| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Лепене на зъбно колело  (Прочетена 2390 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nik_ov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Белене
Лепене на зъбно колело
« -: 09 Ноември, 2016, 12:30:30 »
Здравейте, моля за съвет с какво да залепя това колело?


Пробвах с това но се отлепи!

 
Това е полузъбно колело от механика видео Sony

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Лепене на зъбно колело
« Отговор #1 -: 09 Ноември, 2016, 12:33:25 »
Loctite 401 Loctite 435 Второго е с повишена якост но и двете са много добри. :empathy2:

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Лепене на зъбно колело
« Отговор #2 -: 09 Ноември, 2016, 16:20:29 »
Не съм сигурен, че лепенето още един път ще помогне. Явно това зъбно колело си се натоварва, за да се счупи така.
За мен най-правилният вариант е или да се намери ново такова или да се изработи на 3D принтер.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Лепене на зъбно колело
« Отговор #3 -: 09 Ноември, 2016, 17:29:19 »
Още повече, че тия пластмаси много трудно се поддават на лепене. Натоварванията в тези редуктори са големи, съответно и усилията върху елементите. Така че само с лепене няма да стане. Посочената повърхнина на снимката работна ли е? Тоест върху нея ляга ли ремък или фрикционна шайба? Ако тази повърхност е свободна по време на работа аз бих намерил добър стругар, който да ми издяла една тънкостенна втулка, която след нанасяне на лепилото  и съединяването на двете части  да се набие, за да предотврати последващото им разделяне. Но най- добрият вариант е да се намери нов детайл.
« Последна редакция: 09 Ноември, 2016, 17:37:17 от ditronix »
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Лепене на зъбно колело
« Отговор #4 -: 09 Ноември, 2016, 17:52:52 »
3д скан и принт- най доброто решение.

Може и по стария метод- събиране с моментно лепило на Ликтайт гела- примерно, щото стяга по-бавно и набиване на горещи метални клинове после през по дебелите участъци, аз ползвам от по- твърдите резисторни  крачета и ги набивам като ги нагрея с поялника докато минат през целия елемент
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен nik_ov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 9
  • Населено място: Белене
Re: Лепене на зъбно колело
« Отговор #5 -: 09 Ноември, 2016, 19:44:16 »
Колелото е постоянно под натоварване!
Във него се поставя скоба (пружина) която се хваща за водача!
Ето малко снимки!













ПРАВИЛА НА ФОРУМА!!!
Цитат
10. Всички снимки публикувани във форума трябва да се прикачват към темата от предвидения за целта бутон под надписа [Прикачи:] Снимки пуснати като линкове от други сайтове са ЗАБРАНЕНИ и темите ще бъдат премахвани без предупреждение.
от Администратора
« Последна редакция: 09 Ноември, 2016, 23:57:05 от Gabo »

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Лепене на зъбно колело
« Отговор #6 -: 09 Ноември, 2016, 22:19:07 »
Подобни проблеми съм имал. Много пластмаси не се подават на надеждно лепене, а само ядове. Донякъде помагат варианти като на ditronix, но зависи от случая. Най-добре, както казва Gabo. Машината не е чак кой знае колко ретро и сигурно в някои от сайтовете може да се намери оригинално (е, може пластмасата да е поостаряла, но не е напрягана в работа, а и зависи как е съхранявана). Или вариант 3D, малко е скъп, но поне имаш от какво да се копира.
0888981645, 072365106

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Лепене на зъбно колело
« Отговор #7 -: 09 Ноември, 2016, 22:26:22 »
Ако имате зъбното колело начертано на SOLIDWORKS ( на пример ) мога да ударя едно рамо с 3D принтирането .  :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |