| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Спомени по една разпродадена колекция  (Прочетена 2967 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogi1954

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 17
  • Населено място: Бургас
Здравейте съфорумци и гости!Не правете никога грешката на един беден стар радиолюбител-не продавайте нищо от колекцията си докато сте живи.Част от сърцето се къса-не знам каква порода хора сме,но финансовата криза при мен се оказа жестока.Липсата на финикийски знаци ме накара да продам всичко!Изтрих всички снимки на апаратите които съм имал.Преди да изтрия последното което продадох качвам снимки,поне така да се запази.Дано който го купи, да го съхранява добре!Това е един великолепен приемник УС-9 в много добро състояние,който никога не се е повреждал и не е пипан след преобразуването на 220волтово захранване преди 30 години.Жалко ,че много късно открих този сайт на съмишленици по любов към радиото.Пазете си колекциите,те дават спокойствие на душата!Финикийски знаци може да спечелиш,но вече не се намират радиоапарати.Остават само спомените от радиомагазините от началото на 60 те на миналия век.Наредени чисто нови Мелодии,Орфеи,Концерти,Олимпии и много други.От телевизорите имаше само една Опера за мостра и ако искаш да си купиш чакаш ред.Рафтовете пълни с лампи AZ1-3лв.ECL11-4лв.EL84-4.5,EF4-4лв.и т-н.Това бяха много пари за времето.В частните магазини/каквито тогава все още имаше/се намираха и много стари лампи от преди 44та година-всичко от червената и черната метална серия.Продавача ме пита -нещо за ТУЛАН ли търсиш момче,аз отговарям-баща ми ме прати за UCH21/Бяхме много бедни-имахме си само бакелитов Пионер.Качвам снимките и трия от лаптопа за да не тъгувам.Набера ли сили и кураж,може да почна наново на 65 години,пък каквото сабя покаже.73!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Спомени по една разпродадена колекция
« Отговор #1 -: 06 Април, 2019, 22:43:14 »
Аз, моите колекции 2 пъти ги Разпродавах. И 2 та пъти си бях събрал абе всичко, което ми е на сърце.

Нормално е това с колекционерството- на периоди сме.

Не се отчайвай хич. Каквото си събрал и махнал си му се нарадвал.

Никой нищо материално не е отнесъл от тука, та няма какво да ги мислиш.

Поне в тая държава може да действаш много евтино. Почвай отново като ти стане кеф и имаш възможност.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Kamona

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: Пловдив
Re: Спомени по една разпродадена колекция
« Отговор #2 -: 16 Април, 2019, 14:10:33 »
Здравейте,
съгласен съм и със двамата.

Аз също колекционирам събирам и спасявам каквото мога.
Явно не може да се спаси всичко.
Отказвал съм се в годините поне 5-6 пъти но не става.
Според мен днес това поколение не може да оцени колекциите ни.

А от другата страна не мога да взема нищо с мен,но след мен нищо няма да запазят.
Затова докато мога съм решил да намаля някои неща в колекцията.
Но няма да се разделя толкова лесно.
Тръпката си остава.

Пловдив
0877161493

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |