| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Vef 206 корпус  (Прочетена 981 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен libertando

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
Vef 206 корпус
« -: 18 Август, 2020, 20:26:10 »
Здравейте,
Реших да възстановя счупен семеен VEF 206, след лека намеса радиото свети и шуми, но външния корпус е счупен. За щастие успях да намеря нов корпус, но имам въпрос като от новак в областта. Основната пукнатина е на стъклото и под дръжката. Към момента не съм свалил счупеното стъкло защото не мога да си отговоря на въпроса- как ще залепя/закрепя другото? Имам подобен въпрос и за плата, който се намира зад предната решетка и на задния капак. Плата отчасти е отлепен и се вижда, моля за съвет с какво би било най-добре да се залепи без да остави видими следи.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Vef 206 корпус
« Отговор #1 -: 18 Август, 2020, 21:00:36 »
"Стъклото" е плексиглас. Сваля се много лесно. Застопорено е с металните лайсни. От вътрешната страна се вижда как са притегнати механично. Внимателно отваряш краченцата на лайсните и те излизат. Така сваляш скалата. Плата е залепен и трябва да се залепи отново по същия начин. Кутията е направена от гадна пласмаса и не се лепи лесно. Смяня е най-добрия вариант.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Vef 206 корпус
« Отговор #2 -: 18 Август, 2020, 22:28:16 »
Млади колега (извинявам се), но да кажа. shri е прав, но не разбирам? Намерил си нова кутия, а трябва да я ремонтираш и то, да лепиш спукана скала, което разваля цялата работа от реставрацията, дори да е семеен спомен? Ми то, 206 е май най-масовия модел внасян у нас и се предлага постоянно. От продавалниците може да го намериш на приемлива цена, а на битаците може да купиш цял за 5 лв. Пък после решавай цялата ли кутия ще ползваш или само скалата..
А бе, въпрос на вкус, казал....
0888981645, 072365106

Неактивен libertando

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 13
Re: Vef 206 корпус
« Отговор #3 -: 19 Август, 2020, 09:29:07 »
Първо да благодаря! Не очаквах, че с махането на горната и долната лайсна ще може да се махне плексигласа. Може би не написах правилно казуса. Намерих безплатно здрав корпус със счупено стъкло, като сега ще монитрам работещата електроника със здравото стъкло в здрвата кутия. Може би все пак за мен остава въпроса към опитните в областта- какво лепило да използвам за плата, за да запазя максимално автентичния вид?

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: Vef 206 корпус
« Отговор #4 -: 19 Август, 2020, 14:50:24 »
Какво да е лепило за текстил,аз ползвам хелметекс.

Неактивен Vaklin

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 302
  • Населено място: Козлодуй, Враца, София
Re: Vef 206 корпус
« Отговор #5 -: 19 Август, 2020, 18:40:01 »
Продават лепило за текстил на UHU.

Бонус ще ти е, че се размеква при накисване във вода.

Хелметекс е по-скоро за кожа. И оставя трайни следи.
73 de LZ2VL

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1619
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Vef 206 корпус
« Отговор #6 -: 19 Август, 2020, 23:30:39 »
Аз използвам това:

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: Vef 206 корпус
« Отговор #7 -: 20 Август, 2020, 10:17:51 »
Оригинално от завода се използва именно хелметекс!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Vef 206 корпус
« Отговор #8 -: 20 Август, 2020, 11:00:05 »
А бе едва ли е било ХЕЛМЕТЕКС, чак в русия да са го ползвали.... По скоро нещо подобно, навремето ми носеше един руснак руско лепило по лиценз на ХЕНКЕЛ-ското МОМЕНТ. Само че с друго име, щото спрели да плащат на германците. Има сега на много добра цена транспарентен МОМЕНТ. Има и спрейове няколко вида, но ако се ползва спрей, трябва да се земат мерки да се пръска само там дето трябва да има лепило. Това на УХУ за текстил също е много добър вариант. В крайна сметка плата се лепи вътре така че едва ли има голямо значение какво ще е лепилото.....
DRL  модули за всички видове автомобили!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |