| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Манталитет на вторични или тотално оглупяване...  (Прочетена 2057 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Днес послучайност бях на вторични в София,няма да споменавам къде.Видях 10-на платки за Провец 16,прецених цената от към изкупната цена и предложих двойна оферта спрямо златото в платките...непомогна.Реших да налегна на българското производство,че това е история и се опитвам да запазя нещо от онова време...без ефек.Подифях тотално но реших да огледам и видях...ПРАВЕЦ 82 с Флопи.Успях да го купя,оправи ми се настроенито след пазарлък  но това което видях вътре като доработка ме изуми,предполагам че някой преди над 30 години вероятно в МЕИ е доработвал машината.
Вижте снимките,жиците са запоени между дънната и допълнителнителната платка.Като остане време ще се опитам да разуча доработката.
Предполагам че платкана на ЕПСЪН е за принтер?


 
73!

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Платката е за LPT принтер, а останалите доработки само можем да ги гадаем.
Поздравления, че си успял да го откупиш от алчниците. Колко техника е заминала така - не ми се мисли и говори.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Мда все още по мазета на училища и университети и по разни халета, заводи и учреждения се намират тук таме купчини със стара електронно изчислителна техника (и не само) и съответно се появяват по пунктовете от време на време. Хубаво е че си успял да го спасиш.  :)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Търгашлък, на тия от вторични...

"Аудио-метър",
"Маг"(нит) предполагам

е написано около изводите

Май някой е мерил говорители с това чудо.

А платката, на която е направен просто, такава развойна платка е имал под ръка.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
ох :( не биваше да споменаваш за тия правеци дет не си успял да спасиш, сърцето ми се скъса  :-[
добре, че все пак този си спасил! ,като го стегнеш ще стане чудесен :)  :hi:

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Аз все пак не мога да проумея- защо не са щяли да ти продадат платките? Нали са там, за да изкарват пари от отпадъците?

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Щото са идиоти. Преди време един приятел тук в Пазарджик същото ми се оплака. Видял на отпадъци Правци, взети от близкото поделение, обаче идиота от вторичните не искал да ги продава и това си е. И познати пращахме и нищо.
Сигурно битува някоя стара скрападжийска легенда, че в тези платки има скрити платинени блокчета, диаманти или нещо от сорта. Чак като ги разкулачат и строшат, разбират, че нищо такова няма, ама гузно смитат строшеното и разказват легендата на следващият.
(така си мисля, друго обяснения не виждам)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Имат норми, които трябва да покриват, месечно или тримесечно количество събрано, които се изпълняват към изкупвача на едро. Така ми разказваше един познат, полу-независим скрападжия преди години. Ако не ги покрият, не им се плаща а количеството се взима. Ако ги покрие обаче парата е много добра, въпреки че може и много боклук да има.

Те не рециклират, те само събират, тоест няма значение за тях колко ценни метали има по платките, има значение само, колко кила платки са събрали, за да си изпълнят договора. Затова нямат интерес да продават обратно на хората.

По западна Европа не са на такива договорки с изкупуването, за това може да си пазаруваш техника там.

Лампови телевизори и радиа, не са им любими-там платки няма, и за някой друг лев биха се разделили с цяло такова- включително и дървената кутия и лампите, които трябва да премахнат.

С комповете работата обаче удря на камък, баш скрападжията трябва да ти е приятелче, за да ти шитне от нещо дето му изкарва хляба всеки месец.
« Последна редакция: 18 Март, 2017, 12:47:11 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Имат норми, които трябва да покриват...
Тогава има ли причина да не се съгласят на размяна за платки със същото тегло?

Предполагам че платкана на ЕПСЪН е за принтер?
Ако е била на гнездо 1- няма какво друго да е било. А и съединителят мяза на такъв.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Благодаря за мненията,това за квота при вторичните е интересно и вероятно вярно,неможех да си го обясня преди такова поведение.
Ето резултата от включването.Има още една изненада,отпреде има дупка на правеца а зад нея на пластмасата вграден микрофон свързан към платката.
Микрофона представлява една малка слушалка от слухов апарат,каквото са имали са ползвали  :).
Моите двете флопита се оказаха неработещи с дискетите записани от тях,това новото прочете половината дискети  които бях отписал :o .
Отзаде на флопито пише Made in Taiwan.

73!

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
супер, че си го подкарал! :) иначе сигурно е вярно това дето предполагате за скрападжиите, ако е така,  е добра идея да се ходи с един чувал платки, че да трампиш с тях хехе :)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
 :bravo:
Чудесен работещ микрокомпютър, остава да разкараш прототипната платка с паяжината, да запълниш дупките и да го поизмиеш.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен vgeorgiev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 47
  • Населено място: Sofia
2004 година зад 2ри блок на ТУ-София, до контейнерите за смет, бяха направили куп с Правци 8. Поне около 100 броя. Тогава така и не си взех, защото ме вълнуваха новите компютри, а и е било преди 13 години. Скоро се сетих, че няма как да не е останало нещо и се свързах с един асистент, който ми преподаваше. Човека каза, че отдавна всичко подобно е изхвърлено.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |