| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Стари телевизори и радиоприемник  (Прочетена 2433 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivo3685

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: гр.Габрово
Здравейте,след разчистване на къщата на село намерих стар лампов телевизор Дунав,един съветски юность-402B,телевизор ВеликоТърново 89 и един радиоприемник Христо Ботев.Ако можете да ми дадете малко повече информация за тези сандъци,най вече за Дунав и ВТ89,защото видях че другите са разпространени доста и се намира информация за тях,но за Дунава и ВТ89 е много оскъдна,почти никаква.За ТВ дунав даже имам и покривало,но го намерих впоследствие и не го снимах как стои на телевизора.Извинявам се ако тук не е мястото на темата

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Стари телевизори и радиоприемник
« Отговор #1 -: 07 Юни, 2018, 13:29:06 »
За Дунав имах някъде схемата, от брошурите 'Ремонт на Български ТВ приемници', но уйкенда мога да я потърся.
В много далечното минало съм поправял такъв, но спомен нямам за него нещо конкретно.
Смътни спомени имам, че има сходни възли със София, ама нищо повече ...

Омраз!

Неактивен sawow

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
Re: Стари телевизори и радиоприемник
« Отговор #2 -: 07 Юни, 2018, 16:13:08 »
Телевизор Дунав е всъщност телевизор Кристал, с променена форма на пулта за управление. Схемата е същата. Телевизорите София бяха "измислени" много след това. Дори след Пирините. Телевизорите Дунав, Кристал са последните Български телевизори с обемен монтаж. Следващите Пирин, София и така нататък са с печатан монтаж. Дунав са произведени в много малко бройки. Предимно за панаири и изложби.
http://www.kn34pc.com/sch/sch_tv/tv_dunav.html
« Последна редакция: 07 Юни, 2018, 16:39:18 от sawow »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Стари телевизори и радиоприемник
« Отговор #3 -: 07 Юни, 2018, 16:28:46 »
Точно,това е една и съща схема в различни кутии.Има малки разлики описан е подробно на сайта на Веско http://www.kn34pc.com/sch/sch_tv/tv_dunav/sch_tv_cristal_dunav_descr.pdf

Неактивен ivo3685

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: гр.Габрово
Re: Стари телевизори и радиоприемник
« Отговор #4 -: 07 Юни, 2018, 17:22:48 »
Благодаря за информацията,иначе тези телевизори с обемния монтаж ми харесват много на външен вид,хващат окото.Дано успея да намеря и документациите му.След това се надявам да си намери колекционер който би го оценил добре.Ако може нещо и за ВТ89 ще съм много благодарен.А и понеже незнам дали работи има ли опасност ако го включа към мрежата да се прецака нещо,понеже не е работил от цяла вечност а искам да видя дали е жив?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Стари телевизори и радиоприемник
« Отговор #5 -: 07 Юни, 2018, 17:54:35 »
Погледна ли линка който дадох,там тоя телевизор е разгледан подробно.Има схема и подробно описание кое как работи.Каква документация повече може да се намери :)

Неактивен ivo3685

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: гр.Габрово
Re: Стари телевизори и радиоприемник
« Отговор #6 -: 07 Юни, 2018, 19:55:33 »
Документациите са с цел по-голяма стойност на продукта като антика,едно е да вземеш единствено предмета друго е да има към него и документациите и схемите към него от закупуването му!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |