| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Обречени  (Прочетена 785 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Обречени
« -: 21 Март, 2024, 17:07:18 »
Жертви на напредналите технологии, не забвение а унищожение. Преди време са стрували чанта пари, сега скрападжиите не ги приемат, вчера се появи един такъв в базара който за три транзисторни приемника ми искаше десет телевизора. Тези на снимките ми докара вчера приятел който разчиства помещение за да настани там новопристигнали от Германия ЛСД и ЛЕД, бъдещи потенциални жертви.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Обречени
« Отговор #1 -: 21 Март, 2024, 17:23:47 »
От тези които се виждат, само Сонито има някаква стойност. Китайските наистина са за боклука. И това не е защото са по-лоши от Сонито, а просто защото са китайски.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 219
  • Населено място: София
Re: Обречени
« Отговор #2 -: 21 Март, 2024, 19:00:03 »
От тези които се виждат, само Сонито има някаква стойност. Китайските наистина са за боклука. И това не е защото са по-лоши от Сонито, а просто защото са китайски.
Тук във форума преди време предложих работещо Sony Trinitron от първите в Кореком, неотварян като подарък. Поради липса на интерес замина до кофата за боклук.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Обречени
« Отговор #3 -: 21 Март, 2024, 19:03:25 »
Колега CVT, според теб какви телевизори гледат германците?

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Обречени
« Отговор #4 -: 21 Март, 2024, 19:28:07 »
Тук във форума преди време предложих работещо Sony Trinitron от първите в Кореком, неотварян като подарък. Поради липса на интерес замина до кофата за боклук.

Спомням си. Беше обаче 20-инчов, а ретро-геймърите главно търсят по-малки. Само още не ми е ясно защо трябваше да му чупиш кинескопа. Някой щеше да го вземе и да го закара на битака.

Колега CVT, според теб какви телевизори гледат германците?

Нито един от тези на снимката.   :D

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Обречени
« Отговор #5 -: 22 Март, 2024, 07:51:59 »
Аз пък се учудвам, защо се учудвате. :D
Това е минала епоха. Освен за колекция, на кой друг биха му потрябвали тези телевизори?
И аз имам три такива - Панасоник неотварян в състояние неразличимо от нов. LG също работещ и малък Панасоник също перфектен неотварян и идеално работещ
Пазя ги на втория етаж където за момента никой не живее. Малкия Панасоник с външен цифров приемник го свалям лятото на двора. Другите събират прах и чакат деня в който ще отидат във вечните силициеви полета.
Нормално. Кое ви учудва пак питам.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 219
  • Населено място: София
Re: Обречени
« Отговор #6 -: 22 Март, 2024, 09:10:11 »

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Обречени
« Отговор #7 -: 22 Март, 2024, 09:48:19 »
Това ли, викат му маркетинг и планиране. Всички ние сме вътре в кюпа. Това което купуваш е направено специално за теб и за никой друг. Или го купуваш или се изхвърля. Така функционира светът. И за тови си отива де, но това не са теми за нашия форум.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Обречени
« Отговор #8 -: 22 Март, 2024, 11:24:30 »
Аз пък се учудвам, защо се учудвате. :D
:good:
Напълно логично и правилно е, стари уреди и вещи да отидат за скрап. Оправдано е, само малка част от старите вещи да остане като музейни експонати. В историческите музеи може да има малък брой древни оръжия, но представяте ли си, във военните складове да се пазят хиляди древни и средновековни щитове, шлемове,ризници, копия, мечове, боздугани, арбалети и други подобни атрибути. Представям си, как някое войниче всяка седмица лъска ризниците със счукана керемида и как смазва кожените аксесоари с гъша мас... :)

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: Обречени
« Отговор #9 -: 22 Март, 2024, 15:09:44 »
По-интересно е когато нещо се запази и след това идващите поколения даже не знаят за какво се е използвало. Римския дванадесетостенник е отличен пример: цък!

Неактивен KVM

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: България
Re: Обречени
« Отговор #10 -: 22 Март, 2024, 19:47:18 »
Както се вика всеки е бъшкъ луд. Едно нещо след като работи що ти е да го хвърляш?!!! Но имали абдалите бол пари, хвърлили ги на акере дет се вика... Аз лично си обожавам старата техника, в къщи имам една дузина кинескопни телевизори и си гледам на тях. Даже камерите на къщата ми са включени към черно-бели телевизори и през ум не ми е минавало да се сдобивам със тези плоски ремонто непригодни боклуци дето сега за мнозина са модерни...

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Обречени
« Отговор #11 -: 22 Март, 2024, 21:05:51 »
Както се вика всеки е бъшкъ луд. Едно нещо след като работи що ти е да го хвърляш?!!!

Например...преди няколко десетилетия имах мотор Балкан 250. Сега карам Сузуки SV 650
Горе-долу...приликата е в това че и двата са две гуми :D :D :D...
както и между кинескопния и съвременния телевизор...
или както стар електрожен Кракра, който тежи 30 кила и работи само с рутилови електроди и съвременен качествен инвертор за заваряване който тежи 4 кила и работи с всички видове електроди
Мога да продължа, ама мисля схвана идеята :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Обречени
« Отговор #12 -: 23 Март, 2024, 22:58:27 »
Както се вика всеки е бъшкъ луд. Едно нещо след като работи що ти е да го хвърляш?!!! Но имали абдалите бол пари,...
Може нищо да не хвърляш ама трябва склад/квадратни метри/който сам по себе си е вложение. Може и пазач да се хване на минимална заплата/да бърше прах/ или в краен случай бостанско плашило за да пази ''скъпоценния товар'' :D

Неактивен Lemmy

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
Re: Обречени
« Отговор #13 -: 24 Март, 2024, 12:15:09 »
:good:
Напълно логично и правилно е, стари уреди и вещи да отидат за скрап. Оправдано е, само малка част от старите вещи да остане като музейни експонати. В историческите музеи може да има малък брой древни оръжия, но представяте ли си, във военните складове да се пазят хиляди древни и средновековни щитове, шлемове,ризници, копия, мечове, боздугани, арбалети и други подобни атрибути. Представям си, как някое войниче всяка седмица лъска ризниците със счукана керемида и как смазва кожените аксесоари с гъша мас... :)

Има много ценни и качествени неща!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: Обречени
« Отговор #14 -: 25 Март, 2024, 07:59:36 »
Има много ценни и качествени неща!

Има разбира се. Никой не е казал обратното!
И е приятно човек да си запълва времето с ремонт на стара техника, каквато и да е тя.
Но, толкова. Да хвалим черно-бял кинескопен телевизор в днешно време...хмммм :lol:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |