| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Супер красив PONG без чипове!  (Прочетена 2358 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Супер красив PONG без чипове!
« -: 29 Декември, 2019, 06:40:54 »
Просто красотва!  :master2:  :hi:  :flag_of_truce:

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #1 -: 29 Декември, 2019, 13:23:29 »
Баааси, това е нереално!
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #2 -: 29 Декември, 2019, 16:52:42 »
Не знам колко време е необходимо за да се направи това ,но е супер :bravo:

Активен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1619
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #3 -: 29 Декември, 2019, 17:01:54 »
Не знам колко време е необходимо за да се направи това ,но е супер :bravo:
Леле, ами ако беше изпълнено с лампи!  :o

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #4 -: 29 Декември, 2019, 17:22:57 »
сигурен съм че това ще му бъде следващият проект хехе, и сигурно ще е с размерите на гардероб и още по-красив!  8) :master2:

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #5 -: 29 Декември, 2019, 17:27:51 »
В интернет бях виждал часовник направен с броячи от глим лампи-Подобна история но там всичко мигаше като работи .
Уникално беше ще се опитам да го намеря.Напомняше ми на :зен: от седморката на блейк. :crazy:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #6 -: 29 Декември, 2019, 17:36:49 »
Как да го забрави човек! Този часовник се бях сериозно захванал да го реализирам - още си пазя 120 глимки събрани с тази цел.
http://www.pa3fwm.nl/projects/neonclock/
Е, още не съм се наканил, най-вече ме спира идеята да управлява цифровите лампи през фоторезистори - това не ми допада. Но както и да е! Хубави са такива извънстандартни проекти. Ето това също е много интересно, макар и неприложимо в практиката:
http://www.jogis-roehrenbude.de/Leserbriefe/Bruegmann-Digital-Roehren-Clock/Digital-Roehrenuhr.htm
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #7 -: 29 Декември, 2019, 17:41:42 »
Как да го забрави човек! Този часовник се бях сериозно захванал да го реализирам - още си пазя 120 глимки събрани с тази цел.
http://www.pa3fwm.nl/projects/neonclock/
Е, още не съм се наканил, най-вече ме спира идеята да управлява цифровите лампи през фоторезистори - това не ми допада. Но както и да е! Хубави са такива извънстандартни проекти. Ето това също е много интересно, макар и неприложимо в практиката:
http://www.jogis-roehrenbude.de/Leserbriefe/Bruegmann-Digital-Roehren-Clock/Digital-Roehrenuhr.htm


Точно за това става дума

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #8 -: 29 Декември, 2019, 17:58:46 »
И часовника и играта са страхотни , не всичко което доставя удоволствие трябва да е с купища процесори ,памет и т.н.  :yes:

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #9 -: 29 Декември, 2019, 18:02:24 »
Като видях това си спомних за един друг интересен цифров уред, който на практика нямаше и транзистори.

Уредът се наричаше "Уситест" и се ползваше за някои проверки в старите телефонни централи А-29. Цялата логическа част се състоеше само от релета от типа РПН (реле плоско нормално). Проверяваният телефонен номер се набираше на една клавиши с рид ампули. Номерът се изписваше на индикатор от газоразрядни лампи. Имаше някаква платка с два три транзистора, която изработваше повишено напрежение за индикаторите, но по никакъв начин не участваше в логиката.
Алгоритъмът по проверката се изпълняваше изцяло от релетата, които бяха няколкостотин на брой. Състоянието на проверявания телефонен пост се отчиташе на едно табло с номерирани светодиоди. Нямаше никакви логически схеми, реализирани с транзистори или интегрални схеми...
« Последна редакция: 29 Декември, 2019, 18:11:22 от BatKoce »

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #10 -: 29 Декември, 2019, 19:07:35 »
И няколко процесора:

6502 - https://monster6502.com/

8080 - http://lovqvist.net/8080/index.html

 :master2:

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #11 -: 29 Декември, 2019, 20:07:39 »
супер яко, сигурно 8086/8088 ще е още по-голям :)
Интересно е това голямо чудо 6502то да се впрегне в някое нинтендо или комодор хехе  :D

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #12 -: 30 Декември, 2019, 11:57:25 »
Доста добре е упоменато в сайта, че "аналога" на процесора работи на силно занижена тактова честота, и директното му включване в компютър или игра е невъзможно.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #13 -: 30 Декември, 2019, 16:10:06 »
Който желае, може да го направи: http://www.glensstuff.com/videopong/videopong.htm
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Супер красив PONG без чипове!
« Отговор #14 -: 30 Декември, 2019, 18:41:34 »
Доста добре е упоменато в сайта, че "аналога" на процесора работи на силно занижена тактова честота, и директното му включване в компютър или игра е невъзможно.
Ех жалко, значи е безполезен, само радва окото. Ама все пак няма ли начин, да се пригоди в реална система  :master2:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |