| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с грамофон Аккорд 201 моно  (Прочетена 1662 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Любител на респром

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: София
Проблем с грамофон Аккорд 201 моно
« -: 10 Декември, 2018, 17:10:02 »
Здравейте, съфорумци пиша по въпроса имам проблем наскоро се сдоби х с един руски грамофон Аккорд 201 моно и проблема е там при завъртането на врътката тя щраква лампичката светва поставям плочата включвам шасито и сигнала не иска да излезе през говорителя, а излиза през самата игличка та въпроса ми е проблема откъде идва от раздиопредпазирелите ли от стъпалото ли не мога да си го обясня това нещо ще прикача и снимка на стъпалото на грамофона  ???

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Проблем с грамофон Аккорд 201 моно
« Отговор #1 -: 10 Декември, 2018, 17:46:09 »
Виж дали има връзка между говорителя и изхода на усилвателя. После пипни с пръст в базата на T1 и докладвай дали при това се чува бръмчене.
Не е лошо и да измериш режима на транзисторите, или поне захранващото напрежение след изправителя. И ще мислим нататък какво не е наред. Може и да е най-простото - дозата да си е отишла, или да е прекъсната някоя връзка, но за това първо диагностиката.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
Re: Проблем с грамофон Аккорд 201 моно
« Отговор #2 -: 10 Декември, 2018, 22:26:07 »
Точно това направи , както пише origo . Първо провери „ щепсела ” , после другото.Ако всичко е наред със захранването , ще видим предусилвателят. От опит: Руските ,  Si - транзистори с PNP преход , често имаха проблеми   от онова време. Имам впредвид
първият транзистор на входа на предусилвателят Възможно е и тук да е така.
« Последна редакция: 10 Декември, 2018, 22:44:31 от argonavt »
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен Любител на респром

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: София
Re: Проблем с грамофон Аккорд 201 моно
« Отговор #3 -: 10 Декември, 2018, 22:47:40 »
Много благодаря на всички ще проверя и ще ви пиша допълнително, а вие следете, за да видим ще оже ли да го излекуване тоз грамофон и имам още един въпрос към вас има един извод за кабел петица отзад та да попитам този извод за друг усилвател да се включи ли е поставен и докато поправям и се занимавам с техническата част мога ли да използвам грамофона с друг усилвател

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Проблем с грамофон Аккорд 201 моно
« Отговор #4 -: 11 Декември, 2018, 10:39:28 »
Мисля, че е възможно да изкараш сигнала от дозата директно на петицата, но си мисля, че в момента последното което искаш да направиш е да включваш грамофона без да знаем какво е положението с неговия усилвател. Разгледай и двата превключвателя които са на схемата, къде са реализирани физически, защото от тях също може да е „изключен“ сигнала от дозата.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Проблем с грамофон Аккорд 201 моно
« Отговор #5 -: 11 Декември, 2018, 11:31:36 »
Здравейте, съфорумци пиша по въпроса имам проблем наскоро се сдоби х с един руски грамофон Аккорд 201 моно и проблема е там при завъртането на врътката тя щраква лампичката светва поставям плочата включвам шасито и сигнала не иска да излезе през говорителя, а излиза през самата игличка та въпроса ми е проблема откъде идва от раздиопредпазирелите ли от стъпалото ли не мога да си го обясня това нещо ще прикача и снимка на стъпалото на грамофона  ???

По мое мнение, смени всички прехвърлящи електролити /С2, С6, С9/, към базите на транзисторите. Те са слабо място, в битовата руска техника, от ниско ниво. При добро желание смени всички електролитни кондензатори и няма да сбъркаш!

Освен това, пръсни със спрей превключвателя...

Успех!

.
« Последна редакция: 11 Декември, 2018, 11:44:22 от azop_v »
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Проблем с грамофон Аккорд 201 моно
« Отговор #6 -: 11 Декември, 2018, 12:17:53 »
Така е! Утечен кондензатор е потенциален проблем, но нека първо да се види дали усилвателя не си работи. Нататък ще мерим режими и ще видим кое не е наред.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |