| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Цените по магазините  (Прочетена 3648 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Цените по магазините
« -: 23 Февруари, 2013, 18:54:47 »
Вчера, минах през Елимекс да си купя няколко кондензатора, резистори и други неща. Направи ми впечатление, че единия от кондензаторите струваше 1.20лв. Викам си толкова ще да е нали е марков. Преди малко ми хрумна да проверя каква е цената на същия в комет и Оhh каква изненада. Вижте сами.

Елимекс:
http://elimex.bg/product/22448/c220n-630v-mkp10n220k630-22.html

Комет
http://store.comet.bg/Catalogue/Product/5001982/

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Цените по магазините
« Отговор #1 -: 23 Февруари, 2013, 19:01:56 »
Нищо чудно! В четвъртък пуснах последната придобивка от Българската колекция - радиокасетофон Електрон - екшън е7000. Беше праснало крайното стъпало и някои кондензатори. Оказа се, че крайното стъпало варира между 3,50 и 7,20 лева, а в кварталния магазин KSP ми го дадоха на 1,75 ...
  Явно цените си ги прави кой както си иска....   :(
Омраз!

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Цените по магазините
« Отговор #2 -: 23 Февруари, 2013, 19:07:51 »
Нищо ново под слънцето.
Комет се водят ексклузивен представител на Wima и редица други производители на елементна база,и другите мазинни вериги купуват от тях и като сложат надценнките-ето ти разликата. В същото време Елемекс доставят от други фирми.Същевременно Елемекс периодично прочиствот някакви складове и затова при тях може да се намерят и някои стари елементи,примерно български транзистори.
Аз лично си купувам от Комет,просто защото централния склад ми е под дупето.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Цените по магазините
« Отговор #3 -: 23 Февруари, 2013, 19:09:17 »
То бива бива ама разликата межу 0.25лв и 1.20лв е много голяма.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Цените по магазините
« Отговор #4 -: 23 Февруари, 2013, 19:09:41 »
Колега къде е този квартален магазин ?

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Цените по магазините
« Отговор #5 -: 23 Февруари, 2013, 20:24:13 »
Единствения плюс на елимекса е, че ги има почти във всеки град. Нещата, които продават са със ниско качество и са скъпи.
Искам да ви попитам. На вас отказват ли ви поръчка, ако ги няма нещата на склад, а да ги има само в магазинната мрежа?
Ето например: http://elimex.bg/product/39832/c1m-630v-wima-mks4.html Ще ви откажат ли да го изтеглят от другите магазини и да го доставят на вас, защото при мен ми отговарят с едно просто "нямаме".

Активен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Цените по магазините
« Отговор #6 -: 23 Февруари, 2013, 20:52:54 »
ДА отказвали са ми казаха ми ,че за три кондензатора и четири резистора нямало кой да се занимава  :negative: :mad:

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Цените по магазините
« Отговор #7 -: 23 Февруари, 2013, 21:20:01 »
Преди повече от месец, може би два, ми изгоря нагревателя на поялника, който съм купувал от Елимекс. Проверих в сайта им и имаха 2 налични на склад. Отидох в магазина в Пазарджик и ги поръчах и двата. Купих си и нов поялник същия като стария. От тогава ходя вече 4-5 пъти да питам дали са дошли и все още ги няма. Вчера последно ми казаха, че друг преди мен ги бил поръчал в друг град, и ги пратили на него.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Цените по магазините
« Отговор #8 -: 24 Февруари, 2013, 05:02:55 »
Цитат
Колега къде е този квартален магазин ?
Ето адрес: http://econ.bg/%D0%9A%D0%A1%D0%9F-%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D1%81-%D0%95%D0%9E%D0%9E%D0%94_l.c_i.211946.html
Имат и страница във "Фейс-а" - https://www.facebook.com/KSPelectronics
Има и в "Красна поляна" в София, ако трябва адрес...
 
Цитат
ДА отказвали са ми казаха ми ,че за три кондензатора и четири резистора нямало кой да се занимава
  Нормално! Както и това да не приемат дребни стотинки, работят с доста фирми и им стана "голяма работата", това обаче че не знаят какво търгуват и имат служители които са меко казано  :bad:  тъпи - това е друга тема...
Нормално е да поискаш нещо конкретно и да ти забият въпрос:
 - А тва кво е?!
Ако обаче се случи да каже човек: -Дайте ми ееей онова, там на онзи рафт, да се разсърдят, че ги разкарва и обижда човек, че не знаят за какво става дума...   :unknown:
« Последна редакция: 24 Февруари, 2013, 05:13:31 от regreed »
Омраз!

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Цените по магазините
« Отговор #9 -: 24 Февруари, 2013, 13:21:35 »
Благодаря :hi:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |