| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: И аз да се похваля - колекцията на kortex  (Прочетена 8905 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #30 -: 15 Април, 2021, 14:59:50 »
Този пионер ми го подариха заедно с операта  3 със заводския дефазатор на смущенията .Има снимка по напред из постовете как изглеждаше като го взех.  Понеже от шасито липсваха почти всички лампи  , реших да го подаря заедно с оригиналния високоговорител и скалата на колега от форума за части или възстановяване .Колегата  пък ми донесе няколко лампи за един телевизор по който работех .  Оставих си обаче кутията с копчетата с намерение вътре да монтирам модерно радио. Това и направих . Сглобих си една дървена скара на която хванах всичко . Сложих потенциометър с прекъсвач , корда за търсенето на станциите ... В същност го сглобих преди доста време , сега се сещам да го снимам  :) Чарковете са от едно ретро касетофонче филипс със счупена кутия . Стана перфектно . Скалата си я изпринтирах и отидох да ми я ламинират . Срязах си едно ново стъкло и я сложих зад него . Това радио го слушам почти всеки ден като правя нещо в ,,работилницата ,,  8)

« Последна редакция: 15 Април, 2021, 15:05:36 от kortex »

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #31 -: 16 Април, 2021, 09:02:04 »
 :bravo:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #32 -: 10 Април, 2022, 17:08:04 »
Още един телевизор пирин . Взех го за части , но като го отворих се оказа по комплектен от първия  :D   Лесно заработи , гледах го чат пат . По едно време започна да тресе картината . Отворих го ... Е , до сега не бях виждал стирофлексен кондензатор да се стопи ... Явно е окъсил , стопил се ,после е прекъснал ... За С502 става въпрос . Бостерното станало 1200 волта , изпекла се едно хубаво крайната лампа ... Случват се и такива работи , инъче вече картината е страхотна  :)

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #33 -: 10 Април, 2022, 20:04:11 »
Всичко е хубаво, особено самоделните. За Опера3 - аз даже не бях виждал този модел.
Ама мен най ме кефи светофара.

...и пионерчето, ама покажи какво има вътре,де!👍
« Последна редакция: 10 Април, 2022, 20:10:06 от navi »
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #34 -: 10 Април, 2022, 20:30:47 »
Работя и по самоделните , но нямам много време в момента :)   

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #35 -: 10 Април, 2022, 21:55:23 »
Чудесна самоделка, оригиналните врътки от операта ще тичат много... То не, че са оригинални, и Опера 1 и Опера 2  кутиите и врътките са копия на немски телевизори 1:1. Подсветката на врътката на каналния на Пирина  се е получила страхотно 8) . Поздравления за цялата колекция.

Правя ти темата важна и я местя в телевизионния раздел.  ;) Само заради самоделката. Ами просто чудесно е комбото. :hi: :hi: :hi:

 :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:
« Последна редакция: 10 Април, 2022, 22:03:18 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #36 -: 10 Април, 2022, 22:23:02 »
Pichaga,от кои немски са 1:1 копие, щото ми е интересно да сравня само?
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #37 -: 10 Април, 2022, 22:36:47 »
Преди няколко месеца, Ровех в Pintrest на телефона ми и изскочиха с Линкове към радиомузея. За съжалние беше дооста късно и не ги запазаих линковете. Но ги има в радиомузея и 2та  и ми направи впечатление, че даже Врътките са копирани 1:1. Естествено, емблемите Опера  не съществуват, но... Ако изскочат пак при мене ще пусна линк. До тогава и аз само бях чувал че единия е копиран но  ги видях и 2 та с очите си  :)

А намерих единия, сега ще пусна отделна тема да не цапаме тука.

« Последна редакция: 10 Април, 2022, 22:48:05 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #38 -: 12 Април, 2022, 20:40:32 »
Чудесна самоделка, оригиналните врътки от операта ще тичат много...


Амии , какво да кажа  :) . Обичам да се занимавам и с дърводелство . В момента даже си оборудвам работилницата . Някога дядо ми е работил този занаят, но за жалост всичко е разпродадено и разграбено ... Та , сега от нулата градя   :)  . И машина си взех, настройки и правих , доста ръчни инструменти купувам от битаците ,  но наистина е трудно да започнеш нещо от нулата ... И технически университет записах ... Аз нямам и 20 години още , предполагам ще го измисля  :D Ето тук няколко проектчета , правени от рециклирана дървесина на 80 години от един стар покрив, няма общо с техниките но най вероятно ще ви харесат  :)  И дървените прозорци реставрирах на цялата къща,и на работилницата направих нова врата и дървена дограма ... И дървен таблен таван правя в хола ... Играчка , само да му се работи на човек  :drinks:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #39 -: 12 Април, 2022, 20:47:06 »
Ето тук и едно туланче от 39та  което взех преди време . Стояло във мазе,което се наводнявало многократно ... Цялата долна част на кутията беше изгнила , половината фурнир беше паднал или шупнал ... Компонентите , особено хартиените кондензатори бяха мухлясали чак ... Но , и това става полека лека  :) 

Ето снимки преди , и как се получава сега . С моите сложни идеи за фурнири , няма правене хахаха ... Почти съм го направил , останаха долните ъгли и кутията е готова  ;)

Естествено и без проба на усилвателя няма как да не мина , мисля да си оставя патината по шасито , някак ми харесва така , просто ще махна ръждата и със прозрачен спрей за сега обмислям да го направя . Даже и индикатора работи , аз съм в шок  :D  Едва спасих говорителя, бяха му прегризани намотките ... Но се получи накрая .

/>

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #40 -: 12 Април, 2022, 21:16:38 »
Момче, браво, давай нататък! Просто, такива като теб, ме радват, щото да се занимават с такива "боклуци", според някои, не останаха(хме) много? Май повечето сме "превъртели километража"?...
0888981645, 072365106

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #41 -: 12 Април, 2022, 21:23:10 »
Като гледам, много си поиграл с фурнира но ти се е получило перфектно. Поздравления  :bravo:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #42 -: 12 Април, 2022, 21:26:49 »
Благодаря колеги  :)  Между другото , като допълнително улеснение - фурнира ми също е много стар , и не е на листове - а на ламелки ... Което е ... Просто по лесно се работи  :D

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #43 -: 15 Април, 2022, 08:55:01 »
Браво!!!

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #44 -: 10 Май, 2022, 15:29:39 »
Балтиката заработи точно след един час , всичко е изправно  :)  Дори е доста чувствителна , щом хвана станции в панелката само със два три метра кабел ... Хванах точно съобщението в деня на победата  ;) Интересно стана , все едно увеличиха предавателя на пълна мощност само за съобщението , понеже след като свърши - станцията утихна много ... Самата сглобка е доста качествена , точно за този модел са се постарали братушките   :) Ще можем ли да и намерим някаква скала ? Не държа да е нова , просто да не е счупена както се казва ...  Производство 50та година

/>

Ето и самия усилвател ,  изненадан останах че в същност звучи доста добре  :)

« Последна редакция: 10 Май, 2022, 15:45:55 от kortex »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |