| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Авто аларма САА-1А-12  (Прочетена 339 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Авто аларма САА-1А-12
« -: 27 Декември, 2023, 21:37:29 »
Може ли малко инфо за нея , документация ?

Интересува ме свързването . Захранване и релето за аварийките са ясни  :D Другите кабели ме озадачават за какво са - и второто реле за какво служи .

Неактивен малкия

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 99
Re: Авто аларма САА-1А-12
« Отговор #1 -: 04 Януари, 2024, 08:26:52 »
Тази схема е за друга българска авто-аларма, може да ти помогне.
Тука има една чисто нова на Електрон пак с много кабели. Има схема, може да го помолиш да ти я снима.
https://www.olx.bg/d/ad/retro-balgarska-alarma-za-avtomobil-CID618-ID9bAb4.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=5
“Страна безъ собствена индустрия е колония” - Сава Алтимирски "Бралтъ"

Неактивен lz3yy

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Burgas
Re: Авто аларма САА-1А-12
« Отговор #2 -: 17 Януари, 2024, 22:21:45 »
От второто реле ( без корпус ) излизат двата сиви кабела, ако виждам правилно. Мисля, че се свързваха към клаксона на колата, според това как се управлява с + или - 12V,единият кабел се свързва с + или -, а другият към клаксона или към релето за клаксона. Другите два кабела син и кафяв, ако се не лъжа, се свързват към бутоните на вратите за осветление на купето. Но не помня, единият е във вариант + на шаси, другият е - на шаси, както са 99% от колите тук.
След като знаеш + и -, можеш да си направиш една опитна постановка и ще разбереш кой кабел какъв е - трябва ти една лампа 12V/5W захранена от същият източник с който захранваш алармата и лампата да има прекъсвач откъм минуса. При прекъснато захранване на лампата, свързваш единия от двата кабела към прекъсвача - страна лампа, подаваш и захранване за малко, след което прекъсваш захранването на лампата. Чакаш 3-4 минути и повтаряш операцията - след 30 секунди алармата трябва да се задейстава и двете релета да цъкат с около 1Hz. Лошото е, че ако не улучиш има шанс да изгориш някой транзистор. Малко сложно стана, но от тези аларми със сигурност преди 30 години съм монтирал няколко. Ще потърся някаква схема, но не съм сигурен че ги пазя, все пак ще проверя.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |