| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Спират средните вълни  (Прочетена 236248 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #360 -: 17 Януари, 2015, 01:30:39 »
Ужас...  :o
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Спират средните вълни
« Отговор #361 -: 17 Януари, 2015, 08:06:02 »
Те ще им купят укв приемници, но ще трябва и укв предаватели да им сложат.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #362 -: 17 Януари, 2015, 12:48:44 »
И се сещам 1-2 фирми у нас, които мило и драго ще дадат да хапнат такава сделка... това ще са едни бая милиони за нормално покритие. Може и вече да са си заплюли, като гледам изказването.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #363 -: 19 Януари, 2015, 10:39:18 »
ГД на БНР се появи тази сутрин в БНТ1 с хвалби за БНР и когато се опита да каже нещо за разпространението на програмите на БНР водещата го прекъсна, защото беше решила да бъде "позитивна" ! 
Това е само малка част от фалшивата медийна "позитивна политика" в България !  :drinks:

Неактивен Deltichko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 261
  • Населено място: София, Царовището
  • Антон Оруш - колекционер на БГ техника
Re: Спират средните вълни
« Отговор #364 -: 19 Януари, 2015, 10:42:17 »
В последните няколко години има думи, които съм намразил, защото от прекалена употреба се преиначиха и изпедерастиха. Толерантен, (полит)коректен, позитивен, кауза, случвам се, ценности, другост, правим, макрорамка, реформа...
Антон Оруш - колекционер на БГ техника - за връзка: e-mail: [email protected] | GSM: 0896 625 803 | lat. 42° 70'; lon. 23° 33' | МС/ТС, 1950s | 1000 Sofia, Bulgaria

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #365 -: 19 Януари, 2015, 10:47:23 »

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #366 -: 19 Януари, 2015, 10:58:06 »
Да, и освен това изтърси, че радио у нас имало навсякъде, където не стигала телевизия дори... клоун. Почти сме готови с писмото до медиите и институциите. След последни сверки със знаещи и умеещи ще го публикувам във фейсбука, тук и ще го изстреляме на богата колекция от над 30 имейл адреса. Нещата много се забавиха в интернет, петицията се влачи с по 5 човека на ден. Не че не съм го очаквал, обаче...не ми се искаше да го мисля, че ще стане така. Ако бяхме пуснали петициа против някакъв данък, до сега да сме събрали 50000 гласа най-малко. Долна работа... Надявам се писмото да предизвика по-силен обществен интерес и да дръпнем повече хора за каузата.
 :hi:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Спират средните вълни
« Отговор #367 -: 19 Януари, 2015, 11:47:19 »
Лошото е, че са много малко хората, които се интересуват от тези предаватели. Аз като говоря на приятели ме гледат като риби и ми викат, че нямат проблеми с радиостанциите в града :)

Неактивен ian

Re: Спират средните вълни
« Отговор #368 -: 19 Януари, 2015, 12:10:59 »
ГД на БНР се появи тази сутрин в БНТ1 с хвалби за БНР и когато се опита да каже нещо за разпространението на програмите на БНР водещата го прекъсна, защото беше решила да бъде "позитивна" ! 
Това е само малка част от фалшивата медийна "позитивна политика" в България !  :drinks:

Има ли го някъде това предаване на запис, защото аз не можах да го открия?

Неактивен Deltichko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 261
  • Населено място: София, Царовището
  • Антон Оруш - колекционер на БГ техника
Re: Спират средните вълни
« Отговор #369 -: 19 Януари, 2015, 14:01:06 »
Те го те, вижте го какъв е мазен и ухилен - http://bnt.bg/part-of-show/79-godini-bnr-razgovor-s-radoslav-yankulov.
Антон Оруш - колекционер на БГ техника - за връзка: e-mail: [email protected] | GSM: 0896 625 803 | lat. 42° 70'; lon. 23° 33' | МС/ТС, 1950s | 1000 Sofia, Bulgaria

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Спират средните вълни
« Отговор #370 -: 19 Януари, 2015, 17:25:08 »
Има ли го някъде това предаване на запис, защото аз не можах да го открия?
ГД не можа да каже нищо за ситуацията с предавателите.
Запис на предаването:
http://bnt.bg/part-of-show/80-godini-bnr-2

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Спират средните вълни
« Отговор #371 -: 19 Януари, 2015, 17:59:30 »
Той не е и имал намерение да говори мисля си аз...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #372 -: 19 Януари, 2015, 18:07:36 »
Мда, очаквано работата с подписите в петицията и харесванията във фейсбук стигна до един не много голям брой. Хората са отчайващи. Част от приятелите ми не искат да гласуват - то нямало да има ефект, то тая технология била стара и не трябвала вече, останалите изобщо не знаят за какво става въпрос. В началото сравнението с успялат кампания за спасяване на вековна гора беше обнадеждаващо, но на втори поглед няма нищо общо. Народа у фейса предпочита да си излее ледена кофа вода на главата защото така правят всички, от колкото да цъкне харесвам за да подкрепи запазването на малкото остатъци българската история. Когато се постне някоя простотия в стил мъдри мисли на фона на красив пейзаж, умират да го харесват и споделят, но щом става въпрос за нещо което не ги касае ни най-малко, а още повече някои от тях си мислят че заради това им излизат пари от джоба, или спомага за глобалното затопляне, то изведнъж стават твърде скъпи на харесвания.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Спират средните вълни
« Отговор #373 -: 19 Януари, 2015, 18:30:07 »
Тотална липса на Гражданско историческо и личностно самосъзнание и чувство за самосъхранение е това.

Чудно ми е защо до сега , не сасе организирали всички радиолюбители в БГ. тъй-де, нали са хора запознати с проблема. редили са се на опашки и са плащали такси да им издават безумните лицензи. Що не се защитават тез хора.

Ако чакат на готово, това което ги чака, тоест спирането на тези предаватели, си им е заслужена награда за нехайството срещу собствената им личност и интереси- хоби интереси ,ама все пак интереси де.

Иначе си има напълно нормален и законен начин да си кажат, покажат мнението пред света.

Пускат си молба до Софийска община за митинг пред НС-то. Като им разрешат си купуват билетчета за влака до София, уреждат си нощувки и тн. Носят си знамена  Плакати .

В разрешеното им от властите време и място си правят изявлението, хем и по телевизията ще ги дават, хем и повече хора ще ги чуят.

Ама всеки се извиянва с това, че комшо няма да отиде , за да не ходи и той/тя, а да си седи вкъщи да псува по телевизора, че така е по-лесно...


ПП: Има я май още и таз Административно-Шамаснка  фигура - Омбудсмана, която се грижи народните проблеми да стигнат до ушото на Властта , щото властта  в историята на съвременната демокрация не е изградила навици да слуша избирателите, какво желаят: Пасти или хляб. 
:D  Ха да ви питам в тази връзка, там колко човека се редиха на опашка да бюрократстват по тоз начин, тъй де, да "умоляват" със стандартни Молби или и това е трудно?

Всеки може да нинджа в интернетя , ама кат требе да извадят 15лв за билет на влака  и на всички им минава желанието.

Едно време за такива неща, хора са ходили на крак, от  Варна до София, само и само да говорят с министра на еди кво си, не щото им яде от хляба а щото  не им се чини правилно.
« Последна редакция: 19 Януари, 2015, 18:40:37 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Cosmiclight

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 117
  • Населено място: Пловдив
  • LZ1ANB
Re: Спират средните вълни
« Отговор #374 -: 19 Януари, 2015, 19:03:53 »
Да, писмото спокойно може да се прати и до Българската Федерация на радиолюбителите. Омбудсмана не знам колко би се интересувал от това и до каква степен би помогнал.
Man muss nur wollen und daran glauben, dann wird es gelingen!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |