| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Здравейте, реших да не пълня излишно форума и за това пиша в тази тема. Взех един Ц4342-М1 който има проблеми. По схема е идентичен с това: https://priborpostavka.ru/item/izmeritelnyy-pribor-c4342-m1
При мен е овъглен резистор R3 и е прекъснал диод VD4.
Някой може ли да ми каже какви са им стойностите?
Резистора е опечен до неузнаваемост а диода е в малък стъклен корпус с 3 оранжеви пръстена.

https://rusinterprom.com/pribor-c4342

Диод-кд521в
Резистор- 1,44 ома

2
Технологии и джаджи / Планка ФМ за VEF
« Последна публикация от rolling_heads - Днес в 11:06:50 »
Здравейте,

Реших да проектирам платка за вграждане във VEF за приемане на FM.

Споделям проекта с вас с цел да го погобрим.
Всякави коментари ще са полезни.

Специални благодарности на Didov за насоките които ми даде по телефона.
3
Здравейте, реших да не пълня излишно форума и за това пиша в тази тема. Взех един Ц4342-М1 който има проблеми. По схема е идентичен с това: https://priborpostavka.ru/item/izmeritelnyy-pribor-c4342-m1
При мен е овъглен резистор R3 и е прекъснал диод VD4.
Някой може ли да ми каже какви са им стойностите?
Резистора е опечен до неузнаваемост а диода е в малък стъклен корпус с 3 оранжеви пръстена.
4
Еми писал съм по-горе как. Или със сигналгенератор 10,7МХц подаваш, или от друго радио взимаш междинен сигнсл. Трябва хубаво да гледаш по схемата да не объркаш с другата междинна за средни къси и дълги вълни. Да не я разтроиш по невнимание.
5
И така, след допир с пинсета има брум на V10. След поставянето на кондензатор 12 пф, се чува почти идеално, големи благодарности и ако ме насочите как точно да настроя МЧУ то. Може ли да са сухи спойки, защото мисля, че съм пръвият който ще се заиграе с бобините на МЧУ то, имат си парафин отгоре и видимо няма пипано отгоре където се настройват.
6
Търся/Купувам / Търся умформер РУ-11
« Последна публикация от dragan - Днес в 00:21:15 »
Уважаеми колеги
Търся умформер от типа РУ-11.
7
История на марките и модификациите / Re: ПР 4-П
« Последна публикация от morski - Вчера в 22:56:15 »
Е това не е честно човеко, ти се гавриш поне с мен, за другите не знам.
8
Ремонт, схеми, документация и литература / Re: АРЗ 49 мой връстник
« Последна публикация от Radko - Вчера в 21:36:54 »
Отметки по скалата на програма "Хоризонт"(Първа програма) от Плевен - 594 KHz и програма "Христо Ботев" (Втора програма) от Вакарел - 828 или 850 KHz.
9
С извинения към колегите!!!
На VT-10,като пипнеш базата, с отвертка пенсета, метален предмет, виж дали  се чува бъзхххх.В режим на УКв.Ако се чува  и има чувствителност слагай кондензатор за проба!
Ако укавето се засили и тръгне що годе добре,извода е ,че МЧУ не е настроено както трябва.Проба която се прави за няколко секунди.
10
Търся/Купувам / Re: Купувам заден капак за радио Христо Ботев
« Последна публикация от simeon_ivanov - Вчера в 18:53:02 »
Продължавам да търся въпросният заден капак.
Страници: [1] 2 3 ... 10

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |