| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове  (Прочетена 576 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен innuendo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Варна, морето, сините вълни....
Наскоро си взех телевизор Търново 85 от обява в базар бг. Телевизорът работи отлично въпреки солидната си възраст, обаче през RF модулатор от Android TV box вади отвратителна картина – кадровата честота се разминава и образа подскача ужасно, а вместо звук вади крайно неприятно бръмчене. По-късно ще прикача видео.
След разговор с продавач от Щайнбергер, откъдето купих модулатора, ми казаха, че е напълно възможно да се разминават някакви честоти.

Идеята ми е да взема чинчове от някой счупен китайски телевизор с платката им и да ги присадя към МЧУ. Къде трябва да вържа към МЧУ тая платка, за да нямам ядове?

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #1 -: 14 Февруари, 2024, 08:26:01 »
Шасито на телевизорите Велико Търново не е галванически развързано от захранващата мрежа и това усложнява нещата. Преди да правите каквото и да било, осигурете си безопасност.

Неактивен innuendo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Варна, морето, сините вълни....
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #2 -: 14 Февруари, 2024, 10:27:56 »
Много ясно, че ще го работя на изключено захранване, за да не светна като крушка. Обаче не знам къде в МЧУ трябва да вържа чинчовете, че да ми вършат работа

Неактивен petromaniq66

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #3 -: 14 Февруари, 2024, 11:02:16 »
Откажи се от тази безумна идея ВТ и Андроид бокс. Формата на сигнала е несъвместим. Купи си от базара тв с HDMI.

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #4 -: 14 Февруари, 2024, 11:05:43 »
Не е само до работа при изключен телевизор. При определено положение на щепсела може да излезе "фаза" на корпуса. Трябва или разделителен трансформатор на захранването или сигнални разделителни трансформатори на аудио и видео сигнала. Може и да е коментирана темата в този или други форуми...

Неактивен innuendo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Варна, морето, сините вълни....
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #5 -: 14 Февруари, 2024, 11:33:00 »
Откажи се от тази безумна идея ВТ и Андроид бокс. Формата на сигнала е несъвместим. Купи си от базара тв с HDMI.

ТВ бокса има чинчове, няма смисъл от HDMI, а повечето тънки телевизори с що-годе нормален размер не ми се побират в секцията. Ся заради една такава китайска чатра не ми се купува нова секция, щото освен това трябва и да направя егати и разместването. Нямам намерение да обръщам наопаки половината си стая заради такава тъпотия

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #6 -: 14 Февруари, 2024, 13:20:26 »
Откажи се.Знаеш ли какво е галванично свързано шаси с мрежата?

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #7 -: 14 Февруари, 2024, 18:52:00 »
Има и много по елементарно решение - отрязваш кабела и монтираш щепсел "шуко" като проводника който е свързан със шасито го завиваш за клемите на зануляването отстрани. Така като включиш щепсела в контакт "шуко" шасито винаги ще е свързано със земя. Ако телевизора не работи при едното от двете възможни позиции при включване щепсела просто трябва да се обърне - така трябва да се уцели фазата на другия проводник.

Е като всяко елементарно решение има и недостатък - не трябва да се включва в незанулени или обикновени конакти но това мисля не е проблем ако телевизора не се разнася ...
От тук http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=electro&Number=1942014632&page=&view=&sb=&part=all&vc=1                        и тук https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=16641.0 Цитат: Получи се ! Благодаря на fbr1.
За видеосигнала какво направих :
1) Махнах МЧУ-то
2) Прекъснах веригата от R18 към режекторните филтри и подадох сигнала към него и "маса"
3) Свързах съпр. със стойност 180k м/у базата и +12.8V ( взех от свръзката м/у R19 и R22) - получи се за транз. V17 - 2T3168 : B - +3,2V ; E - +2,5V с което режима на транз. отговарая според схемата.

Резултата е перфектна картина!  https://www.sandacite.bg/forum/viewtopic.php?t=5353
« Последна редакция: 14 Февруари, 2024, 19:22:39 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #8 -: 14 Февруари, 2024, 19:52:45 »
Има и много по елементарно решение - отрязваш кабела и монтираш щепсел "шуко" като проводника който е свързан със шасито го завиваш за клемите на зануляването отстрани. Така като включиш щепсела в контакт "шуко" шасито винаги ще е свързано със земя. Ако телевизора не работи при едното от двете възможни позиции при включване щепсела просто трябва да се обърне - така трябва да се уцели фазата на другия проводник...


При някои от съвременните инсталации това може да се окаже проблем и ако има ДТЗ, тя ще изключи. Лично аз приемам, че такава манипулация противоречи на нормативната уредба. Мисля, че нямаме право да променяме предназначението на защитната клема и да я правим работна. В къщи всеки си поема отговорност лично, но не е добре да съветваме по този начин трети лица.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #9 -: 14 Февруари, 2024, 20:32:13 »
............Лично аз приемам, че такава манипулация противоречи на нормативната уредба. Мисля, че нямаме право да променяме предназначението на защитната клема и да я правим работна. В къщи всеки си поема отговорност лично, но не е добре да съветваме по този начин трети лица.
И аз мисля така.
Колеги моля не давайте опасни идеи,знам че ви сърбят пръстите и ви е скучно........

Активен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #10 -: 14 Февруари, 2024, 20:39:15 »
Единственото решение е разделителен трансформатор. Един 100 ватов е достатъчен. Няма да струва кой знае колко. Всичко друго ще доведе до бум на другото устройство или до бум на потребителя. Ще припомня съвета на даскала ми по практика в Техникума. “Колеги ако си мислите че тока ще ви чака да мислите много се лъжете.” И после продължи с усмивка с нашумелия лаф. Една секунда невнимание и цял живот мъртав.  :hi:
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #11 -: 14 Февруари, 2024, 21:02:36 »
В горния ми пост няма мое мнение. Всичко е копирано от сайтовете!
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #12 -: 14 Февруари, 2024, 22:10:44 »
Така,за неразбралите.Това което е прочетено в друг сайт няма отношение към нашия,всеки отговаря конкретно за това което пише.Има една такава думичка отговорност.
Приемете то за модераторско предупреждение да не се дават потенциално опасни за здравето идеи.
За не разбралите да го прочетат пак.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #13 -: 14 Февруари, 2024, 22:12:20 »
ТВ бокса има чинчове, няма смисъл от HDMI, а повечето тънки телевизори с що-годе нормален размер не ми се побират в секцията. Ся заради една такава китайска чатра не ми се купува нова секция, щото освен това трябва и да направя егати и разместването. Нямам намерение да обръщам наопаки половината си стая заради такава тъпотия

Купи си Електрон 380, сигурен съм че ще ти отива прекрасно на секцията. Развързан е от мрежата и е направен със същата елементна база като ВТ85. Ще ти кажем как да му сложиш чинчове...

Активен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Телевизор Търново 85 – присадка на чинчове
« Отговор #14 -: 14 Февруари, 2024, 22:19:58 »
Остави само сандъка. Смени всичко вътре. Не си спомням кинескопа евентуално него можеш да оставиш (с друга о.с.) Намират се телевизори със работещо шаси и свършил кинескоп без пари. Шасито на Търново 85 е отживелица и картината никога няма да ти хареса.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |