо не го харесваш. Това е една МРЕЖА, не ОБЩЕСТВО, а младежта тежко бърка двете. В мрежата ти не си Тодор, момчето което накуцва от 3-годишен и имам пъпки по носа, но за сметка на това свири на цигулка като Бог и е верен приятел, умеещ да ремонтира всичко. Не си Емилия, момичето което се страхува от височини, паяци и по някаква причина от бързащи хора, имащо комплекс за малоценност, насаден от някой още в ранна възраст, но пишещо стихове и справящо се с математиката на завидно ниво. Не си Стефан, глупаво, невъзпитано и злобно дете, което никога не е било обичано, подкрепяно и водено напред в живота си. Не си и Людмила, която е осъзнала, че се интересува много повече от жени, от колкото от мъже, но се опитва всячески да го скрие от всички, защото се срамува. Това са истинските хора. И ако седнеха около огъня заедно можеше нещо да се промени в живота на всеки от тях за добро. Можеха да почуства истинско съчуствие един за друг, да си позволят да изпитат това, което чуства другия. Но тези неща се случват в едно ОБЩЕСТВО, не в една МРЕЖА. Мрежата е съставена от users, малки единички статус, без душа, без реална стойност, от nodes. Никой вече не знае дали има човек за един потребител, или AI. В мрежата всеки може да излъже за всичко безнаказано и никой да не го усети. Мрежата е като кондом, един заместител на човешките взаимоотношения, в който децата могат да бъдат по-егоистични, себични, дистанцирани, смели, от колкото биха си позволили навън. Това е ЦЕЛТА. Да са такива. Да нямат чуство, че са част от нищо, което не пожелаят, да нямат задължение по рождение. Да смятат семейството за неизбежна тежест, да не искат деца, да са самотни вълци, недоразбрани и изпълнени с недоволство. Тази тълпа се управлява ЛЕСНО. Емоционална и дистанцирана, идеално. Мога да пусна такава публикация във фейса, че да променя масово мнението на всички за нещо. Просто трябва да е достатъчно емоционална и веднага ще се намерят 10000 овце, които да ме последват към бездната без дори да си направят труда да проверят кой по дяволите съм аз и за какво говоря. Това са инструменти за контрол и събиране на информация. Целия им живот, такъв какъвто искат да бъде, е онлайн, реалността остава на страна. А всеки, който иска да управлява една тълпа се интересува само и единствено от желанията на овцете. В тях прозира и характер, и наклонности, и проблеми, и желания, и най-съкровенните слоеве на душата. Трябва просто да ги побутнеш и те запяват в хор. Никой от по-малките от мен, които познавам НИКОГА не се е замислял зад психологията на мрежите. Те си мислят, че те са даденост. Не могат без тях. А аз искам да им дръпна шалтера за седмица и да ги оставя да си говорят лице в лице. Да видим после дали ще се върнат да тлеят и гаснат онлайн... Един абсолютно кух емоционален наркотик. Виртуален живот без студ, глад, болести и грозота, без задължение, без обещания. Не, приятели, това не е някой кошмар от книгите на Станислв Лем. Това е реалността днес. Не така драматизирана като в книгите, но не по-малко драматична. Това е удар по най-важната градивна единица на обществото, тази която му осигурява възпроизвеждане - семейството. И смея да твърдя, че всички са виновни за успеха на този удар. И стари, и млади. Надявам се, че лекия полъх на недоволство и осъзнаване, който усещам напоследък, да не угасне и да прерасне в една революция срещу всичко неистинско, всичко без морален устой. Че иначе сме обречени да потънем между гънките на историята.
Не сте скучни Слави. Вие сте истински. А на тях не им дреме за такива неща.
« Последна редакция: 01 Март, 2017, 10:02:11 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Благодаря колега, доста дълго и подробно си изразил становището си, но за съжаление, накратко, май си много прав!
0888981645, 072365106

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Има и още нещо, за съжаление. Мрежите са ефективен метод за губене на време. Време, което едно дете или младеж могат да прекарат в израстване, в мислене, в развитие, в споделяне на идеи тет-а-тет. Когато изхабиш цялото свободно, а то е МНОГО МАЛКО, време на децата и юношите, в безмислено цъкане и зяпане на телевизия, електронни игри и гонене на покемони през мантинели и в трапове, така задържаш развитието на ниво "потребител", подготвяш младежа да бъде активен консуматор на всичко, което му се предложи, да бъде готов да служи в една мрежа като болтче. Всички корпоративни предприятия са такива мрежи. Наложете структурата на Фейсбук върху Хюлет Пакард, например, и ще видите в колко много точки си пасват. Освен това една революционна идея, една еретична идея, една опасна за статуквото идея ще си остане опасна и може да се развие в нещо наистина значимо, ако бъде споделена между шепа хора, седнали около огъня на плажа. Никой няма да разбере, докато не е късно. Докато споделянето на идеи и мисли остане монопол на мрежите, информацията бързо и ефективно ще достига до който е нужно и мерки от всякакъв калибър могат да се вземат навреме. От най-невинното разпространяване на дезинформация, с цел "накланяне" на мнението в обратна посока (което е ежедневие в света днес) до активни мерки срещу конкретни потребители.
Това се случва, като си изпееш и майчиното мляко пред всички. Случва се от както свят светува, историята е препълнена с предоверили се прецакани. Но кой ти се интересува от история...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |