| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Новата ми придобивка ролков UHER 4400 стерео  (Прочетена 6307 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Днес се сдобих с ролков UHER 4400 стерео. всичко му беше комплект с изключение на микрофоните. Когато го почистих и реших да го включа, той взе че тръгна. Оргиналът му е в следният линк  - http://www.radiomuseum.org/r/uher_report_stereo_4400_1.html.
Вижте го и вие:
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Новата ми придобивка ролков UHER 4400 стерео
« Отговор #1 -: 09 Март, 2014, 16:56:12 »
поздравления, супер изглежда, е има един съществен недостатък - не е лампов  :writer:

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Re: Новата ми придобивка ролков UHER 4400 стерео
« Отговор #2 -: 09 Март, 2014, 17:05:01 »
поздравления, супер изглежда, е има един съществен недостатък - не е лампов  :writer:

Благодаря  :hi:. Да не е лампов, но все пак е от 1971 г. Тогава имах лампов съветски "Айдас", койти по спомени тежеше яко. Замених го за Тесла В4., нея по-късно продадох за да си купя ZK 140 и така -------до А77 на Ревокс, който и в момента е на въоръжение.  :)
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Новата ми придобивка ролков UHER 4400 стерео
« Отговор #3 -: 09 Март, 2014, 17:45:27 »
Браво! Хубава машина! В двете посоки ли работи, т.е. без необходимост от обръщане на ролките? Като стана въпрос за репортерски машини, ето го моя National RQ 401S:
/>
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Re: Новата ми придобивка ролков UHER 4400 стерео
« Отговор #4 -: 15 Март, 2014, 15:45:01 »
Браво! Хубава машина! В двете посоки ли работи, т.е. без необходимост от обръщане на ролките? Като стана въпрос за репортерски машини, ето го моя National RQ 401S:
/>

не защото се води стерео :D
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Новата ми придобивка ролков UHER 4400 стерео
« Отговор #5 -: 15 Март, 2014, 20:10:40 »
Е не, той Нешинъла не е четирипистов, двупистов си е просто са го направили да има един вид "reverse" и не е необходимо да се обръщат ролките. Има си два чифта глави в ляво и в дясно от тонвала и работят винаги тези преди тонвала по посоката на движение на лентата. Допълнително едни кечета които притискат лентата се спускат над съответния чифт глави, интересна японска машинка е, и все още е в чудесно състояние независимо от това че е произведена 66-та година.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Re: Новата ми придобивка ролков UHER 4400 стерео
« Отговор #6 -: 18 Март, 2014, 07:22:16 »
Е не, той Нешинъла не е четирипистов, двупистов си е просто са го направили да има един вид "reverse" и не е необходимо да се обръщат ролките. Има си два чифта глави в ляво и в дясно от тонвала и работят винаги тези преди тонвала по посоката на движение на лентата. Допълнително едни кечета които притискат лентата се спускат над съответния чифт глави, интересна японска машинка е, и все още е в чудесно състояние независимо от това че е произведена 66-та година.

При моя е стандартно водене. Една тон ролка; 4 пистова глава , 4 скорости 19;8;4.76;2.16. два входа за микрофони, два изхода за колонки. Няма даже автономно акумулаторно захранване или поне при мен го няма?? Въобще хем репортажно хем малък магнетофон с крайни стъпала но без колонки. :D
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Новата ми придобивка ролков UHER 4400 стерео
« Отговор #7 -: 05 Април, 2014, 17:08:37 »
Приятел, понеже съм фен на марката, имам забележка: цитираш и ни пращаш линк за 4400 стерео, а твоят е 4400 стерео IC! Имат доста разлики, поинтересувай се повече! Поне за захранването ще ти обясня: освен захранващ адаптор "Uher" Z 124 (среща се и с допълнението А1), в същото гнездо се поставя Ni-Cd акумулаторна батерия "Uher" Z 214 или"Sonnenschein" 3Gx3/U, по принцип са 6 V 2,6 Аh и се зареждат с горния адаптор, но трябва да имаш и свързващ кабел "Uher" К 714 (червен!).
Иначе, може да работи и с 5 батерии R 20. Все пак - честито! Прекрасни машинки!
0888981645, 072365106

Неактивен mjet

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 178
  • Населено място: София
Re: Новата ми придобивка ролков UHER 4400 стерео
« Отговор #8 -: 06 Април, 2014, 08:45:44 »
Приятел, понеже съм фен на марката, имам забележка: цитираш и ни пращаш линк за 4400 стерео, а твоят е 4400 стерео IC! Имат доста разлики, поинтересувай се повече! Поне за захранването ще ти обясня: освен захранващ адаптор "Uher" Z 124 (среща се и с допълнението А1), в същото гнездо се поставя Ni-Cd акумулаторна батерия "Uher" Z 214 или"Sonnenschein" 3Gx3/U, по принцип са 6 V 2,6 Аh и се зареждат с горния адаптор, но трябва да имаш и свързващ кабел "Uher" К 714 (червен!).
Иначе, може да работи и с 5 батерии R 20. Все пак - честито! Прекрасни машинки!

Благодаря за изчерпателното инфо. Наистина съм сгрешил линка. Правилният е : http://www.radiomuseum.org/r/uher_report_stereo_ic_4400.html
Едно устройство,ако тръгне от раз,значи нещо не е в ред :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
5150 Прегледи
Последна публикация 10 Април, 2013, 16:07:59
от gruyo
2 Отговора
1635 Прегледи
Последна публикация 22 Април, 2016, 23:55:05
от slavi
1 Отговора
818 Прегледи
Последна публикация 22 Април, 2016, 23:57:09
от slavi
1 Отговора
732 Прегледи
Последна публикация 30 Ноември, 2015, 14:33:38
от slavi
3 Отговора
1745 Прегледи
Последна публикация 09 Декември, 2015, 21:36:50
от slavi

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |