| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Timelapse dolly  (Прочетена 1676 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Timelapse dolly
« -: 28 Август, 2014, 09:59:18 »
Здравейте, някои от вас сигурно знаят, а други нямат представа че аз се занимавам с фотография. От доста време се опитвам да реализирам един проект, но все не ми стига време да се разтърся за чаркалъците и да си събера на едно място. На пръв поглед изглежда лесно, но всичко изглежда така на пръв поглед.  За тези, които не знаят думите от заглавието, бих искал да ги помоля да ги напишат в гугъл, за да не обяснявам надълго и на широко. Все пак ако има интерес към проекта, ще се радвам.

Реших да приложа нещо като направи си сам, но не изцяло защото ще стане много грубо, а и ще отнеме много време. За сега ще се мъча да направя само управлението на доли-то и то с помощта на приятел. За да стане ясно всичко ви предлагам да разгледате тази страница, защото аз ще се опитам да направя нещо подобно, но с управление което ще върти мотора през определен интервал и когато той е в покой, ще натиска спусъка на апарата.

За момента съм поръчал платформата с колелата, но ще ми трябва мотор, който да задвижва долито. Нещо като този от страницата, който намерих на това място, но още не съм се пробвал да сметна каква ще ми е доставката.

Бих искал да ви помоля да помагате кой с каквото може, като начало ми трябва мотор, който да работи на 1.5-3.0V и да може да променя оборотите си защото това е много важна част от проекта.  Добре е да може да се събира в ето такава кутия.

Ето това е платформата със следните спесификации:
Material: Aluminum alloy, silica gel
Plateform Length: 170mm
Wheel Diameter: 63mm
1/4" quick male thread for DSLR/Camcorder
Max Loading Capacity: 10KG
Weight: 520g
17545-0
« Последна редакция: 28 Август, 2014, 10:08:47 от mano »

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Re: Timelapse dolly
« Отговор #1 -: 28 Август, 2014, 15:17:40 »
Интересно. Успех с начинанието!

До голяма степен се покрива с изработването на робот, така че съвет и идеи може да се потърсят във Форума по роботика - http://www.robotics-bg.com/discussion/

Чарколяци може да има при роботев - http://www.robotev.com/index.php?cPath=1

Едно Ардуино (с подходящите шилдове) може да управлява моторите и фотоапарата ако той има дистанционно.
Стъпков двигател вероятно може да даде по-добър контрол...


Още веднъж - успех! Ще чакаме снимки и филмчета...

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Timelapse dolly
« Отговор #2 -: 29 Август, 2014, 23:30:13 »
Не бях се сетил за роботев, хем от там съм купувал малинка. Имат хубави мотори и редуктори, сега се чудя кой да избера за моя проект :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |