| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За апаратите на части  (Прочетена 20766 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: За апаратите на части
« Отговор #30 -: 10 Декември, 2013, 19:15:52 »
Колата е на 350000 км и не се учудвам че се скапа,още повече че беше натоварена с 800 кг,но тук не коментираме колите ,а съндъците май!
0878640251

близо до София

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За апаратите на части
« Отговор #31 -: 11 Декември, 2013, 13:38:52 »
Така е, но тези 800 килограма товар биха могли да скапят по-скоро окачването и ходовата част, но едва ли двигателя, знаете че той си има максимален въртящ момент при някакви обороти и той не може да се превиши колкото и да му се иска на човек. Следователно му е дошло времето лично според мен или е имало някаква друга причина.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: За апаратите на части
« Отговор #32 -: 11 Декември, 2013, 23:31:16 »
Все едно,каквото и да е,за мен си е катастрофа
0878640251

близо до София

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Re: За апаратите на части
« Отговор #33 -: 12 Декември, 2013, 14:50:52 »
Колега „SOTON” предложи нещо което го нямам като довоенен български радиоапарат в сайта ми ************ и може и по бързо да си купиш мечтаната кола – не се подигравам, просто за това което търся се намират и пари все още.  ;)
Както писах и в другата тема купувам независимо от състоянието стига да е българско довоенно радио което го нямам, както може и на части защото понякога ми попадат и само кутии които трябва да се запълнят в един момент – не можем да им се сърдим, че било цигани или някой друг ги е раздробил на части - и професионални техници познавам които също ги разглобяват на части и после даже не могат да намерят кое къде са сложили.
За пример – търся шаси за Арена радио, говорител за Кингстон и каквото се сети друго човек - доста неща има подменени, а благодарение на колега от форума на който съм му изключително благодарен имам оригиналните каталози на продаваните радио части и консумативи преди 9-ти и оттам определям донякъде кое е оригинално за него време и кое е подменено впоследствие.
Можете да ми пишете на  имейла [email protected]  ако имате нещо излишно.
Мога само да напиша, че всички радиоапарати както и Операта се радват на „добро здраве” в България са и не събират прах в някой мазе – все пак и това е част от нашата позабравена история и трябва да им отделим подобаващо място особено ако има възможност човек. ;)
« Последна редакция: 13 Март, 2017, 22:43:59 от Gabo »

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: За апаратите на части
« Отговор #34 -: 12 Декември, 2013, 15:11:19 »
Изключителна колекция имате колега дидо, браво  :bravo: .

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Re: За апаратите на части
« Отговор #35 -: 12 Декември, 2013, 17:22:14 »
Благодарение на много колеги, част от които са и от този форум се събра въпросната колекция, за което им благодаря от все сърце!!!!! Още български довоенни радиоапарати и други неща ще кача в сайта, но това по-нататък. Идеята на сайта е да помага на начинаещите колекционери към запазване на българското от нашата „забранена” за известно време радио история, на колеги като „SOTON” да продължи да бъде „голям идеалист” и да не се отказва, а вече за професионалните колекционери и на тях се надявам все нещо да им хареса в сайта колкото и да е все още недодялан като сайт – просто има проблем с довършването на сайта който се надявам някога да се оправи в края на краищата.
Така, че да се върна на темата „За апаратите на части” – на части или на цяло все са си апарати и в един момент може и да станат цели при добро желание и възможност.
« Последна редакция: 12 Декември, 2013, 17:40:33 от dido »

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: За апаратите на части
« Отговор #36 -: 16 Декември, 2013, 22:55:33 »
Докато разглобявах разните телевизори се замислих за това ,че често пъти се оплаквате за липсата на кондензатори с аксиални изводи,а на тези руски платки е пълно с качествени такива!Кофти е само че като ги разпоиш все пак изводите им остават малко къси.За сметка на това качеството им превъзхожда много от видовете,известни в бранша.
0878640251

близо до София

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: За апаратите на части
« Отговор #37 -: 28 Декември, 2013, 19:54:03 »
Между съндъците намерих една лицева дъска от "Концерт" с двата кондензаторни високогооврителя - не мога да си спомня някой търсеше ли такива.
0878640251

близо до София

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: За апаратите на части
« Отговор #38 -: 29 Декември, 2013, 13:32:50 »
Я ги снимай тия кондензаторни говорители че маиче не съм виждал такива.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: За апаратите на части
« Отговор #39 -: 05 Януари, 2014, 18:46:20 »
Говорителите от Концерт



0878640251

близо до София

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: Варна
Re: За апаратите на части
« Отговор #40 -: 08 Януари, 2014, 19:59:51 »
Защо ни показваш всичко това-почти всеки един от нас има такива неща.   Нека форумът да не се превръща в битак.

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: За апаратите на части
« Отговор #41 -: 08 Януари, 2014, 21:29:06 »
Говорителите от Концерт




никога не бях виждал такива и не знаех ,че са  кондензаторни

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: За апаратите на части
« Отговор #42 -: 08 Януари, 2014, 22:42:28 »
yaesu47 Мнението след твоето показва че има смисъл.
0878640251

близо до София

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: За апаратите на части
« Отговор #43 -: 10 Февруари, 2015, 20:02:28 »
Идва пролет и пак се налага да разчистваме складовете си:първите два сандъка,които са пред очите ми са два електрона
423.Само че се замислям дали си струва да ги обявявам на части или генерално да ги унищожа!Я да видим какво ще кажете.
0878640251

близо до София

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: За апаратите на части
« Отговор #44 -: 11 Февруари, 2015, 11:56:30 »
  Аз вече съм се разочаровал от раздела купувам и продавам .  Примерно пуснах едни стари магнетофонни ленти които открих на село след кончината на шурея ми . Ами никакъв интерес . Пуснах ги в OLX BG няма да си представите 15 минути след пускането на обявата вече ми се обадиха по телефона. Пробвал съм всякак и май накрая ще хванат казана .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |