| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Свален Хамерикански стелс самолет.  (Прочетена 2823 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasevdeyan

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 45
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #15 -: 04 Ноември, 2018, 06:16:50 »
Ето тук има откъс от дневника на смяната ПВО, която е свалила F117.
С две думи радарът е включван за по 10ина секунди и спиран, за да не бъде засечена позицията им.След 3 опита са го прихванали стабилно и са стреляли на сигурно.
Изстреляни са 2 ракети в промеждутак от 5 секунди , още първата го е свалила.

Тия приказки с ракиите снарядите и тем подобни са смехотворни.

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%9A%D0%B5_F-117_%D0%BA%D0%BE%D0%B4_%D0%91%D1%83%D1%92%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%86%D0%B0

Може да са смехотворни обаче аз от 10 години работя на С-125 а на всеки две се правят съвместни учения със Сърбия на полигон Шабла. Първата година пратиха разчета свалил самолета. И не съм казал че са били пияни като са го свалили а като се почерпеха на учението разказваха как е станало. Ама явно не е трудно да се разбере.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #16 -: 04 Ноември, 2018, 07:26:18 »
Както е писано на няколко места - наблюдатели (спотери), комбинирани с оптично прицелване и водене към целта. Има една граница на разумното, която дели две епохи - тази на радиодисперсионните покрития и СВЧ радарите, и тази на нискочестотните радари. Да, има такива, но колкото е по-ниска честотата, толкова по големи цели вижда (а малките недобре) и толкова е по-слаб като точност на водене на снаряд към тях. За да "видиш" нещо с размер на 117 че и снаряд да доведеш към него точно, ще ти трябва някакъв технологичен хибрид - старичък радар с модерна обработка на сигналите, или нещо подобно. Не мисля, че е въпрос на "настройки", твърде сложно. Особенно в тая ситуация. И аз клоня към оптиката.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #17 -: 04 Ноември, 2018, 07:51:11 »
След обобщение на всички мнения се стига до заключението, че на маса след няколко ракии сръбското око "вижда" по-добре от всички видове радари и забелязва дори невидимото!  :drinks:

Неактивен vasevdeyan

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 45
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #18 -: 04 Ноември, 2018, 08:48:49 »
Значи Нева-та може да води стелта може да води и новите Раптори което стана ясно миналата година. Обаче това става на много по малко разстояние и СНР-а е вече в обсега на антирадиолокационните ракети ( а те работят и до добре ) . Истинското постижение на сръбската армия е не свалянето на стелта а измислянето на тактика за предпазване от самите ракети но съпровождане на целта става само с ТОВ без излъчване.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #19 -: 04 Ноември, 2018, 14:30:05 »
Да не би да са стреляли със съчми като по патица.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #20 -: 04 Ноември, 2018, 16:27:02 »
Явно никой незнае историята,а аз я научих напълно случайно(не ми се вярва радиолюбители да ме лъжат). По високи върхове по посока на обичайното движение са стоели радиолюбители с бинокъл. Предполагам че армейски бинокъл добре вижда  цел на небето. Предавали са какво виждат и откъде с радиостанции. Предполагам че са пуснали стара руска ракета по предполагаеми координати. При достигане до целта на определена височина стелса за нея не е бил вече невидим. Незнам колко е вярно но всички нови самолети след МИГ 29 ги снабдиха с видео оптиично оборудване. Сами си правете изводите...
73!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #21 -: 04 Ноември, 2018, 16:33:55 »
Това е като историята с антирадара измислен от руснак и пробван във Вьетнам. Има цяло видео по тази тема в ютуб. Дори не е работил добре но като го е залял със смола антирадара (кутишле с няколко транзистора) е предпазвал Миговете от най новите радари на Хамериканците. Извода е че на всяко високотехнологично чудо се намира просто алтернативно решение.
73!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #22 -: 04 Ноември, 2018, 16:39:37 »
Доста прилича и на историята с микровълновите фурни по които ракетите са стреляли в Сърбия. При изключена защита при отваряне, те излъчват ВЧ и бяха прихващани от струващи хиляди долара ракети. Ракетите мислеха че насреща ги облъчва радар.
73!

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #23 -: 04 Ноември, 2018, 20:35:43 »
Сигурен съм че има и други достатъчно възрастни членове на форума , които помнят войната във Виетнам.Такава каквото я гледахме по нашата телевизия-всяка вечер съобщаваха колко американски самолета са свалили виетнамците.Сега вече не помня колко, но бяха много и аз им вярвах, както вярвам и до днес .Спомням си за хеликоптер който бяха свалили с лък и стрела-харесвам и гледам докато заспивам вечер Чък Норис-но в неговите филми този случай го няма. Помня също случая , когато виетнамец с нож и вилица беше принудил наш пилот-мой съселянин- да свали пътнически лайнер на височина , от която може да скочи с парашут.Който се заинтересува от тези случки моля да търси инфо в мрежата, само това знам и няма да раздухвам темите.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #24 -: 04 Ноември, 2018, 21:21:54 »
Четох, четох и май накрая нищо не е ясно? Всякакви обяснения и логични от техническа гледна точка, донякъде и "геополитически", но краен точен резултат няма, пък и въобще  дали ще има?... Но, както казва лагер, да не раздухвам и аз повече темата, само ми се върти в главата цифрата около 1800 свалени американски самолета над Виетнам, но трябва да намериме старите вестници откъдето "черпехме информация"...
И все пак, да кажа какво се говореше преди 20-на години. Че стелта е свален от случайно видял го (буквално) сръбски изтребител, летял с друга задача , с ракета въздух-въздух, ама кой да ти каже...
0888981645, 072365106

Неактивен Private

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: София
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #25 -: 04 Ноември, 2018, 21:26:44 »
...трябва да намериме старите вестници откъдето "черпехме информация"... И все пак, да кажа какво се говореше преди 20-на години. Че стелта е свален от случайно видял го (буквално) сръбски изтребител, летял с друга задача , с ракета въздух-въздух, ама кой да ти каже...
Лафчето е фундаментално: "Най-много се лъже по време на война, преди избори и след лов" :D
-= All our life, we are beta testers =-

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #26 -: 04 Ноември, 2018, 22:04:09 »
И все пак, да кажа какво се говореше преди 20-на години. Че стелта е свален от случайно видял го (буквално) сръбски изтребител, летял с друга задача , с ракета въздух-въздух, ама кой да ти каже...

Не е свален нито един вражески самолет във въздушна битка за жалост.
Югославските пилоти са летели на неизправни машини, коя с повреден радар, коя с повредено радио и така.   :(


Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #27 -: 04 Ноември, 2018, 23:05:21 »
Значи от всичко писано досега става ясно едно- или Хамериканците са имали един-единствен стелС, или героичната югославска ПВО е имала право само в един-единствен ден да си включи радарите- чешко-руски, късо-дълговълнови, за 30 секунди сумарно и да свали един стелС. Иначе стелСовете щяха да гинат като плъхове по време на потоп над ЮГОСЛАВСКА земя. Имаше май един филм на тази тема, ама зависи от очилата , с които се гледа. Какво ще се види....
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #28 -: 04 Ноември, 2018, 23:18:41 »
Югославските РТВ , бяха със същото оборудване като нашето . А то не беше за подценяване .
Аз съм служил известно време в РТВ , и познавам външно и  вътрешно почти всички. РЛС .
Виждаха до бяло море . "  Комета" , като обърнеше антената срещу мен , и часовника ми спираше. Има филм , да . И точно там човека казва какво е направил .

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Свален Хамерикански стелс самолет.
« Отговор #29 -: 04 Ноември, 2018, 23:49:09 »
Общо взето само наземните защити са вършили работа тогава, в небето Югославската авияция нее имала никакъв шанс, всичко що е излетяло е свалено без нито един свален натовски самолет. Сваляните натовски самолети са само от ракети земя въздух, в предният филм споменаваха за F-16 и В нещо си че са сваляни. Иначе тактиката за защита  е била следната:
Правени са цели примамки, макети на самолети танкове и други военни обекти . И примамките са вършили много добра работа . Идеята е дошла от един македонец в армията, който от малък обичал, да се занимава с моделизъм. Когато показал първият макет на MIG 21 в размер 1:1 началниците му са помислили в първият момент, че е истински питайки, къде саму ракетите .
Общо взето отчаяни мерки

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |