| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ИМЕФОН16  (Прочетена 1217 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
ИМЕФОН16
« -: 09 Ноември, 2021, 18:22:13 »
Показвам въпросния апарат заедно със захранващия му блок тъй като скоро няма да имам такава възможност.Схемата му съм показвал тук, използвани са само наши родни елементи.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: ИМЕФОН16
« Отговор #1 -: 09 Ноември, 2021, 18:28:21 »
Даа, страхотна машина е! Имах чаркове от такъв телефон, но никога не съм виждал цял, благодаря за сподлените снимки! При този телефон, бях чувал, че никел-кадмиевите елементи се зареждали бавно от линията, и че не разчита на друго външно захранване, оказва се, че явно е имало и възможност за мрежово захранване, или сега като гледам - то това май не е мрежово захранване, ще бъде полезно ако споделиш малко материали по въпроса за този телефон.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: ИМЕФОН16
« Отговор #2 -: 09 Ноември, 2021, 19:00:26 »
Аз имам АН-12. На външен вид е точно като този, но захранването му е като голям адаптор. Няма батерии.
Имам и АН-10. Той изглежда по друг начин, но пък захранването му е подобно на това. Има ги в темата ми за колекцията от телефонни апарати...

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: ИМЕФОН16
« Отговор #3 -: 10 Ноември, 2021, 01:48:56 »
Антон също намери такъв на вторичните, но не е писал  за него.
Това не е ли нещо като мини вътрешно-ведомствена централа,но със електронно избиране на абонатите?
Омраз!

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: ИМЕФОН16
« Отговор #4 -: 10 Ноември, 2021, 09:48:51 »
Това не е централа или диспечерска уредба. Това си е обикновен апарат, който има връзка само с една обикновена телефонна линия. Особеното при него е, че на всеки от специалните бутони може да се запамети телефонен номер. По този начин само вдигаш слушалката и натискаш бутона на този, когото търсиш. По всичко останало не се различава от обикновен апарат с бутони.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1620
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: ИМЕФОН16
« Отговор #5 -: 06 Декември, 2021, 22:14:57 »
Случайно попаднах на това:

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: ИМЕФОН16
« Отговор #6 -: 06 Декември, 2021, 23:01:07 »
Ето и схема на АН-10:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: ИМЕФОН16
« Отговор #7 -: 07 Декември, 2021, 12:52:45 »
Показвам схемата на АН16 още веднаж-по-лесно ми беше да я открия в моите книжа:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |