| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Меридиан 211  (Прочетена 3404 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Меридиан 211
« Отговор #30 -: 20 Април, 2024, 10:55:02 »
Това го видях в друга тема - прекрасно е!
При мен един мчу чиповете е повреден-ХА2.Преди много години за подобни простотии изграждах малки мадулчета като заместител.Сега се намират добри колеги да помагат с оригинални части.
Колега от форума обеща да подари един чип за което съм му много благодарен.
Между другото мередиана има прекрасни къси вълни,като направих бърз тест с работещия приемник.Все пак са по-висок клас приемници.
--------------------------------------------------------------
На самият чип,долницата му е мека като че ли са забравили да сложат втрвърдител на епоксидната смола като са го произвеждали.Имам други подобни чипове на които долницата им е като стъкло-корава!От-горе е пластмасова капачка в която е чипа,а отдолу залят.Няма защо да им се сърдя на руснаците такава им е била технологията тогава.Не,че са нямали по добри варианти както при военното си производство на радиочасти.Още пазя едни транзистори черни-МП със сребриста петолъчка щампована отгоре,а вътре н вея пишеВП-тоест военно производство.Крачетата им заляти с черен лак на около сантиметър надолу явно против влага и корозия за да издържат на по-тежки мет.условия!

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 553
  • Населено място: град Добрич
Re: Меридиан 211
« Отговор #31 -: 23 Април, 2024, 14:10:27 »
Меледиана, тръгна в благодарение на чипа ХА2-който ми подари Митко за което аще веднаж му благодаря.Стария го отворих беше станал на гума.Нещо като по-твърд пластелин крачетата се мърдаха.Със сигурност не са сложили достатъчно втвърдител в епоксидната смола като са го произвеждали!Работил е години наред - така.
Този новият чип е твърд отдолу като стъкло както трябва да си е!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |