| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За ползата от майнинга  (Прочетена 1002 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
За ползата от майнинга
« -: 27 Декември, 2019, 16:34:51 »
Сутринта с наследниците си говорихме за копането на биткойни-цената на един е станала 12600лева.Тъй като нямам инструментариум за подобна дейност слязах долу в гаража-Драган го е виждал-взех лопатка за въглища и от едно специално хранилище в което не съм влизал около 20 години изкопах кофа донбаски въглища.Не съм ги ползвал толкова години защото новия ми турски котел не ги приемаше докато не му осигурих допълнителен приток на въздух.Е, не са 12000 лева, но 20килограма въглища по 6 килокалории на кг ще спестят малко дъбовици, защото до края на зимата има още 5 месеца. Следобеда ми донесе още една благодат-пак плод на доста ровене из кашоните.Колко ценна е тази придобивка оставям сведущите колеги да преценят.
PS.Следобедното копане не беше самоцелно,от доста време я издирвам.Преди мизерния кашон в който днес я открих беше монтирана в най-голямата кула която съм виждал. Ето за какво става дума:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: За ползата от майнинга
« Отговор #1 -: 27 Декември, 2019, 16:41:31 »
Освен че изглеждаше импозантно както би казал колегата Ориго тя работеше перфектно,изготвяйки счетоводния баланс на малкото предприятие в което беше на служба. Ето още снимки от моментното и състояние, който я хареса може да пише:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За ползата от майнинга
« Отговор #2 -: 27 Декември, 2019, 17:45:27 »
Цитат
Освен че изглеждаше импозантно както би казал колегата Ориго
Ъ? Сигурен ли си, че аз бих казал това? Думата в bold дори не знам какво означава :).
Иначе машинката си е класа! Заслужава си съхраняването!
Относно копането на биткойн - чувал съм на длъж и шир от доста сериозен специалист, че това е валутата на бъдещето която ще промени икономиката на света, и въпреки това аз не вярвам. Освен това, копаеното с лична машина в наши дни е чиста загуба на време, електроенергия и ресурс на машината. Просто вече супер трудно е да се изкопаят биткойни и смисъла остава за големи фирми с огромен изчислителен ресурс. Говорят иначе, че след години с 0.001 биткойна ще може да се купиш остров. Въпреки това за мен тези работи си остават щуротия и фантазии. Но ще видим.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: За ползата от майнинга
« Отговор #3 -: 27 Декември, 2019, 18:19:49 »
Първият ми комп беше подобна 486ца но Cyrix на 66МHz DX2 , дъното доста прилича, моето бешес AMI Win BIOS дето прилича на Windows 3,1 по интерфейс много яка работа, за жалост от него само процесорът ми остана .
Абе я вземи и впрегни този звяр да копае биткойни хаха ! :D
Някъв тип у тубата беше впрегнал една NESка да копа за гаврата  :rofl:  :lol:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: За ползата от майнинга
« Отговор #4 -: 27 Декември, 2019, 18:47:01 »
Направих справка-паметта ми е изневерила-не е ИМПОЗАНТНО, а ДОСТОЛЕПНО за което се извинявам! Както и да е аз много харесвам тази система и съм доволен че я открих и показах. Едва ли ще се заема с включване в този бизнес и въобще по възпитание съм аналогов техник (скромен затова не пиша Специалист),имам много други интересни занимания. Затова написах че ако някой друг я хареса при определени условия може да се запознае с нея.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |