| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Моята антена  (Прочетена 2408 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ian

Моята антена
« -: 21 Ноември, 2014, 22:58:49 »
Здравейте колеги!
От много време се канех да си направя антена и днес най-после можах да я опъна между две съседски къщи.
Всичко това стана с безценната помощ на колега от форума, който ми услужи с някой части и ми даде акъл.
Антената е Т-образна от изолиран многожилен проводник 4мм2 с дължина около 30-35м Сега трябва да си направя и добро заземяване и всичко да завърша в подходяща кутия.
За съжаление днес стана късно и не можах да я изпробвам, но и това ще стане в близките няколко дни.
Извинявам се за лошите снимки, но на стълбата и с една ръка такива можах да направя.
Всички забележки и коментари разрешени! :)

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Моята антена
« Отговор #1 -: 22 Ноември, 2014, 01:16:43 »
Само да ти кажа, че хич няма да е зле да обърнеш куката от последната снимка нагоре, ако не искаш антената да ти се стовари отгоре при първата буря! Ако може да се измъкне ЩЕ се измъкне, е казал един световно известен авиомеханик...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Моята антена
« Отговор #2 -: 22 Ноември, 2014, 05:01:38 »
Аз не съм прекарвал кабели по въздух, но си мисля че за това сечение на проводника и впредвид дължината му е добре да се помисли за някакво носещо въже, което да поема от една страна собственото тегло и от друга атмосферните въздействия  и някое и друго кацнало пиле  :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Моята антена
« Отговор #3 -: 22 Ноември, 2014, 08:33:42 »
Има вероятност при силен вятър или при мокър сняг да се скъса, не веднага разбира се, тънка е и дължината не е малка. Но иначе добре изглежда, и сигурно ще хваща добре.

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Моята антена
« Отговор #4 -: 22 Ноември, 2014, 11:19:43 »
Добре си я измайсторил!Аз не бих ползвал обтегача с тази кука!!Имай предвид че с времето проводника провисва и при някой по-силен вятър ще имаш изненада!4 мм2 е подходящо сечение,дори ти е предостатъчно!За приемна антена спокойно можеш да използваш и ВКШ,там стоманените жила са добри за собствено окачване!Препоръчвам ти  да ползваш и разрядник,защото ще усетиш и чуеш как припява статичното електричество при този размер антена!!А  заземлението е задължително!! :good:

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Моята антена
« Отговор #5 -: 25 Ноември, 2014, 09:51:16 »
Може би ще бъде добре за тимпиратурното разширяване и свиване да направиш обтягане с тежест и ролка в единия край на страната на твоята къща.Нещо подобно на обтягането на контактната мрежа на БДЖ то.При тази дължина ще имаш значителна промяна в дължината на антената.Размера се задава при 20 градуса което е средна стойност но сега няма как да се направи.

Неактивен ian

Re: Моята антена
« Отговор #6 -: 25 Ноември, 2014, 14:06:09 »
Моята къща се намира между двете къщи, на които е закачена антената, така че не ми е възможно да поставям приспособления за изпъване на антената. Предполагам, че лятото много ще провисне, но няма как.
Благодаря за всички съвети, колеги! :hi:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |