| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Още един уред за домашната лаборатория  (Прочетена 659 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Да се похваля с новия си уред UNI_T UT890D+:
https://www.youtube.com/watch?v=htaIM4IuSvg
Ще кажа "Аз доволен!" За нищо пари TRMS уред и то с две батерии ААА. Вярно, че не е с автоматични обхвати, но тази опция ме задоволява, даже я предпочитам в някои случаи.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #1 -: 25 Януари, 2024, 13:24:52 »
Както става ясно от видеото, нямах подробна информация за уреда, освен тази от рекламните брошюри. Оказа се, че обхватите на честотомера и капацитетмера са автоматични. След като в уреда е вградена логика за автоматично избиране на обхвати, защо не е ползвана за останалите? Този въпрос зададох и в коментарите.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #2 -: 25 Януари, 2024, 14:12:01 »
...
След като в уреда е вградена логика за автоматично избиране на обхвати, защо не е ползвана за останалите? Този въпрос зададох и в коментарите.

Ами защото си избрал модел с ръчни обхвати. UNI-T имат и един куп модели с автоматични обхвати. Представлява компромис между цена, скорост на измерването и удобство.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #3 -: 25 Януари, 2024, 15:57:37 »
Аз го харесвам именно затова, че е с ръчен избор на обхватите. Просто ми е любопитно, защото преди този модел имат множество уреди с автоматичен избор на обхвати. UT890D+ е от последните появили се на пазара и, като че ли нарочно е направена "крачка назад". Едва ли е за поевтиняване, защото смятам, всяка замяна на механични превключватели води всъщност до намаляване на производствената цена (а не пазарната).

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 617
  • Населено място: Сандански
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #4 -: 25 Януари, 2024, 16:33:35 »
А защо не Юнит 39Е+
Ръчни обхвати, измерване до 20 000...изключителна точност за класа си 0.05% за постоянно напрежение.  :drinks:
Ама...честито. Щом ти е харесал този.

Гледах клипа. Сравнението между двата мултицета на напрежение 24 волта е леко странно. Казваш че разликата е във 4-тия знак. А реално е втория след запетаята. Поне на мен ми се струва че така е коректно да се каже.
« Последна редакция: 25 Януари, 2024, 16:40:36 от pansim »
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #5 -: 25 Януари, 2024, 16:46:48 »
Аз го харесвам именно затова, че е с ръчен избор на обхватите. Просто ми е любопитно, защото преди този модел имат множество уреди с автоматичен избор на обхвати. UT890D+ е от последните появили се на пазара и, като че ли нарочно е направена "крачка назад". Едва ли е за поевтиняване, защото смятам, всяка замяна на механични превключватели води всъщност до намаляване на производствената цена (а не пазарната).

Изобщо не е един от последните на пазара. UT890D+ излиза преди 5 години, a UNI-T имат много по-нови модели. Не може да се каже че тези с ръчен обхват са стъпка назад, по-скоро стъпка към по-евтините и/или по-простите. Разбира се имат и предимства - понякога са по-точни и по-бързи, ако не броим времето което ръчното превключване отнема. Китайците знаят много добре че има пазар за всякакви и винаги са се стремели да имат по един модел за целия спектър.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #6 -: 25 Януари, 2024, 17:26:42 »
А защо не Юнит 39Е+
Ръчни обхвати, измерване до 20 000...изключителна точност за класа си 0.05% за постоянно напрежение.  :drinks:
Ама...честито. Щом ти е харесал този.

Гледах клипа. Сравнението между двата мултицета на напрежение 24 волта е леко странно. Казваш че разликата е във 4-тия знак. А реално е втория след запетаята. Поне на мен ми се струва че така е коректно да се каже.
Благодаря!
ЦЕНАТА! Трябва ми ежедневен уред да не ме е яд като направя грешка.
Четвъртия знак на показанията. Четвърти знак след запетаята има само ОВОНА и то на най.малкия обхват.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 617
  • Населено място: Сандански
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #7 -: 27 Януари, 2024, 09:55:20 »
Благодаря!
ЦЕНАТА! Трябва ми ежедневен уред да не ме е яд като направя грешка.

Разликата в цената е 20лв :yes:

Евтините уреди си имат своето място в домашната работилница. И не винаги е необходима някаква велика точност. Тук съм напълно съгласен.
По отношение на надеждноста - потрошил съм един чувал с мултицети. Окончателното ми мнение е че трябва не евтин, а ХУБАВ уред.
Пример от личен опит - един от добрите ми уреди е Brymen 235.
Автоматични обхвати, с бързина превишаваща и твоя ръчен и моя ръчен  Юнит :good: т.е. реално няма нужда от ръчно превключване.
Надеждност - поставен на режим за измерване на кондензатори, спокойно меже да се опиташ да измериш напрежението в контакта. След това уреда продължава да работи както винаги, все едно нищо не е било.
И друго което за мен е важно - не се опасявам с него да измервам напрежения 560 волта постоянно напрежение. С Юнита не съм опитвал и няма да опитам.  :D Един път става сакатлъка, ама е завинаги :)

Честито още веднъж. Със здраве да си го ползваш. Винаги има нужда от още един мултицет. Моите им загубих бройката... :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #8 -: 27 Януари, 2024, 11:55:13 »
Освен цената за мен беше важно и начина на доставка. За Браймъните, Инстек, Аненги и др. досега се искаше предплащане, валутни преводи. Казвам досега, защото пазарът е динамичен и много уреди вече са достъпни с наложен платеж през Спиди и Еконт. Затова в клипа казвам, че към момента това е най-евтиния уред TRMS със 6000 отчета (49лв с доставката!). А UNI-T ги хвалят като отговарящи на по-високия защитен клас (1000V), какъвто е и UI890D+. Наскоро ми излизаше реклама на FLUKE 17 (нов!) за 100лв, но понеже доста се занимавам с импулсни схеми, държа да е TRMS.

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #9 -: 27 Януари, 2024, 12:08:13 »
Наскоро ми излизаше реклама на FLUKE 17 (нов!) за 100лв, но понеже доста се занимавам с импулсни схеми, държа да е TRMS.

Това е някаква измама! Преди да изтрия фейсбука, виждах много такива реклами. Като погледнеш профила на продавача и става ясно. Имаше и лазер, който сече дървета :o Направо бях решил да купя един такъв и да се запиша за джедай :)

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #10 -: 27 Януари, 2024, 13:50:39 »
Това е някаква измама! Преди да изтрия фейсбука, виждах много такива реклами. Като погледнеш профила на продавача и става ясно. Имаше и лазер, който сече дървета :o Направо бях решил да купя един такъв и да се запиша за джедай :)
Тъкмо затова предпочитам наложен платеж с право на отказ (вече съм имал случай да откажа).

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #11 -: 27 Януари, 2024, 14:25:18 »
В началото бяха доста скъпи с големи чипове консумацията беше нищожна сменях батерия на 2 години веднъж. После се увеличи разнообразието с ''плюнки'' вместо големи чипове и се налагаше всеки месец да сменям батерия.

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #12 -: 27 Януари, 2024, 17:07:44 »
Тия Флукета във фейса са пълни ментета. Ако някой иска истинско от едно време, предлагам Флуке 27, донесено от щатите.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #13 -: 27 Януари, 2024, 17:23:53 »
Преди два дни се натъкнах на клипче на Дейвид Джоунс в Тубата, в което обяснява много добре защо са толкова скъпи и защо не са добра или разумна покупка в любителските среди. (Типичната "плащаш за нещо което не ти трябва и се лишаваш от нещо което би ти потрябвало" ситуация.)


Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: София
Re: Още един уред за домашната лаборатория
« Отговор #14 -: 27 Януари, 2024, 17:55:26 »
Този клип отваря една тема обширна колкото галактиката ни. Ползвах дълго време FLUKE 8080А докато успях да убедя шефа, че е въпрос на престиж да купи нов FLUKE 286. Вярвате или не, при сравнение двата уреда показваха едни и същи показания от първия до последния знак. Разликата между тях над 30 години. Когато става въпрос за отговорни измервания (в услуга на клиенти, които плащат) трябва да се има неограничено доверие на измервателната апаратура. Това го осигурява Флук. Затова наслова на моя клип е за уред в домашната лаборатория.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |