| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Siemens 12 GW  (Прочетена 21360 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #45 -: 11 Ноември, 2015, 18:00:23 »
Измери и на първите решетки.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #46 -: 11 Ноември, 2015, 20:33:26 »
  Ами човек никога не бива да се предава . Погледни колко е честотата  толкова елементарни схеми на ВЧ генератори съм срещал  човек може да си измайстори сам.А и доста се продаваха по форумите на скромни цини .Хубави осцилоскопчета както и генератори. Човек трябва да мисли ако се занимава с това и за измерителна апаратура. Как ще ти усилва това радио като му липсва сърцевината на филтъра.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #47 -: 11 Ноември, 2015, 23:39:23 »
Можеш да си направиш нещо такова за настройка на мч трансформаторите,тук го ползват като втори хетеродин за приемане на телеграфия на обикновен приемник.Всъщност си е най обикновен генератор и може да се ползва като сигнал генератор.Всичките части ако ги купуваш са два три лева.Само на изхода трябва да му сложиш на изхода подходящ атенюатор.

http://rv6lml.qrz.ru/rxkwssb/rxkwssb.htm

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #48 -: 12 Ноември, 2015, 08:00:08 »
      А това модулация има ли ?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3525
  • Населено място: Варна
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #49 -: 12 Ноември, 2015, 10:26:19 »
Естественно няма :) може обаче според мен едва ли е нужна за това просто устройство.Набождаш на ару-то мултицета,още по добре осцилоскоп и изцеждаш кръговете :)

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #50 -: 12 Ноември, 2015, 13:29:02 »
 Да става с аруто но пак трябва да му прави изходен антенюар . В една кутийка от изхвърлено  компютърно захранване може да си направи идеален генератор с малко уредче на лицевия панел с подобхвати  до 30 мгхц и модулация. Аз имам едно такова руско но за ЧМ си правих  . Лепнах му едно китче честотомер а настройката с варикапи.стана идеално .

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #51 -: 13 Ноември, 2015, 15:05:28 »
Благодаря за предложенията. Ще ми трябва малко време, за да мога да си направя конкретните изводи от тях.
Вчера смених бобинния блок, имаше една прекъсната бобина, а все пак имам резервен от шасито донор :-) Смених и МЧУ филтрите. И му чух гласа, след като си поиграх със сърцевините на принципа опит грешка. Почнах и кижката, препоръчана от ahedproductions, така че по-нататък мога да продължа с настройката.
Сега ще търся комплект UCH11 и UBF11. Едната UCH11, която имам, е с много ниска емисия, и явно вече си е изпяла песента. UBF11 нямам, така че взимам от олимпията, която ремонтирах наскоро. Намерих от eBay за 55 лева двете и може би ще ги взмеа.
Иначе с новите лампи сименса хваща доста станции на късни. На средни, естествено, няма нищо, но не мога и да искам без сериозна антена в центъра на София. По шасито има още доста работа, но поне вече работи  :drinks:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #52 -: 13 Ноември, 2015, 15:27:29 »
 :D Късни вълни!!! Ама такива си са хаха, вечер се отпушват... Недей много много да връткаш настройки без да знаеш какво правиш, че така можеш да разстроиш приемника, че да ти трябва после и честотен брояч освен генератора...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #53 -: 13 Ноември, 2015, 18:12:18 »
Леле, като дислексик пиша  :D Късните вълни са супер! Трябваше да сменя и задния панел на шасито, че беше счупен и взех от другия. Стъпка по стъпка се приближавам към целта. През уикенда се захващам и с кутията, че най накрая да има някакъв видим резултат и да пусна снимки.
Иначе за сърцевините - така или иначе трябваше да ги сваля, защото и на двата приемника имаше интервенции там. Мисля обаче, че сега са в оригиналния вариант  :)

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #54 -: 21 Ноември, 2015, 11:43:07 »
Проектът замря напоследък, но много са и задачите. Направих обаче етикетите на кондензаторите. Някой ако има нужда, да ги ползва свободно  :)
Решил съм и да сложа потенциометър с мрежов ключ, така че ако имате наличен 1 мОм, съм отворен за оферти. Дължината на оста е 8 сантиметра.
« Последна редакция: 21 Ноември, 2015, 12:09:15 от xborox »

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #55 -: 25 Ноември, 2015, 18:33:22 »
Ето малко заготовки за кондензаторите и първата замяна  :drinks:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #56 -: 25 Ноември, 2015, 18:39:50 »
Много добре седят хартийките   :good:
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #57 -: 26 Ноември, 2015, 15:42:20 »
Специализирах се вече на кондензаторите. Запечатвам ги с асфалта, който остава, след като извадя старите, и стават супер. Остава ми да намеря само една тръбичка за последния 0,1 микро и съм готов. Ето го шасито отдолу. Има някои спойки, които определено ме дразнят, главно на замасените места, но поялникът ми не е достатъчно мощен, че да се справя на ниво там.
Засега потенциометърът е без ключ, но се надявам след време да намеря такъв и да го сменя  :)

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1528
  • Населено място: Варна
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #58 -: 26 Ноември, 2015, 18:12:02 »
Избери си потенциометър и ще ти го пратя!  :)

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Siemens 12 GW
« Отговор #59 -: 27 Ноември, 2015, 01:06:03 »
Искрено благодаря! Трябва ми 1 мОм, но как ще докарам дължината на оста? styrshel, ти правил ли си подобна замяна?
На олимпията ми разкапсуловах потенциометъра, изчистих всичко, оправих ключето и пак го затворих, но тук реално часта с ключа я няма. Демонтирана е директно. Предполагам, че това е стандартен компонент за мрежовите приемници от това време, тъй като при олимпията е същият, и че ако намеря подобен, мога от двата да сглобя един.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
48 Отговора
25723 Прегледи
Последна публикация 26 Декември, 2012, 21:11:10
от lz2xl
2 Отговора
1553 Прегледи
Последна публикация 24 Януари, 2014, 09:13:48
от ever20102
3 Отговора
2386 Прегледи
Последна публикация 13 Декември, 2015, 16:12:57
от nikp
64 Отговора
26382 Прегледи
Последна публикация 30 Април, 2015, 19:45:11
от Pichaga933
4 Отговора
2203 Прегледи
Последна публикация 15 Септември, 2017, 21:24:29
от Eltehno

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |