| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Направи си сам - анализатор NWT-7 (вобелгенератор)  (Прочетена 3425 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
http://sp9xuh.pl/index.php?p=1_6               ''Тръгна от воле '' както казвахме навремето...

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Браво, честит анализатор!
За разлика от повечето тук са достъпни и двата порта, а главата с моста се маха. Това дава с 80% повече възможности! Да си го ползваш със здраве!  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Браво, честит анализатор!
За разлика от повечето тук са достъпни и двата порта, а главата с моста се маха. Това дава с 80% повече възможности! Да си го ползваш със здраве!  :drinks:
благодаря. довършвам високоомния пробник.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
браво   :master:

и аз като "порасна" някой ден , ще си направя ... но да питам каква е разликата между   NWT , VNA ? 
NWT го пишат  "Sweep analyzer Amplitude-frequency characteristic analyzer" 
VNA  - Vector Network Analyzers

Пролейте малко светлина .... моля ви.

питам защото .... защото не разбирам ,но това не ми пречи да продължавам опити да си правя различни антени  :master2:
което доведе до нуждата от антеннен анализатор ... http://infotex58.ru/forum/index.php?topic=971.0
(първоизточника май на тези анализатори е  http://www.hamstack.com/hs_projects/k6bez_antenna_analyzer.pdf  в интернет е пълно с вариации на тема "arduino antenna analyzer" )
и бях решил да си правя такъв с ардуино и DDS AD9850 ...даже всичко си купих остана да си го запоя , но като се загледах малко по задълбочено
видях че тези анализатори не мерят импеданса на антената .... 

 и намерих друга схема която се води "VNA" http://ra4nal.qrz.ru/vna.shtml  и има две бнц-та  ... и там мерят вече импеданс ,  това ме обърква вече (двете БНЦ-та , не че мери )  :))
има и някакъв  "тандем мач"  и там е цялата магия май ама :) 

то ясно че трбява да седна и да чета но ако може някой да обясни ... 
а всъщност това NWT-7 ... е "по-слабата" версия на тези NWT 200 и NWT 500 и е само до 30 Mhz ? 
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
проектирано е да е до 80 Mhz. генерира до 200 Mhz.

Неактивен Н.Николв

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Karlovo
Браво на колегата LZ2LX!!!От скоро и аз съм собственик на подобен анализатор NWT500!За по-малко от 150$ ,можете да си го купите от братския китайски народ ,доставката е безплатна ,заедно с АТТ,КСВ -мост ,две кабелчета с SMA конектори и захранване!!!Все още го разучавам ,много интересна играчка !

Неактивен Н.Николв

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Karlovo
Колега LZ2LX,само да питам откъде взе кутийката ,че ми трябва и на мен такава ???

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Колега LZ2LX,само да питам откъде взе кутийката ,че ми трябва и на мен такава ???
  може би точно тази я няма на пазара. купувал съм я много отдавна.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Направи си сам - анализатор NWT-7 (вобелгенератор)
« Отговор #8 -: 11 Септември, 2017, 22:25:19 »
Хубава машинка,дори се замислих да си я направя!Засега имам с какво да я заместя,старичко и тежи към 50 кила но работи.
Скоро ще правя подобни упражнения за това чудо(на снимката само половината,трансивер на PA3AKE).Без този генератор няма как да настроя кварцовете.
73!

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Направи си сам - анализатор NWT-7 (вобелгенератор)
« Отговор #9 -: 27 Октомври, 2017, 23:18:32 »
Платката е правена по ЛЮТ технология. Голяма благодарност на origo за това, че ме снабди със Sprint Layout 6.0 за да отворя файла.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |