| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Установяване на самоличност  (Прочетена 2176 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Установяване на самоличност
« -: 04 Октомври, 2016, 18:50:53 »
Става въпрос за установяване моделите на два апарата- магнетофон Филипс с липсващ капак на кутията за мрежовия му шнур , където е била табелката .Произведен е 1968 г. , не е изключителна ценност , но е доста добре запазен , има малък проблем в изтеглянето на лентата и затова ми е нужен модела му. Ако някой колега го разпознае да пише тук, ще бъда благодарен за информацията. Вторият експонат е шаси от радиоапарат - на 90% според мен е Лоренц К10 . Всъщност шасито е влагано и в други модели . Ако колегата E sea го разпознае като това което търси и ако го хареса можем да се догорим за някаква размяна. То има доста липси и сменени елементи, но аз съм го купил за донор.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #1 -: 04 Октомври, 2016, 19:13:17 »
Шасито е точно от Lorenz K10A  :D

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #2 -: 04 Октомври, 2016, 20:17:49 »
Магнета е най-вероятно EL4305. Моделите EL 3553 и RK 25  изглеждат почти същите.

Имай предвид че обирането на лентата е много подло: ремък, директно от мотора към десния куплунг. Влиза изцяло под него и не се вижда отгоре.

Подготви се и за неприятни изненади от страна на съединителя на същото място. Разчита на едни малки гумички, които може да се окажат разложени.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #3 -: 04 Октомври, 2016, 20:49:46 »
Точно за това става въпрос - съединителя беше омазан от разложилата се гума ,отне ми час време да до изчистя.На горната част има филц , който е добре , но на долния кръг може би са били тези гумички .Задвижването е точно както си го описал- ремък директно от оста на мотора- диаметър на оста около 4мм .Вместо ремък беше поставена гума с която джамбазите си вързват пачките. Липсва и зегерката , която държи сглобен този куплунг . Интересното е че още след разопаковането тръгна да върти-разкапаната гума държеше частите на съединителя почти залепени. По данните за тези модели ще търся мануал  и ще го закърпя някак. Може би има и нещо в подаващата страна-лентата не е изпъната.
Благодаря от сърце за тази информация!

Неактивен e-sea

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 30
  • Населено място: Варна
  • 0899863422
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #4 -: 04 Октомври, 2016, 21:08:01 »
Здравейте, от К10 е, наистина. А имате ли и говорителчето? Бих предпочел да ги взема накуп.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #5 -: 04 Октомври, 2016, 21:28:08 »
За съжаление имам само това на снимката , имам и още едно шаси и кутия , която все още не съм открил къде е затрупана .  Доколкото си спомням говорителят е закрепен към шасито , а и на второ го няма, така че и аз трябва да го търся. Още веднаж благодарности на колегата Silver bolt- EL3553 e модела , изключителната Таня ми даде мануал и мисля че ще преодолея проблемите. Левият куплунг е устроен по същия начин , значи и неговите гуми ги няма , ако ли пък са налични мога да разменя ляво-дясно или да импровизирам гледайки наличното.

Неактивен e-sea

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 30
  • Населено място: Варна
  • 0899863422
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #6 -: 04 Октомври, 2016, 21:55:51 »
Преработвано е, доколкото се вижда, не знам има ли и елементи отдолу, или е оголено шаси, но моля, пратете ми снимка отдолу, макар да предпочитам комплект. Поздрави.

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #7 -: 04 Октомври, 2016, 22:13:18 »
За Филипса: давам снимки на оригиналните и една идея за творчество.

Не съм 100% сигурен, защото и моят Филипс е разглобен, но мисля че гумичките в едната посока позволяват свободно движение, а в другата го спират. Следователно, сгъвката в средата е необходима.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #8 -: 05 Октомври, 2016, 08:22:11 »
Говорителя на Лоренца е закрепен на кутията.100%

Неактивен e-sea

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 30
  • Населено място: Варна
  • 0899863422
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #9 -: 05 Октомври, 2016, 08:27:42 »
Но го няма. :)

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #10 -: 05 Октомври, 2016, 14:23:18 »
Първо за магнетофона-разглобих левия съединител , бил съм наивник на надсредна възраст-абсолютно разкапан , както ще можете да видите от снимката. Още веднаж изказвам благодарности за колегата Silver bolt- и за снимките и за светкавичното абсолютно точно мнение и насока . От чертежа приложен в описанието на механиката -сигурен съм- никой нямаше да се ориентира за тези гуми-стъргалки как са изглеждали, как са били закрепени и как са действали. За Лоренца- отдолу не е празно , блока на бобините не е непипан , всички цокли са налични . Ако върши работа на колегата E-sea негов е ако си поеме доставката.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #11 -: 06 Октомври, 2016, 08:27:31 »
Ако E-sea се откаже, Аз бих искал да се взема шасито. Имам празна кутия със скала.
Ще ги оженя.

Неактивен e-sea

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 30
  • Населено място: Варна
  • 0899863422
Re: Установяване на самоличност
« Отговор #12 -: 06 Октомври, 2016, 09:16:04 »
Да, вземете го.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |