| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с видео SHARP VC - 6V3  (Прочетена 5391 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mis94

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
Проблем с видео SHARP VC - 6V3
« -: 19 Януари, 2015, 14:51:43 »
       Здравейте! Реших да ви пиша, за да ми помогнете със съвет. Имам горепосочения модел видео и напоследък не мога да го използвам пълноценно. Проблемите са:
1. Когато превъртам касета, видеото изключва преди да се е превъртяла докрай;
2. Понякога опитвам да пусна превъртяна касета (отначало) и с триста мъки може да се включи на 15-я път.
       Колебая се, че и ремъците са за смяна. Нищо не е пипано по видеото от години. Търся причината/ите за проблема. Не се занимавам с електроника, но искам да знам какво е положението на уреда и дали ще може да се оправи.
       Благодаря предварително на отзовалите се!
       23408-0 Снимката не е моя...

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Проблем с видео SHARP VC - 6V3
« Отговор #1 -: 20 Януари, 2015, 13:06:09 »
Причината най-вероятно е във фрикционите чрез които се предава движението на приемния и развиващия съединител. Трябва да се свали горния капак и да се огледат тези два елемента- в някои случаи тези гуми са напукани , в друг са прекалено изтъркани. Най напред опитайте почистване със спирт- може водка или силна ракия-намокря се парче плат и се търкат тези части или парцала се държи, а се върти куплунга . След тази операция се слага горния капак без да се завиват винтовете и се прави проба. Ако проблема не е отстранен се взема ситна шкурка -примерно 240- и се шлайфат леко пластмасовите части където опира гумената фрикция и самата фрикция също .Ако е напукана и силно втвърдена тази гумена част трябва да се свали и се носи в магазин за да се купи точно същия размер- такъв магазин имаше на Мария Луиза- бях си го кръстил сините плочки- преди Лъвов мост или пък Квазер . Мисля че имам същия модел Шарп, ако писаното не ви помогне ше го търся и ще сложа снимки. Изключването се дължи на забавеното движение или прекратяването му в края на касетата , когато опъването е най- силно и фрикционната предавка не може да преодолее това съпротивление. 

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Проблем с видео SHARP VC - 6V3
« Отговор #2 -: 20 Януари, 2015, 14:22:56 »
Изключително качествени видео плеъри. Имал съм си работа с такива. За съжаление и тях времето не ги подминава. Според мен с една добра профилактика по механиката ще се оправи, само че подобни фрикции,ролки и ремъци вече трудно се намират. Преди 6 - 7 години се сещам, че сменях ремъците на едно такова и интересното беше, че дистанционното беше с оригиналните батерии Sharp, така както си е купено от Кореком и още си бачкаше  :D
 Успех с ремонта!!!

Неактивен mis94

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
Re: Проблем с видео SHARP VC - 6V3
« Отговор #3 -: 20 Януари, 2015, 14:24:45 »
Благодаря! Ще опитам и по-нататък ще пиша какво е станало...
И ние не сме сменяли батериите кой знае от колко години!

Неактивен mis94

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
Re: Проблем с видео SHARP VC - 6V3
« Отговор #4 -: 22 Януари, 2015, 22:25:49 »
Днес опитах почистване на ролките, които въртят касетата и "пътя, по който върви лентата" (с парцалче и ракия). След това пуснах видеото и то тръгна гладко, без проблем (имаше няколко проби; превъртане). Свързах го с телевизора, пуснах касета и всичко беше нормално. След половин час реших да догледам касетката (преди това бях изключила видеото) и.......отново се сблъсках с обичайното изнемощяло "мучене" на мотора.
Ще съм благодарна, ако качите някакви снимки за допълнителен ремонт!
П.П.: Ремъкът си беше наред...

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1619
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Проблем с видео SHARP VC - 6V3
« Отговор #5 -: 22 Януари, 2015, 22:51:24 »
По добре е да се почиства със спирт. В ракията има захар, която след изсъхването и лепне.

Неактивен mis94

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
Re: Проблем с видео SHARP VC - 6V3
« Отговор #6 -: 22 Януари, 2015, 22:58:29 »
Ще опитам и със спирт. Вероятно проблемът не е в ракията (при първия смазочен опит). Ще видим...

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Проблем с видео SHARP VC - 6V3
« Отговор #7 -: 23 Януари, 2015, 18:38:49 »
Не бива да се разхищават ракия и други напитки използвайки ги не по предназначение  :alko: Има си спирт, изопропилов алкохол и др. почистващи вещества, които за това са произведени :)
В случая е твърде вероятно да има износване на ремъка, а 'намокрянето' първоначално просто да е подобрило коефициента на съпротивление. След изсъхването на спирта и водата (В обикновената (домашна или купешка) ракия захар няма. Захар има във виното, но самата ракия  се състои от 40% спирт и 60% вода) се е стигнало пак да първоначалното състояние - т.е. ремъка приплъзва по колелата и не може да създаде въртящ момент.

Неактивен mis94

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
Re: Проблем с видео SHARP VC - 6V3
« Отговор #8 -: 23 Януари, 2015, 18:54:14 »
Ще сменя и ремъка. На пръв поглед изглеждаше добре, но си е старичък. А и не знам да е сменян някога. По-нататък ще пиша дали има ефект. И да няма - новото е добре дошло...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
49 Отговора
13532 Прегледи
Последна публикация 28 Март, 2022, 21:40:59
от Bushman
4 Отговора
1697 Прегледи
Последна публикация 21 Април, 2017, 22:07:38
от Rambo123
3 Отговора
2032 Прегледи
Последна публикация 05 Май, 2017, 22:03:01
от ivcho1996
0 Отговора
704 Прегледи
Последна публикация 08 Септември, 2022, 22:16:15
от rolling_heads
2 Отговора
669 Прегледи
Последна публикация 21 Декември, 2023, 11:50:30
от nickolaycho

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |