| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Да има ли възможност, да се коригират мнения.  (Прочетена 2451 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Колеги, като един малък диктатор, Ви предоставям право на РЕФЕРЕНДУМ. Да може ли и до колко време, след публикация да се редактира мнение.
Аз лично съм за опция - НЕ
Аргумент - Колега пише тема, обърква факти или формула, по-долу друг колега го поправя, първият колега го репликира и си променя Първото мнение. Следващите дето четат, не знаят какво е било и почват да навикват втория.
Така хем се създава предпоставка за спорове и обиди, а знаете колко дължа, нашият форум да си остане такъв чист и дружелюбен.
Да, някой казват - ама аз бързам и правя грешки! - Е, има бутон [Предварителен преглед], не сме на състезание, кой пръв ще отговори.
Но в крайна сметка, каквото реши колектива (14 дни е срока), така ще настроя системата.
Анкетата приключва на 6 май, при равен % гласове, ще има балотаж  :lol:
 :drinks:
« Последна редакция: 22 Април, 2019, 21:46:09 от Gabo »

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #1 -: 22 Април, 2019, 22:06:05 »
Като сега да остане.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #2 -: 23 Април, 2019, 00:28:38 »
Като сега да остане. +1
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #3 -: 23 Април, 2019, 06:53:20 »
ИСКАМЕ! ИСКАМЕ! ИСКАМЕ! ИСКАМЕ!...
Какво искате бре?
КВОТ'ДАДЕШ! КВОТ'ДАДЕШ! КВОТ'ДАДЕШ!
 :D
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #4 -: 23 Април, 2019, 15:53:04 »
Считам, че постовете не трябва да могат да се променят, но явно мнозинството мисли друго.
Добре, но считам, че ако след поста има следваща публикация - то възможността за промяна трябва да е изключена.

Довода ми е следният /пример/:

- Аз, лаик, пиша нещо и се позовавам на закона на Ом - R = I / U ;

-  Ahedproductions /безспорен капацитет сред нас/ в следващ пост пише: Laic, имаш грешка, не знаеш закона на ОМ и отива да работи по мощния проект;

- Аз Laic, виждам поста на Ahedproductions и коригирам своя пост, като R = I / U поправям на R = U / I ;

- След 40мин Ahedproductions вижда моята поправка, но за него вече времето е изтекло и не може да коригира своя пост;

- Гост на форума чете темата и си казва: "лаик си знае закона на ОМ, тоя Ahedproductions хем не знае закона на Ом, хем се заяжда с човечеца", регистрира се набързо, запретва ръкави и спрята такъв пост, че Ahedproductions се чуди от къде му е дошло - после обяснения, намеса на модератори и ......

Та така, това е реални ситуация, случила се в един друг форум.
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #5 -: 23 Април, 2019, 16:03:42 »
Не е коректно след отговор да има редакция.Най малкото не е коректно.Обаче често тук се появяват хора за които джентълменските правила за поведение са празни думи.Ако е възможно технически да се правят корекции само няколко минути след публикацията и да се игнорира корекцията при последващ пост да е невъзможна.Иначе да се забрани изобщо каквато и да е корекция.Аз съм за въпреки че често си коригирам правописни грешки........един вид да се чете какво си писал преди да натиснеш Публикувай.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #6 -: 23 Април, 2019, 19:31:19 »
Ами аз съм за това да има възможност за корекция, поне 5 минути, защото именно понякога ми се налага, и така ако няма възможност вероятно ще си дублирам поста с корекциите (ако са съществени), или ще го преглътна огорчено, че не мога да ги нанеса ако са дребни. Естествено описания сценарий е много неприятен, но се надявам, че до сега той не се е развивал в нашия форум, или поне не твърде често.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #7 -: 23 Април, 2019, 21:45:47 »
Каквото каже Габо това е. Аз лично често правя правописни "телефонни" грешки. Пиша едно от телефона, той си коригира как си ще и като не догледам айде коня у ряката. Трябва да си взема бележка и да внимавам повече. Даже последния път збърках емотиконите, Габо го оправи, благодаря. И те така.  :drinks:
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz3sf

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Чужбина
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #8 -: 23 Април, 2019, 21:55:00 »
+1 до 5 мин

Макар и от скоро тук да гласувам и аз, при писане от бързане, допускам някои правописни грешки. Поне 5мин за редакция ще е добре. И 30мин да остане - пак добре.
Но без редакция, ще се червя после като си чета постовете.  Не е като да не ги чета и 2 и 3 пъти, но пак нещо се пропуска  :hi:

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #9 -: 23 Април, 2019, 22:14:07 »
Редакция до 10 минути е разумна, все пак от бързане или недоглеждане се правят глупави и грозни грешки. Най-малкото заради добрия вид на форума е полезно  :drinks:
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен ian

Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #10 -: 24 Април, 2019, 05:08:22 »
Въпреки, че народа си го е казал: "Казана дума-хвърлен камък!", все пак мисля, че няма да е толкова фатално ако има поне малко време за корекция.
Според мен 5 мин. е ОК. :drinks:

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #11 -: 24 Април, 2019, 08:01:59 »
Да, от 10 до 30 мин. е разумно да има възможност за корекция

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #12 -: 24 Април, 2019, 08:38:28 »
Довода ми е следният /пример/:

- Аз, лаик, пиша нещо и се позовавам на закона на Ом - R = I / U ;

-  Ahedproductions /безспорен капацитет сред нас/ в следващ пост пише: Laic, имаш грешка, не знаеш закона на ОМ и отива да работи по мощния проект;

- Аз Laic, виждам поста на Ahedproductions и коригирам своя пост, като R = I / U поправям на R = U / I ;

- След 40мин Ahedproductions вижда моята поправка, но за него вече времето е изтекло и не може да коригира своя пост;

- Гост на форума чете темата и си казва: "лаик си знае закона на ОМ, тоя Ahedproductions хем не знае закона на Ом, хем се заяжда с човечеца", регистрира се набързо, запретва ръкави и спрята такъв пост, че Ahedproductions се чуди от къде му е дошло - после обяснения, намеса на модератори и ......

Та така, това е реални ситуация, случила се в един друг форум.

Ти ме дари със смях в един много неприятен и тежък момент в работата! Благодаря!  :D  Страхотна история!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #13 -: 24 Април, 2019, 12:33:31 »
  Страхотна история!

Изобщо не е страхотна, тъжна е. Радвам се, че се случи в друг форум, между други лица, а аз бях само свидетел на случилото се.

Надявам се се сещаш, че в примера, героите на са случайно подбрани:  laic и ahedproductions  :drinks:
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Неактивен Vaklin

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 302
  • Населено място: Козлодуй, Враца, София
Re: Да има ли възможност, да се коригират мнения.
« Отговор #14 -: 24 Април, 2019, 16:35:42 »
Да попитам за петте минути, ако все пак се достигне до това решение от страна на ръководството. Има се предвид 5 минути от първото пускане на мнението или от последната му редакция? Защото, ако е второто, то ще се появят и "активни" редактори.

Писах в друга тема по въпроса, но искам да внеса квинтесенцията на изказаното ми мнение и тук. Това е форум, а не бойно поле. Амбициите и комплексите следва да се демонстрират на друго място. Написаното си е написано. Дали е вярно, правилно, издържано е не даже втори, а пети или десети въпрос. Това е било мнението на пишещия в този момент, такова е било нивото на знанията му, както и разбирането на съществото на темата и т.н. Сега ще започнат да ме оборват, че други след време ще го четат и ще бъдат подведени, ако никой от знаещите не си е направил труда да внесе яснота по въпроса. Да, точно така ще стане и това е същината на днешния свят. Логиката изисква да се върви напред по условно верни пътища, които поне да спазват зададената посока. Така ще се постигат изненадващи прозрения и даже открития. Сухото повтаряне на факти, превърнати в догми, не предполага инвариантност при разбирането на същността на въпроса. Не един или два пъти лично аз съм бил укоряван тук, че не пиша терминологично издържано, че залитам в необщоприети факти, които влизат в дисонанс с изградените теоритични бази, които пък дават възможност за труд и припечелване за насъщния. Последно ми предложиха и да внеса корекция в написано от мен, което вече беше малко грубо. Позицията ми е кристално ясна и прозрачна. Аз пиша каквото съм преценил, по начина, по който съм преценил, като единственото условие е да спзвам добрия тон и правилата на средата, в която в момента се намирам, за конкретния случай, форума. Толкова... Дали ще се оцени като вярно, дали е разбираемо за всички и т.н. е последна моя грижа.

Резюме. 5 минути от пускането на мнението, да пише, че е редактирано, ако има друг отговор, да се забранява редакцията.
73 de LZ2VL

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |