| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Детекторен приемник с високоговорител  (Прочетена 12899 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Детекторен приемник с високоговорител
« Отговор #15 -: 30 Април, 2014, 11:42:00 »
Вярно такъв приемник иска много дълга и качественна антена,аз правих опити с изоставена телефонна линия качена на стълбове.Български станций не се чуват,има обаче руски и румънски.Друг въпрос какво ще им слушаме на тях :) приемника ми е с два настроени кръга.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Детекторен приемник с високоговорител
« Отговор #16 -: 30 Април, 2014, 11:47:55 »
Нека не се лъжем, това нещо в българия няма шанс да работи, освен ако не си от Видин или Вакарел :) Безсмислено е, по-добре се концентрирай върху класически детекторен приемник, макар че и от него няма много файда вече.

Съгласен съм с теб .

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Детекторен приемник с високоговорител
« Отговор #17 -: 30 Април, 2014, 11:50:24 »
Имаше едно време конструктор Яцек с 100 ома говорител.Имам останало от него кутията,говорителя променливия кондендензатор.Бях я обявил за продан за 15 лева,явиха се кандидати но дотам стигна.Още е налична.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Детекторен приемник с високоговорител
« Отговор #18 -: 30 Април, 2014, 12:14:51 »
Със или без 100 омов високоговорител резултатите ще са едни и същи, в случай че не е много близо до много мощен предавател и няма много голяма антена няма да чуе нищо на високоговорител.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |