| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''  (Прочетена 13653 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Имам една серия мини ампове, мои произведения. Всеки е уникат сам по себе си, в дизайнерско отношение. Последният месец сътворих и поредните 2 бройки, ''Мини Амп 7'' и ''Мини Амп 8''. И двата са с интегрални крайни стъпала, единият с MBA810, другият с руските им аналози К174УН7. Предназначени са за домашно ползване, в офис или нещо подобно. Изходна мощност 2х5 вата на 4 ома. Входове на чинчове, дублирани и на стерео жак 3,5 мм.
Ето номер 7.




И номер 8 .




Номер 7 вече има нов собственник. Да му е честит и да си го ползва със здраве.  ;)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #1 -: 03 Април, 2014, 15:26:59 »
7. е страшен красавец, нищо чудно че вече е заминал  :good: :good:

8. кока кола + респром,  Няколко поколения от социализма могат да видят връзката между 2-те марки... Аз лично съм пил от кенче произведено  80-те години... Някъде беше избягала газировката и вкуса беше по-различен.

Що не почнеш да ги включваш в сехамта и тия лампи дето ги редиш по тях ?

Така или иначе си им осигурил  отопление , като гледам светят. Тез малки триоди си бачкат и на по 15-30в  анодно... китайците отдавна се изучиха и много от китовете им са интегралка +  един триод на входа на интегралата е, не толкова за усилване колкото  за ефект...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #2 -: 03 Април, 2014, 16:46:32 »
Аз от написаното не разбрах че лампите не са свързани в схемата. Според мен са си свързани за предусилване. А ако не са, то задължително трябва, все пак това не е дизайнерски форум, нищо не трябва да бъде там ако не служи за нещо в схемата.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radiotehnika

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 49
  • Населено място: Първомай
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #3 -: 04 Април, 2014, 13:14:29 »
До колкото бях гледал ги продаваше в продавалника и нещото което и мен ме из-дразни, че си сложил лампите и си им вързал отоплението да седят само за украса, а си ползваш чипа .. Това не е лампов усилвател това си е интегрален с дизайн на лампов.. едното дето няма нищо общо с другото .. Евала ти правя за начинанието но други път поне пробвай пред усилвателя със тези лампи да си навържеш към крайното ти което е интеграл и пак ще е нещо .. Поздрави  ;)

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #4 -: 04 Април, 2014, 13:31:00 »
Аз ли не съм разбрал или човека обяснява как само крайните стъпала са с интеграли ? Вероятно предусилвателя е лампов.

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #5 -: 04 Април, 2014, 14:10:23 »
Малко ми е странно как ще ги върже лампите за пред усилвател. Радиотехника вържи ги ти и виж какво усилване имат ако ги надупиш на входа им свират гадно минимум на 100 волта свират що годе прилично .Аз съм пробвал от 30 волта  до 100. и разликата е огромна. :master2:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #6 -: 04 Април, 2014, 14:18:27 »
Не коментираме напреженията. Относно предусилването, може усилването на интегралния усилвател да се намалява или увеличава с коефициента на ООВ, така че цялото усилване заедно с лампите да бъде колкото трябва. Според мен поне половината, ако не и цялото усилване по напрежение може да дойде от лампата. А интегралната схема със 100% ООВ свири много приятно. т.е. определено има смисъл да се свържат ламбетата на входа, ако не са свързани, защото пак казвам не се разбира от написаното дали са или не са свързани.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #7 -: 04 Април, 2014, 14:29:08 »
 :--- Казвай да не ни да имаш сливи в устата. :D

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #8 -: 04 Април, 2014, 14:43:20 »
Стига сте спорили за глупости.
Да, лампите са САМО за украса. Какви предусилватели ви гонят, чипа си свири достатъчно добре и без пред.
И как ще пуснете лампите с анодно 12 волта, щото трафа само това има, много ми е интересно. :-[
Radiotehnika, къде съм казал, че са лампови усилватели ? Достатъчно ясно е написано, че са интегрални.

Сега, на някой може да не му харесва такава идея, не карам никого да ги купува насила. Всеки си има глава на раменете и си преценява сам.  ;)

ПП: Казвам де, като пишете по-бързо от колкото четете, кой ви е виновен.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #9 -: 04 Април, 2014, 14:59:46 »
Има много начини да му докараш анодно,

6н3/ЕЦЦ85 работи и с 30v анодно.

12 в може да ги качиш до към 24 с непреженов удвоител...

Може и да сложиш  към вторичната огледално още едно малко трафче 12/220 към 20-50ма МАХ и да изкараш анодно към 190в

На скоро в един проект микро лампи свиреха с 12в анодно... е май само като буфери но все тая.

Има и едни много  добре интегрирани импулсни , де да знам "интеграли" 8) , които искат5-10 външни елемнта и ще имаш и анодно и отопление без трафове директно от мрежата... Тука  би ми било интересно да видя ако решиш да се захванеш, щото на платките си цар.

Варианти всякакви.

Факт е, че вече цяла серия Интегрални ампове със стъкла, само за красота изкара, явно хората ги харесват а то това е най-важното...  :)
« Последна редакция: 04 Април, 2014, 15:07:20 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #10 -: 04 Април, 2014, 15:04:25 »
Щом лампите не участват, смятам го за излишно да се монтират, но всеки си има вкус казала лисицата и се облизала под опашката.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #11 -: 04 Април, 2014, 15:09:29 »
Ами има хора, които реално не могат да чуят и 10% кривене, за какво да хаби тока само тогава?

Лампата си е красота, може да сложи и ECH81 че са по 10ст  2 броя нови.

Пазарния сегмент на тия ампове е далче от Хай-ендския, да не кажем, че  е точно противоположното, все пак са интегрирани. Всякакви такива красоти са абсолютно приемливи, като се има предвид и цената, на която ги предлага.

Аз съм с 2 ръце за дизайна на амповете на Eltehno, от врем на време, тоетс на около 3 броя  има по едно много крассиво дизайнерско барнато попадение, евалата за желанието.

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #12 -: 04 Април, 2014, 15:13:33 »
Това с двата трафа насрещно съм го правил, но тук няма място в кутията. Е може би на 7 имаше, ама айде няма нужда. То за 30-40 лв продажна цена, не си струва усилията.  ;)

Имах доста бройки лампи 6К13П, тях съм слагал досега. Ама свършиха, следващите ще са с 6Ф1П или може и по-височки като 6И1П, че от тези имам повечко. То за друго няма за какво да ги ползвам.

Mano, прав си , и аз това казах, всеки си има вкус. Щом стигнах до номер 8, а и 9 е на път, и се купуват, какво повече.  :drinks:
Пичага, така е, лампите са си красота. Хлапетата много им се кефят, особено като им сложа синя подсветка отдолу.  :crazy:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #13 -: 04 Април, 2014, 15:15:55 »
Какво се занимаваш  с производство, поръчай от Китай едно 100 броя,  отговарят на всичките критерии, та даже може да вдигнеш печалбата.  ;)
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Двете нови попълнения на ''Мини Амп''
« Отговор #14 -: 04 Април, 2014, 15:35:26 »
 :lol: :rofl: Това с патентоването много ме разсмя. Не се притеснявай, нямам такова намерение.
Не виждам обаче, защо да се мести темата. Никъде не е казано, че раздела е само за лампови усилватели, нали ?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |