| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Лампов усилвател в радио Орфей  (Прочетена 12832 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Лампов усилвател в радио Орфей
« Отговор #15 -: 09 Януари, 2013, 18:06:15 »
Вземи си едно такова "мостче" и ще си "накривиш шапката".
http://elimex.bg/product/202/kbpc3510.html

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Лампов усилвател в радио Орфей
« Отговор #16 -: 09 Януари, 2013, 18:19:50 »
В нашето градче нямаме такъв магазин  :( . Когато ми трябват части, налага се да ходя до Свищов, но не е често. По-удобно ми е някой да ми изпрати с наложен платеж части (не само мостов изправител разбира се).

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Лампов усилвател в радио Орфей
« Отговор #17 -: 09 Януари, 2013, 19:54:15 »
Утре ще излизам, та ще видя какво имат, но тоя дето качих линка му сигурно няма да е, не виждам за какво могат да ти трябват 35 ампера. Ще видя някой  до 5 А. А дори мисля, че и 1 А. ще ти свърши прекрасно работа. Но да видим какво имат в момента в магазина, че иначе могат да докарат всичко, но след 10 дни.
« Последна редакция: 09 Януари, 2013, 19:57:23 от lz2nk »

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Лампов усилвател в радио Орфей
« Отговор #18 -: 09 Януари, 2013, 20:02:34 »
Валери, в Пазарджик има Елимекс магазин и ако нещо го нямат на момента мога да си го поръчам и като дойде отивам да си го взема. Доста често обаче искам да имаме нещо веднага и когато някой елемент го нямат в магазина, сядам пред компютъра, отварям сайта на Комет www.comet.bg и започвам да си пълня кошницата. Хората изпращат на същия ден и всички елементи са опаковани в отделни пакетчета с лепенки, на които пише какво има в пакетчето. Всичко е много прилежно опаковано и изпратено. Пращат и до офис на Еконт и излиза около 6лв доставката. Можеш да си направиш един дълъг списък с елементи, да приготвиш 20лв за него и да поръчаш. Повярвай ми, един път като ти дойдат нещата, вече няма да ходиш до Свищов.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Лампов усилвател в радио Орфей
« Отговор #19 -: 09 Януари, 2013, 20:18:15 »
Това е удобно  :) .

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Лампов усилвател в радио Орфей
« Отговор #20 -: 09 Януари, 2013, 20:45:14 »
Валери,
мисля че греенето на трафа е от селена-смени го с грец и ще видиш резултата.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Лампов усилвател в радио Орфей
« Отговор #21 -: 10 Януари, 2013, 16:33:15 »
За какви 35 ампера говорите :lol:Това е захранване за ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ а не за транзисторен мощен.Сложи си грец от 1N4007 например и няма да имаш проблем.Едно време когато нямаше диоди качествени или поне ние нямахме правихме Регент 60 с Д7Ж в паралел и последователно.Можеш и Д7Ж Д226 Б да му сложиш,в захранващия блок на старите цветни телевизори имаше диоди подходящи.Извади от някъде не се занимавай със селена той старее и прави проблеми.
« Последна редакция: 10 Януари, 2013, 20:43:22 от Ангел Симеонов »

Неактивен Valentiv

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Казанлък
Re: Лампов усилвател в радио Орфей
« Отговор #22 -: 17 Май, 2013, 11:18:42 »
Привет на колегите.Занимавам се с поддръжка на ЦПУ и често ползвахме/вече 2 години не ползваме/ подобни 25 ,35 и 50 ампера "плочки".80% от тях са пълен боклук.Кристалите на диодите са по-малки,греят на празен ход,а понякога дават пад на напрежение например -от 24 волта променливо  на 14-16 волта.Не ги препоръчвам дори за елементарни изправители, камо ли за по-отговорни неща.Префектен вариант са четири бързи диода HER107,HER307,HER308,BY288/13 и пр.Токът е не по-вече от 100-200 ма дори в доста по сериозни схеми с лампи 6L6GC,EL34 и други.Чудесен вариант е паралелно на всеки от диодите в изправителя, по един 3.3-10 нф на 2500-3000 волта кондензатор.Може да го направите и на съществуващ изправител в работещ усилвател и  ще се убедите-просто се усеща на слух звученето.За мен ламповия /а и не само/ усилвател е модулатор на захранващото напрежение приложено към него.Колкото то е по филтрирано и качетвенно,и токът е достатъчно стабилен,толкова и звукът е по реалистичен и чист.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |